Avalon » Serie komiksowe » Fear Itself » Fear Itself #1

Fear Itself #1

Fear Itself #1

"The Serpent"

Postacie
Zapowiedź

W czasach światowego niepokoju, ekonomicznych zawirowań i masowej histerii, Sin, nowa Red Skull, odkryła coś niesamowitego… wstydliwy sekret, który wstrząśnie fundamentami Uniwersum Marvela! Odkrycie to podzieli ojca i syna, obróci przeciw sobie przyjaciół. ON POWRACA… i świat nie musi się bać niczego innego prócz SAMEGO STRACHU.

Streszczenie

Nowy Jork. Pikieta zwolenników i przeciwników budowy na Dolnym Manhattanie. Sytuacja zaognia się mimo interwencji policji. Dochodzi do starć, które próbują opanować Steve Rogers i Sharon Carter. Niestety nie udaje im się to.

Antarktyda. Red Skull i jej oddział atakują fortecę zbudowaną i bronioną przez hitlerowców. Bez problemu masakrują nazistów i docierają do skarbca, w którym znajduje się potężny artefakt. Synthia wierzy, że uda się jej posiąść jego moc i sięga po Młot Skadi. Dochodzi do gwałtownej reakcji i po chwili odmienionym głosem kobieta stwierdza, że narodziła się na nowo. Teraz zamierza umożliwić to samo ojcu.

Nowy Jork, wieczór. Rogers i Carter słuchają raportu Avengers, którzy są przekonani, że za wcześniejszymi zamieszkami nie stał żaden złoczyńca - były one efektem naturalnej złości ludzi. Iron Man prosi zebranych herosów o udział w ceremonialnym ogłoszeniu projektu odbudowy Asgardu.

Broxton, Oklahoma. Turyści zwiedzają miasteczko, które, dzięki bliskości Asgardu, stało się słynne, ale mieszkańcy niekoniecznie podzielają ich entuzjazm. Jeden z nich, Bill, opuszcza miasto, bo nie może utrzymać rodziny. Czarno widzi przyszłość Broxton i nie reaguje na zachęty sąsiada, który informuje go o planach odbudowy Asgardu.

Otoczony herosami Stark przedstawia mediom piękną wizję odbudowy Asgardu. Thor nie jest w pełni zadowolony, bo wśród obecnych na scenie brak jego ojca. Odin przygląda się z odległości i jest zdegustowany spektaklem. Nie jest jedynym obserwatorem - pojawił się również Watcher. Kosmita pozostaje głuchy na pytania i złorzeczenia Odina, który zaniepokojny jest odrodzeniem Skadi. Gdy Watcher odchodzi, wściekły bóg wyładowuje złość na Thorze, któremu zarzuca zbytnią sympatię dla ludzi i słaby charakter.

Rów Mariański na Pacyfiku. Red Skull wlatuje pod wodę i zmierza w głąb oceanu. Próbuje zrozumieć transformację, jaką przeszła i powiązanie ze Skadi. Zanurza się w głębiny i po chwili musi walczyć z podwodnymi potworami, które jednak nie mają szans uniknąć jej młota. Przebija się do podwodnej komnaty i odnajduje tam starca, którego Skadi nazywa ojcem.

W zniszczonym Asgardzie Odin czuje przebudzenie wroga - Serpent znów stanowi zagrożenie. Przerywa ucztę bogów i herosów, oznajmiając, że jego lud wraca do domu. Thor sprzeciwia się mu, co prowokuje starcie, które kończy się dla herosa porażką. Posłuszni Asgardczycy podążają za Odynem i zabierają nieprzytomnego Thora, opuszczając Ziemię.

Serpent wie, że Odin wyczuł jego uwolnienie. W walce z nim i resztą wrogów ma mu pomóc siedmiu Godnych, których właśnie wezwał.

Baza Wojskowa w Colorado. Wykryto siedem bolidów wchodzących w ziemską orbitę. Rozdzielają się one i spadają w Pacyfik, brazylijską dżunglę, Chiny, Manhattan oraz Broxton. Tymczasem nieświadomi zagrożenia superbohaterowie stoją zakłopotani. Rogers tłumaczy zdezorientowanemu Spider-Manowi, że bogowie właśnie ich opuścili.

Autor: Lex

Galeria numeru

Fear Itself #1 Fear Itself #1 Fear Itself #1 Fear Itself #1 Fear Itself #1 Fear Itself #1 Fear Itself #1 Fear Itself #1 Fear Itself #1 Fear Itself #1 Fear Itself #1

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.