Avalon » Serie komiksowe » Hulk vol. 2 » Hulk vol. 2 #32

Hulk vol. 2 #32

Hulk vol. 2 #32

"The Rising Fog"

Postacie
Zapowiedź

Nie masz gdzie się ukryć, nie masz dokąd pójść. Nie możesz się zatrzymać, nie możesz sobie pozwolić na chwilę wytchnienia. Nie możesz spać. Bo ON czeka. Fortean. Jest tam, obserwuje. Kiedy się położysz, kiedy zaśniesz, kiedy przybierzesz ludzką postać, on będzie tam, by cię zabić. Jesteś Red Hulk. Oto twoje życie.

Streszczenie

Slumsy Hyderabadu w Indiach. Zero/One tłumaczy Jacobowi, że to właśnie tutaj, w jej dzieciństwie, grasował seryjny morderca znany jako Black Fog – zjawiał się, gdy pogoda się zmieniała. Każe jednej ze staruszek powiedzieć, co wie o obecnym miejscu pobytu zabójcy. Ta odsyła ją więc do sprzedawcy sprzętu elektronicznego, Irfana, zapewniając, że będzie on znał odpowiedzi. Gdy kobieta dociera do sklepu, zrzuca ukrywające jej niecodzienny wygląd przebranie i żąda informacji. Gdy handlarz tłumaczy, że Black Fog został schwytany lata temu, Zero/One każe się do niego zaprowadzić.

Gdzieś w Arkansas. Rulk zasypia w lesie, po chwili zmieniając się z powrotem w Rossa. W tym momencie aktywowane zostają miny w jego umyśle, zabijając go... I w tym momencie Czerwony budzi się z koszmaru, który nawiedził go, gdy tylko zamknął powieki. Próbuje zmyć z siebie zmęczenie w pobliskim strumyku, gratulując Forteanowi pomysłu i zastanawiając się, czy LMD w Gamma Base znalazły jakiś sposób na rozbrojenie min. Wtedy jednak zauważa szalejące w okolicy tornado.

Indie. Irfan prowadzi Zero/One i Jacoba slumsami, w końcu docierając do budynku, w którym przetrzymywany jest Black Fog. Dowiedziawszy się, że morderca znajduje się w jednej z najwyższych kondygnacji, kobieta wchodzi po ścianie, z góry zsyłając chwytaki po swych kompanów. Podczas, gdy ona przebija sobie drogę do celi, Jacob rozmyśla o tym, co usłyszał o mordercy, dochodząc do wniosku, że nadnaturalne zdolności przestępcy to fikcja, legendy i straszne historie opowiadane sobie przez dzieci, które android odnalazł w pamięci doktor Kurinji i których nie odróżnia od faktów – dla niej to takie same dane. Tymczasem Zero/One dociera do celi, w której żyje Black Fog – choć "żyje" może nie być odpowiednim słowem. Jak wyjaśnia Irfan, spoglądając na pokryty bliznami i pozbawiony większości kończyn wrak człowieka, który kiedyś terroryzował ich miasto, przez lata rodziny ofiar przychodziły tu, lżąc więźnia, a niektórzy wchodzili do celi i mścili się na nim.

Beebe w Arkansas. Tornado porywa próbujący uciec przed nim samochód, zostaje on jednak uratowany przez Red Hulka, który każe kierowcy kierować się na zachód. Nagle Ross zauważa, że trąba powietrzna zbliża się do miejskiej szkoły – miejsca, którego prawie zawsze używa się jako schronu. Dopada do drzwi przybytku, modląc się, by był on pusty, gdy jednak wyrywa drzwi odkrywa, że jest zapełniony po brzegi. Stojąc dokładnie między zagrożonymi mieszkańcami a szalejącym żywiołem, Rulk skacze w kierunku tornada i klaszcze w typowy dla Hulków sposób. Fala uderzeniowa rozrywa trąbę powietrzną.

Indie. Zero/One przez chwilę spogląda na "niepowstrzymanego zabójcę", którego szukała, po czym wzywa transport i każe Jacobowi i Irfanowi zanieść doń więźnia – jest uszkodzony, będzie go więc musiała naprawić.

Generał Fortean wściekły obserwuje wyczyn Rulka – miał nadzieję znaleźć go wyczerpanego, by mógł zdetonować umieszczone w jego mózgu miny, a nie otoczonego przez wdzięcznych mieszkańców. Domyśla się, że Red próbuje zyskać sobie opinię publiczną, jednak jeden z jego podwładnych, wychowany w strefie zagrożenia trąbami powietrznymi, stwierdza, że tornada są nieprzewidywalne i że Czerwony nie mógł przewidzieć, że jedno z nich zaatakuje właśnie to miasto. Fortean odpiera więc, że według niego nowy Hulk skacze z jednego miejsca do drugiego, szukając właśnie takich zagrożeń, żeby udawać bohatera. Postanawia więc wrócić do bazy i przygotować się do "fazy trzeciej" swego planu.

W Beebe Rulk zostaje otoczony przez wdzięcznych mieszkańców, czując się nadzwyczaj niezręcznie obsypywany gradem pytań. Na jego szczęście właśnie w tym momencie podjeżdża prowadzona przez Annie furgonetka. LMD oświadcza, że chłopcy w Gamma Base odkryli coś, co powinno go zainteresować i odjeżdża razem z Redem.

Platforma wiertnicza, baza Zero/One. Jacob tłumaczy Irfanowi, że pozostali pracownicy to trupy, zreanimowane przez technologię jego szefowej, i odradza mu próby powrotu do Indii. Zanoszą kobiecie potrzebne jej komponenty, odkrywając, że zajmuje się ona Black Fogiem – operując na nim bez znieczulenia. Kończy ona nakładanie nowej wersji "myślącej" tkanki, bardziej odpornej na sabotaż od tej stworzonej przez Omnisapient, odtwarzając w ten sposób utracone przez mordercę kończyny, po czym zaczyna ulepszać go na inne sposoby. Nie mogąc znieść tego widoku, Jacob udaje się do swego pokoju i wraca do pisania dziennika, w którym zawarł wszystkie swoje przemyślenia dotyczące Zero/One. Pewien, że choć teraz potrzebuje go ona jako kotwicy łączącej ją z przeszłością, to prędzej czy później on również skończy jako pozbawiona własnej woli drona. Jest też przekonany, że jego zapiski będą bezpieczne – jego nowa pani interesuje się bowiem tylko informacjami w formie cyfrowej. Nagle Zero/One wzywa go do swego laboratorium. Tam tłumaczy Black Fogowi, nad którym skończyła prace, by pod żadnym pozorem nie zabijał jej pomocnika i pokazuje mu zdjęcie Red Hulka – jego głównego celu, który, podobnie, jak wszyscy inni ich przeciwnicy, musi zostać zniszczony.


[Uwaga, w numerze znajduje się też krótka, teoretycznie zabawna historyjka autorstwa Audrey Loeb i Dario Brizueli – przyp. S_O]

Autor: S_O

Galeria numeru

Hulk vol. 2 #32 Hulk vol. 2 #32 Hulk vol. 2 #32 Hulk vol. 2 #32 Hulk vol. 2 #32 Hulk vol. 2 #32

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.