Avalon » Serie komiksowe » Fear Itself: Sin's Past » Fear Itself: Sin's Past

Fear Itself: Sin's Past

Postacie
Zapowiedź

Narodziny Sin, córki Red Skulla. Najdziwniejsze historie o Captainie. Cap powraca do oryginalnego, 45-cio kilogramowego ciała i musi walczyć z nastoletnimi kultystami śmierci i Sisters of Sin! Battle Star i Falcon zmierzą się z Serpent Society! Wystąpi Sersi! Zawiera Captain America #355, 356 i część numeru 357. Dodatkowo nowa sekwencja autorstwa Jima McCanna i Stefano Landiniego.

Streszczenie

Nowy Jork. Saperzy przeszukują Statuę Wolności w poszukiwaniu ładunków wybuchowych pozostawionych przez Sin [patrz Captain America #615 – przyp. S_O]. Jak się okazuje, na żadnym z nich nie został zamontowany detonator – córka Red Skulla od początku planowała jeden wybuch, szpecący twarz Wolności. Był to tylko pokaz jej siły i możliwości. Nadzorujący akcję Steve Rogers stwierdza, że choć inni wiedzą, co zrobiła, nie znają jej życia, w związku z czym nie będą w stanie zrozumieć jej działań. Wini siebie samego za to, że wcześniej nie domyślił się, że zaatakuje Statuę – "matkę" wszystkich wygnańców – zważywszy na to, gdzie się wychowała.

Dawno temu, Wyspa Wygnańców. Red Skull przeklina swoje dziecko – nie syna i godnego następcę, lecz córkę. Stwierdza, że jej matka miała szczęście, że zmarła przy porodzie, a teraz niemowlę dołączy do niej w piekle. Przed śmiercią ratuje jednak małą Synthię asystentka Skulla, która przekonuje go, że choć nigdy nie stanie się ona godnym dziedzicem, nadal jest jednak jego dzieckiem, musi jej więc być przeznaczone coś więcej. Schmidt stwierdza, że kobieta ma rację i wręcza jej dziewczynkę, zaznaczając, że gdy następnym razem ją zobaczy, ma ona dobrze znać cierpienie i nienawiść, jest to bowiem jedyny sposób, by uczynić z niej wojownika. Asystentka zapewnia, że tak się stanie.

Lata później, gdy Synthia pokazała, że jest gotowa, Red Skull sztucznie ją postarzył, wypełniając jej umysł swoimi poglądami, tworząc w ten sposób wyrachowaną morderczynię i przywódczynię kultu. Gdy jednak Skull kolejny raz "zginął", Synthia wróciła do kobiety, która ją wychowała, wtedy zwącej się już "Mother Night". Rogers wspomina, jak kilka lat temu, z pomocą Sersi, która zmieniła go w nastolatka, próbował zinfiltrować Obozy Nienawiści prowadzone przez Mother Night i Sisters of Sin [patrz Captain America #355-357 – przyp. S_O]. Po tym, jak zamknął Obozy, optował za tym, by usunąć wspomnienia Synthii i nadać jej nową tożsamość, dając jej szansę na normalne życie, którego nigdy wcześniej nie znała. Myślał, że w ten sposób jej pomoże, okazało się jednak, że nauki Skulla były w niej zbyt głęboko zakorzenione. Sin kocha to, co robi i nie chce zostać uratowana. Kontaktuje się ze Starkiem i każe mu zebrać Avengers – muszą odnaleźć nową Red Skull, bo jeśli ten atak był dopiero początkiem jej planów, nie chce nawet myśleć o tym, na co kobieta jest gotowa.

[Uwaga: w komiksie znajdują się też przedruki komiksów Captain America #355-357 – przyp. S_O]

Autor: S_O

Galeria numeru

Fear Itself: Sin's Past Fear Itself: Sin's Past

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.