Avalon » Serie komiksowe » Avengers #12.1 » Avengers #12.1

Avengers #12.1

Postacie
Zapowiedź

Przygotuj się na starcie Avengers i Intelligentii, powrót S.W.O.R.D. i zniknięcie Spider-Woman! Gościnnie występują New i Secret Avengers!

Cytat

Wizard: "You know what we should do?"
Mad Thinker: "What?"
Wizard: "We should tell her our entire plan."
Mad Thinker: "Ha! That is a good idea.

Streszczenie

Gdzieś w Wakandzie Spider-Woman dolatuje do pewnej jaskini. W jej środku odkrywa na wpół zakopaną w ziemi, zaawansowaną technologicznie zbroję. Nagle jednak zostaje zaatakowana przez Klawa, Mad Thinkera, MODOKa Superiora, Red Ghosta i jego Super-Małpy oraz Wizarda.

Teraz, Avengers Tower. Steve Rogers przerywa Agentce Brand, pytając, kim właściwie jest, ta wyjaśnia więc, że dowodzi S.W.O.R.D., międzynarodową agencją zajmującą się kontaktami z istotami pozaziemskimi. Wstawia się za nią Beast, który, podobnie jak Brand i Spider-Woman, jest agentem S.W.O.R.D., a Luke Cage dodaje, że wiedzieli o związku Jess z agencją. Abigail wraca więc do wyjaśniania, dlaczego przybyła. Jej sensory wykryły ślady nietypowej energii gdzieś w Wakandzie, wysłała więc Spider-Woman, by to zbadała. Gdy jednak bohaterka dotarła na miejsce, kontakt z nią się urwał. Gdy nie znalazła żadnych śladów swej agentki, Brand stwierdziła, że to sprawa dla Avengers, skontaktowała się więc z nimi. Steve w końcu postanawia jej zaufać i z trzech drużyn Avengers zbiera zespół, który najlepiej będzie się nadawał do tej misji.

Wkrótce później, w jaskini w Wakandzie Wolverine wpada na trop, a Iron Man wykrywa pozostałości kosmicznych energii. Odczytując ślady, Logan dochodzi do wniosku, że Spider-Woman została zaatakowana, Moon Knight dodaje zaś, że gdyby została zabita, nieznany sprawca pozostawiłby jej ciało na miejscu. Stark tymczasem wykrywa ślad pozostawiony przez źródło energii.

Gdzie indziej. Jessica Drew budzi się, naga, w celi, a wkrótce odwiedzają ją Mad Thinker i Wizard. Gdy kobieta stwierdza, że nie mają pojęcia, z kim zadarli, Wittman ujawnia, że wie o niej wszystko i dodaje, że to ona nie wie, z kim ma do czynienia. Przedstawia siebie i swych wspólników jako Intelligencię, sojusz supergenialnych łotrów. Jess próbuje ich zaatakować, jednak jej Venom-blast zostaje zabsorbowany przez osłony przestępców, którzy pytają, kto ją przysłał i skąd wiedziała, gdzie znaleźć Spaceknighta. Jak się okazuje, pozostali geniusze właśnie pracują nad kosmicznym wojownikiem, nie mogąc dojść do porozumienia, czy powinni otworzyć zbroję, czy jeszcze nie. Nagle Red Ghost zauważa coś w "oku" pancerza... a w tej chwili Avengers wpadają do laboratorium, w kilka chwil powalając geniuszy. Wtedy jednak Spaceknight uruchamia się, po czym przeistacza się... w Ultrona, który natychmiast znika im z oczu. Brand wspomina, że kilka miesięcy temu otrzymała informacje o Ultronie prowadzącym wojnę w kosmosie [patrz event Annihilation: Conquest – przyp. S_O] i stwierdza, że robot w końcu wrócił do domu. Ms. Marvel zapewnia, że go znajdą, Iron Man jednak, zrozpaczony, zaprzecza – Ultron jest mądrzejszy od nich wszystkich. Będzie się przed nimi ukrywał, dopóki nie będzie gotowy. A wtedy sprowadzi koniec świata...

Autor: S_O

Galeria numeru

Avengers #12.1 Avengers #12.1 Avengers #12.1 Avengers #12.1 Avengers #12.1 Avengers #12.1 Avengers #12.1

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.