Avalon » Serie komiksowe » Journey Into Mystery » Journey Into Mystery #622

Journey Into Mystery #622

Postacie
Zapowiedź

Fear Itself Tie-in! Seria Thor powraca do nazwy Journey Into Mystery! Loki powrócił i tajemnice dotyczące jego śmierci zostaną wyjawione! Co tym razem knuje bóg kłamstw?

Streszczenie

Mały Loki siedzi na kupie kamieni i czatuje z jakimś śmiertelnikiem na przenośnym komputerku. Denerwuje go, że nawet w wirtualnym świecie ludzie zakładają, że on kłamie. Od tyłu zachodzi go jakiś Asgardczyk i przewraca. Ma on za złe bogowi kłamstwa cierpienia, jakie zadał swojemu rodowi. Chłopak nie boi się go i odcina ciętą ripostą. Zanim dochodzi do rękoczynów pojawia się Thor. Asgardczyk od razu potulnieje, a Loki przeprasza za swoje słowa, aby zakończyć temat.  Odinson pociesza swojego brata. Te prześladowania kiedyś miną. Zauważa komputer, którym bawi się Loki i chce wiedzieć, skąd go ma. Loki nie kryje, że dokonał zakupu za pieniądze wygrane od krasnoludów. Oszukiwał, ale oni też. Po chwili rozmowa schodzi na śmiertelników. Thor w nich wierzy i wie, że razem muszą zbudować swoją przyszłość. Odyn jednak tak nie myśli i muszą go do tego przekonać.

Niedaleko w ruinach Asgardu rozmawiają Warriors Three. Volstagg jest niezadowolony z obecności Lokiego. Najchętniej zabiłby go albo zjadł. Pozostała dwójka wojowników próbuje go nakłonić, aby dał chłopakowi szansę. Po chwili mijają ich Thor i Loki. Po ich minach można wywnioskować, że chyba słyszeli całą rozmowę.

Loki siedzi w komnacie w wieży. W oknie przysiada ptak, który po chwili wybucha, a w jego miejscu znajduje się klucz. Otwiera on skrzynię ukrytą w ruinach. Tam znajduje się kolejny klucz. Dzięki niemu Lokiemu udaje się uzyskać książkę od pewnego elfa. Z niej poznaje czar, dzięki któremu przywołuje bestię ze świata elfów. Zabija ją, a mięso przyrządza dla Volstagga. Ten po obfitym posiłku zasypia i wyjawia przez sen położenie tajnej komnaty. Tam Loki spotyka smoka, który odpowiada na jego pytanie w pradawnym języku. Asgardczyk spędził cały wieczór, aby poznać ten język i zrozumieć odpowiedź. Dowiaduje się, że odpowiedź jest ukryta w ostatnim pytaniu. Udaje się do biblioteki, gdzie sięga po najnowszą historię Asgardu. Ostatnie zdanie to pytanie dlaczego Loki się poświęcił. Chłopak wpatruje się w znak zapytania na końcu zdania i po chwili ląduje w ukrytej komnacie. Na cokole leży hełm Lokiego, a na nim siedzi ptak. Po chwili nad nim pojawia się projekcja dorosłego Lokiego. Jest to przesłanie od niego dla niego, ukryte w miejscu, którego Thor nigdy by nie znalazł. Chłopak domyśla się, że jego poprzednie wcielenie poświęciło się w jakimś samolubnym celu. Projekcja to potwierdza. Wszystko po to, aby wyrwać się przeznaczeniu, aby jego nowsze wcielenie mogło napisać swoją własną przyszłość. Chłopak powinien powiedzieć o wszystkim Odynowi lub Thorowi, wie jednak, że wszyscy pomyśleliby, że to część jakiegoś misternego planu i nie uwierzyliby mu. Stary Loki przekazuje mu, że sam musi stać się sobą bez pomocy i władzy. Świat wkrótce stanie przed ogromnym zagrożeniem i musi go obronić. Nawet Loki potrzebuje go, aby mieć gdzie uprawiać swoje kłamstwa i intrygi. Wizja rozwiewa się i pozostaje tylko ptak. Loki nazywa go Ikol - ma on mu służyć wiedzą.

Chłopak wraca do swojej komnaty i udaje, że nic się nie stało. Tam znajduje go Heimdall i wzywa na ucztę. Na niej rozgrywają się wydarzenia znane z Fear Istelf #1. Kiedy Odyn powala Thora, wszyscy wyruszają do nowego Asgardu. Hogun pociesza chłopaka - nic mu się nie stanie. Obiecali Thorowi, że będą się nim opiekować.

Autor: Spell

Galeria numeru

Journey Into Mystery #622 Journey Into Mystery #622 Journey Into Mystery #622 Journey Into Mystery #622 Journey Into Mystery #622 Journey Into Mystery #622 Journey Into Mystery #622 Journey Into Mystery #622 Journey Into Mystery #622 Journey Into Mystery #622

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.