Avalon » Serie komiksowe » Captain America » Captain America #617

Captain America #617

Postacie
Zapowiedź

Życie Bucky'ego zakręca w stronę, której nikt się nie spodziewał. W drugiej historii Steve staje oko w oko ze światem bez Captaina America.

Streszczenie

Walka między Buckym i Ursa Major trwa. James był w poważnych tarapatach, ale zebrał się i kilkoma sprawnymi ciosami powalił bestię. O całej walce i potencjale Barnesa dyskutują naczelnik z pułkownikiem Rostovem. Mają zamiar złamać Amerykanina.

Bucky budzi się w swojej cieli. Całe ciało go boli. Przez cały dzień zauważa zmianę w zachowaniu współwięźniów. Okazują mu więcej szacunku. Podczas robót zaczepia go szef jednego z gangów. Chce go zrekrutować. Kiedy nie przyjmuje odmowy, James musi powalić jego i kilku goryli. Przypomina sobie, że szkolił kiedyś swojego przeciwnika. Miał to być męski odpowiednik programu Black Widow. Wydawało mu się, że został wysłany do wariatkowa. Ostatecznie przerywają im strażnicy. Nie chcą, aby coś złego stało się ich gladiatorowi. Całą sytuację obserwuje jeden ze starych więźniów, który później oferuje swoje usługi przewodnika. W czasie przechadzki tłumaczy Amerykaninowi zasady tu panujące. Pokazuje mu z daleka jego następnego przeciwnika. To były Titanium Man. Teraz jest w połowie robotem. Obiecali mu wolność, jeśli zabije go w następnym pojedynku.

Sharon i Natasha odwiedzają rosyjskie archiwum, aby zbadać dokumentację zabójstwa za jakie skazali Jamesa. Było to w 1982 roku. Zginął mężczyzna postrzelony w głowę i jedna przypadkowa kobieta. Black Widow podejrzewa, że nie byli to przypadkowi ludzie i ma zamiar dowiedzieć się, kim byli.

W samochodzie Sharon dzwoni do Steve'a i zdaje mu relację z ich działań. Kiedy rozmowa się kończy, Natasha przedstawia koleżance dalszą mniej oficjalną część jej planu. W nocy włamują się do strzeżonego budynku. Mieści się tu tajne archiwum. Tam dowiadują się, że obie ofiary były tajnymi agentami, pracującymi przy programie Red Room. Oboje podlegali półkownikowi Rostovowi. Nagle zaskakuje ich oddział żołnierzy.

Steve patrzy na swój stary kostium. Podchodzi do niego Jarvis. Lokaj przekonuje bohatera, że już najwyższy czas, aby znów przyjął tarczę. Przypomina mu też o spotkaniu w departamencie sprawiedliwości.

Później Rogers spotyka się z generałem w ministerstwie. Próbuje się dowiedzieć, jak idą postępy w uwolnieniu Bucky'ego z więzienia. Urzędnik jest zdenerwowany, że ciągle jest męczony tą sprawą. Przerywa im telefon od Sharon z Moskwy. Nagle Cap zauważa zbliżający się w stronę budynku pocisk. Rzuca się na generała, aby go zasłonić. Kiedy dym opada w dziurze w ścianie pojawia się koleś w dziwnym pancerzu. Steve nie daje mu się zaskoczyć i wyrzuca go na zewnątrz. Tam koleś uruchamia napęd w butach i ucieka. Rogersa bardziej interesuje generał. Ten koleś mówił po rosyjsku i przybył tu, aby zabić urzędnika. Teraz chce się dowiedzieć dlaczego.

Autor: Spell

Galeria numeru

Captain America #617 Captain America #617 Captain America #617 Captain America #617 Captain America #617 Captain America #617 Captain America #617 Captain America #617

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.