Avalon » Serie komiksowe » Secret Warriors » Secret Warriors #26

Secret Warriors #26

Secret Warriors #26

"Wheels Within Wheels" - Part 3: "End Game"

Postacie
Zapowiedź

Dwóch mężczyzn w pokoju. Historia Hydry i historia S.H.I.E.LD.. Poznajcie odpowiedzi na wszystkie dręczące Was pytania.

Streszczenie

Kraken wbija nóż w stół i zostawia z nim obu więźniów. Po jego wyjściu, Strucker zaczyna przekonywać Fury’ego do współpracy, jednak ten - widząc rozpaczliwą walkę o życie współwięźnia - zaczyna się śmiać. On już dawno pogodził się z myślą o śmierci. Baron chce pognębić swojego przeciwnika. Wyjawia, że od zawsze był mistrzem gry, a agent tylko pionkiem. Fury niezbyt się tym przejmuje. Po chwili wchodzi Kraken i zabiera nóż. Chce zacząć od Nicka, ale przedtem Wolfgang pragnie dowiedzieć się, dlaczego został zdradzony. Oprawca ostrzega, że cena za informacje będzie wysoka.

Wiele lat temu doszło do spotkania Shingena i mistrza The Hand. Ten drugi prosi o możliwość otwarcia pudełka. Początkowo Harada udaje, że nie wie, o czym mowa, ale po chwili każe Silver Samurajowi je przynieść. Jego gość otwiera pudełko, wyjmuje tajemniczy obiekt i odkłada go z powrotem. Shingen ostrzega Soma, że nikt nie dożył możliwości oglądania pudełka po raz drugi - i faktycznie, następnego dnia mistrz zostaje zabity przez Magadana. Leviatan wciąż nie miał pojęcia, gdzie jest reaktor ze statku kosmicznego, ale póki nie wiedzieli jak ożywić swoich towarzyszy, byli niegroźni. Wszystko uległo zmianie, gdy Kraken wyjawił im, że to klan Yashida ma go w swoim pudełku.

Baron nie jest w stanie zrozumieć jak do tego doszło, po co to wszystko. Kraken wyjaśniwszy, że nigdy nie był po tej samej stronie, co Strucker, uwalnia Nicka. Wyjaśnień ciąg dalszy - to on wezwał Secret Warriors na pomoc Howling Commandos w dokach. Kilka razy musiał użyć PSI agentów Hydry, aby wpłynęli na umysły swojego kierownictwa. Mimo to, nie ustrzegł się błędów. Stracił wielu ludzi w Ichor. Nie przewidział tez zdrady ze strony Contessy. Jego największą pomyłką był jednak Gorgon. Nie spodziewał się, że zajdzie on tak wysoko w strukturach Hydry. Baron domyśla się, że nie ma do czynienia z Danielem Whitehallem. Kraken zdejmuje swój hełm i okazuje się, że to Jake Fury. Strucker jest zdezorientowany - przecież ta osoba nie żyje. Okazuje się, że podczas misji w 1961 roku, macki, które dorwały Jake’a, były częścią maszyny, która stworzyła jego LMD. Miał on wadę i oszalał, dlatego musiał zostać zniszczony. Później ulepszono proces i kolejne LMD nie miały tej usterki. Powstał jeszcze jeden robot, o którym Wolfgang nic nie wiedział. Odnalazł kiedyś Thomasa Davidsona. Wiedział, że ten stworzył całą sieć i oprogramowanie S.H.I.E.L.D, oparte na starych protokołach Leviatana. Zaoferował, w zamian za pieniądze, możliwość dostępu do obu systemów. Później Strucker oczywiście zabił go, zamiast zapłacić. Okazało się jednak, że starożytne urządzenie stworzyło kopie wszystkich trzech członków drużyny. Również Thomasa i to jego zabił baron, do którego dociera, iż w rzeczywistości sam pracował dla Furego przez cały czas - to on był pionkiem.

Korekta: Morganka

Autor: Spell

Galeria numeru

Secret Warriors #26 Secret Warriors #26 Secret Warriors #26 Secret Warriors #26 Secret Warriors #26 Secret Warriors #26 Secret Warriors #26

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.