Avalon » Serie komiksowe » Generation Hope » Generation Hope #6

Generation Hope #6

Generation Hope #6

"The Ward" - part 1

Postacie
Zapowiedź

Celebra wykryła nowego mutanta. Czy Hope i jej światełka zdążą się do niego dostać, nim jego moce całkowicie go pochłoną?

Cytat

Kenji: "I object to characterizing any mutant creating widespread havoc as 'pulling a Kenji'."
Gabriel: "Tell you what, man. When someone else on the team destroys the heart of one of the world's great cities, I'll stop."

Streszczenie

Scott rozmawia w swoim gabinecie z Kitty. Tłumaczy, że Rogue ma zbyt wiele obowiązków przy pozostałych młodych mutantach, dlatego chce, żeby Pryde zastąpiła ją jako łącznik między Hope a nim. Dodaje, że Rogue parokrotnie już naraziła ich mesjasza na niebezpieczeństwo – domyśla się, że dostała się ona pod wpływ "aury przywództwa", którą roztacza wokół siebie dziewczyna. Kitty przerywa mu, stwierdzając, że Summers cały czas tłumaczy, czemu Rogue nie nadaje się do tego zadania i pyta wprost, czemu wybrał właśnie ją. Cyclops przyznaje więc, że historia Utopii tonie we krwi, uważa więc, że Światła – ich przyszłość – zasługują na to, co mają najlepszego. A tym właśnie jest Kitty.

Laurie znajduje się w tunelu aerodynamicznym ze Storm, gotowa sprawdzić teorię obserwującego ją razem z Idie Nemesisa dotyczącą jej zdolności. Kenji jest w swoim pokoju, opryskując płótno swą krwią, rozprowadzaną przez stworzone przez siebie aerografy. Teon walczy z Loganem, a Gabriel, nucąc piosenkę z "Goodfellas" – ze zmienionym tekstem – zagląda do kuchni, gdzie zachodzi go Hope. Nagle, gdzieś w Niemczech, następuje aktywacja genu X, co wyczuwają wszystkie Światła. Hope wysyła Gabriela po pozostałych, a po chwili nowi mutanci spotykają się przy Blackbirdzie, gdzie Rogue życzy im powodzenia. Wyjaśnia, że Scott stwierdził, że ma ona zbyt dużo obowiązków, by być dodatkowo ich pośrednikiem – co jest prawdą, ale na pewno nie jedynym powodem, dla którego odebrał jej tę pozycję. Zapewnia, że Hope w razie czego zawsze będzie mogła na nią liczyć, a po chwili samolot startuje. Obserwując odlot, Rogue pyta Cyclopsa, czemu nic nie powiedział dziewczynie, ten odpiera więc, że powiadomi ją o problemach z prawnikami, gdy wróci ona z misji.

Ustawiwszy autopilota, Kitty wita się z drużyną i przeprasza, że nie zdążyli poinformować ich wcześniej o zmianie opiekuna. Hope zabiera głos i przypomina, że Pryde, tak, jak wcześniej Rogue, jest tylko łącznikiem i ma się nie wtrącać do ich misji, do których są w pełni przygotowani. Shadowcat pyta, do czego dziewczyna przygotowywała Światła na strzelnicy, ta odpiera więc, że muszą być gotowi na wszystko. Nagle z Blackbirdem kontaktuje się Utopia, informując, że mają problem – w szpitalu, w którym pojawił się mutant, nie widać żadnych oznak życia, nikt z obecnych tam ludzi nie odbiera też telefonów. Policja wysłała do środka specjalnego robota saperskiego, który odkrył, że wszyscy w budynku są nieprzytomni. Gdy Światła pojawiają się na miejscu, Hope wysyła Gabriela na zwiad, ten jednak pada nieprzytomny przy wejściu. Gdy podobny efekt ma próba zbadania sytuacji przez Laurie Kenji komentuje decyzję przywódczyni, żartując, że teraz powinna wysłać Teona, żeby "aportował". Ten robi dokładnie to, co zasugerował Japończyk, jednak, ku zdziwieniu obecnych, bez problemu podchodzi on do przyjaciół, podnosi ich i wraca do reszty drużyny. Hope domyśla się, że nowy mutant jest telepatą, a Uedo teoretyzuje, że mógłby w takim razie zablokować jego wpływ. To mówiąc, przyczepia się mackami do pozostałych – poza Teonem, który i bez tego jest odporny, i Idie, której Hope nakazała zostać na miejscu. Pozostałe Światła wchodzą do szpitala, gdzie Teon wyczuwa, gdzie dokładnie znajduje się nowy mutant. Gdy Hope każe mu zaprowadzić ich tam najkrótszą drogą, zdziczały X-Man przebija się przez sufit. Kenji tworzy schody, po których reszta drużyny może wejść, a gdy opuszczają lobby, "śpiący" ludzie zaczynają wstawać... i zachowywać się jak zombie.

Światła przemierzają korytarze, gdy w pewnym momencie zauważają ruch na oddziale położniczym. Gdy pędzą sprawdzić, co się dzieje, stają twarzą w twarz z ciężarną kobietą, która nieswoim głosem ogłasza, że łono jest bezpieczne. Hope domyśla się, że ich nowy mutant to nienarodzone jeszcze dziecko, które nie chce opuszczać ciała matki – co czyni dotknięcie go znacznie trudniejszym. Nagle światła zostają zaatakowane przez armię kontrolowanych telepatycznie lekarzy i pacjentów...

Autor: S_O

Galeria numeru

Generation Hope #6 Generation Hope #6 Generation Hope #6 Generation Hope #6 Generation Hope #6 Generation Hope #6 Generation Hope #6

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.