Avalon » Serie komiksowe » Avengers Academy » Avengers Academy #12

Avengers Academy #12

Avengers Academy #12

"Put Away Childish Things"

Postacie
Zapowiedź

Korvac pokonał Avengers… ostatnią nadzieją świata są studenci Avengers Academy, którzy dorośli. Manipulacja czasem pokazała, jaka przyszłość może ich czekać. Dla niektórych to objawienie… dla innych wyrok. Czy pokonają osobiste demony i opanują nieznane moce na czas, by pokonać wroga, przed którym ugięli się Avengers?

Cytat

Korvac: „Your future self may have experience wielding anti-matter, but you do not! You could destroy this entire dimension!”

Hazmat: „Don’t care.”

Streszczenie

Wstęp stanowi retrospekcje w stosunku do wydarzeń z końca poprzedniego numeru. Konkretnie zostają przedstawione pierwsze odczucia, które towarzyszą uczniom po przeniesieniu ich umysłów do ciał sprowadzonych przez Carinę. Łącznie z irytacją Veil i Hazmat. Obie w przyszłości również borykają się bowiem z tymi samymi problemami.

Niedługo potem dochodzi do samej walki. Okazuje się, że Korvac nie jest dla uczniów większym wyzwaniem, Striker zbyt szybko zaczyna jednak świętować i przypłaca to życiem. Na szczęście jedynie swojej starszej wersji. Kiedy budzi się ponownie jako nastolatek, nie ma zamiaru walczyć i po prostu ucieka.

Wtedy Carina wysyła do walki Veil i Hazmat. Maddy wnika w ciało Korvaca unieruchamiając go i pozwalając Jennifer zaatakować. Okazuje się, że z wiekiem jej już i tak imponująca moc rozwinęła się jeszcze bardziej, pozwalając jej generować antymaterię. Tylko jeden atak wystarczy by zakończyć to starcie.

To jednak nie koniec niespodzianek. Kiedy po walce Carina odmładza studentów, okazuje się, że Reptil na własne życzenie pozostał w dorosłej formie. 

Jakby tego było mało poprawił się również stan Veil. Połączenie z Michaelem pozwoliło jej skorzystać z jego mocy i znacząco spowolnić rozpad swojego ciała. Kiedy dziewczyna odchodzi, Pym rozmawia jeszcze przez chwilę z Cariną o Janet, po czym ta znika.

Tigra odwiedza Strikera w jego pokoju. Chłopak poważnie zastanawia się czy ryzyko jest warte tego wszystkiego.

Mettle postanawia złożyć wizytę Hazmat. Zamiast rozmawiać proponuje tylko by zdjęła swój hełm, kiedy zaś ta to robi, okazuje się że nie może powstrzymać płaczu.

Autor: Pete

Galeria numeru

Avengers Academy #12 Avengers Academy #12 Avengers Academy #12 Avengers Academy #12 Avengers Academy #12 Avengers Academy #12 Avengers Academy #12 Avengers Academy #12

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.