Avalon » Serie komiksowe » Dark Tower: The Gunslinger - The Little Sisters of Eluria » Dark Tower: The Gunslinger - The Little Sisters of Eluria #5

Dark Tower: The Gunslinger - The Little Sisters of Eluria #5

Postacie
Zapowiedź

Wreszcie! Wolność jest w zasięgu wzroku! Roland wierzy, że udało mu się zbiec, ale Siostry wcale nie mają zamiaru pozwolić mu uciec.

Cytat

Roland: "Well, Jenna... I know a little of damnation myself... And I have me an idea that that, far from being done... The lessons are just beginning."

Streszczenie

Roland i Jenna uciekają. Im bliżej wyjścia, tym bardziej iluzja słabnie, dzięki czemu Roland dostrzega, że wcale nie był przetrzymywany w przepastnym lazarecie, a w namiocie. Po kilkudziesięciu krokach Roland uzmysławia sobie, że zapomniał medalionu Johna Normana, ale Jenna uspokaja go, że ona o nim pamiętała. Podaje mu go, chociaż poświęcony metal parzy jej palce. Poruszony jej poświęceniem, Roland całuje zranioną dłoń dziewczyny.

Czułą chwilę przerywa pojawienie się trójki sióstr. Kiedy Jenna mówi im jednak, że odchodzi wraz z Rolandem i że mali doktorzy zajęli się już za jej namową siostrą Coquiną [w poprzednim numerze – dop. Hotaru], wampiry rozstępują się. Wiedzą, ze Jenna i tak jest już przeklęta.

Dziewczyna nie robi sobie nic z ich klątw, bardziej obawia się o przeorkę, która mogłaby im przeszkodzić w ucieczce. Roland chce wiedzieć, co znaczyła klątwa, lecz dziewczyna zbywa go mówiąc, że to nic w porównaniu do życia w zakonie. Właśnie wtedy pojawia się siostra Mary. Jenna chce użyć na niej dzwonków, ale są za daleko od doktorów. Roland wyciąga rewolwery, ale – jako że są niepoświęcone – nie zranią wampirzycy. Chłopak próbuje więc zabić ją gołymi rękami, lecz Mary szybko obezwładnia go. Kiedy ma zająć się Jenną, znikąd pojawia się pies z wzorem krzyża na piersi i atakuje Mary. Podczas gdy wampirzyca bezskutecznie próbuje się od niego opędzić, Roland i Jenna uciekają w noc.

Jenna zastanawia się, dlaczego kundel nie uległ Mary. Roland ma swoje podejrzenia. Symbol Chrystusa Człowieka na jego futrze, z którym się urodził, zupełnie przypadkowo uczynił psa zabójczym dla wampirów. Na pytanie o powód jego pojawienia się akurat w tej chwili i w tym miejscu, chłopak ma tylko jedną odpowiedź – ka.

Zaczyna świtać. Roland i dziewczyna zatrzymują się na odpoczynek. Jenna przeprasza, że nie zdołała zabrać ze sobą całego ekwipunku, ale chłopak uspakaja ją, że zabrała to, na czym mu najbardziej zależało – rewolwery.

Chwila staje się coraz bardziej romantyczna i młodzi zaczynają się całować. Może i doszło by między nimi do czegoś więcej, ale po nocnej ucieczce chłopak jest tak zmęczony, że zasypia w ramionach Jenny.

Śni mu się, że śladem psa z krzyżem na piersi dociera do Mrocznej Wieży. Tam otwiera się przed nim rzeczywistość i przez wyrwę słyszy krzyki.

Budzi się świadomy, że krzyki nie były częścią snu. Jenny nie ma, zostało tylko jej ubranie, po którym pełzają tysiące owadów-doktorów. Roland już rozumie, że one i Jenna to jedno. Rozumie, o jakiej klątwie mówiła.

Nie obracając się za siebie, podejmuje poszukiwania. Poszukiwania, które zakończą się tylko odnalezieniem Mrocznej Wieży.

Autor: Hotaru

Galeria numeru

Dark Tower: The Gunslinger - The Little Sisters of Eluria #5 Dark Tower: The Gunslinger - The Little Sisters of Eluria #5

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.