Avalon » Serie komiksowe » Uncanny X-Force » Uncanny X-Force #8

Uncanny X-Force #8

Uncanny X-Force #8

"Unintended Consequences"

Postacie
Zapowiedź

Shadow King przejął kontrolę nad bazą nuklearną! By ocalić Utopię i Nowy Jork, członkowie X-Force będą musieli zabić wszystkich jej pracowników...

Streszczenie

Deadpool łączy się z Loganem, aby zdać mu raport. Na polecenie Psylocke bada bazę wojskową, w której kobieta wykryła dziwne działania psychiczne. Na razie Wade nic nie znalazł. Wolverine spławia go i każe się zgłosić z jakimiś przydatnymi informacjami. W tym samym czasie Fantomex oprowadza Deathlocka po bazie. Będzie on nowym członkiem drużyny. Według obliczeń cyborga istnieje prawdopodobieństwo, że Weapon Infinity jednak zostanie stworzone. Ponieważ Fantomex nie chce się zgodzić na zniszczenie the World, on będzie stał na jego straży, aby upewnić się, że straszna przyszłość się nie wydarzy.

Angel i Psylocke zwiedzają podświadomość tego pierwszego. Razem wchodzą do jadłodajni, w której w młodości Warren pracował jako wolontariusz. Są świadkami, jak jeden z bezdomnych jest niezadowolony, że jest tu obecne bogate paniątko i atakuje chłopca. Chłopak zmienia się nagle w Archangela i zabija menela. Następnie potwór zwraca się przeciwko Psylocke. Kobieta specjalnie poprosiła Warrena o to, aby przypomniał sobie dzień, kiedy pierwszy raz poczuł wściekłość. Specjalnie chciała, aby podświadomość Wojny się pojawiła. Następnie tworzy klatkę, aby uwięzić stwora w tym konkretnym wspomnieniu. Z transu wybudza ją Logan. Drużyna musi wyruszyć na misję. Deadpool nie odzywa się zbyt długo i muszą go poszukać.

Drużyna ląduje kilka kilometrów od celu, aby na miejsce dotrzeć na piechotę pozostając niewykryci. Psylocke wyczuwa obecność potężnego telepaty, który znajduje się w tajnej bazie wojskowej. Logan prosi Archangela o użycie piór z neurotoksyną na strażnikach. Po wejściu do środka, Betsy dalej nie jest w stanie wyczuć, z kim mają do czynienia. Kobieta prosi kolegów, aby strzegli jej ciała, podczas gdy ona w postaci astralnej pójdzie na zwiad.

Mutantka szybko odnajduje Shadow Kinga. Powitalnym uprzejmościom towarzyszy przypomnienie, że Psylocke przez kilka ładnych lat więziła złoczyńcę w swoim umyśle. Mutant chce się teraz zemścić, ale nie da swoim wrogom łaski w postaci śmierci.

Warren z przerażeniem widzi, jak ciało Betsy pada na ziemie. Do X-Force podchodzi Deadpool z grupą żołnierzy. Wszyscy są kontrolowani przed Shadow Kinga. Telepata atakuje także pozostałych bohaterów. Wkrótce tylko Fantomex nie poddaje się jego mocy. Francuz musi walczyć ze swoimi przyjaciółmi. Pokonuje Deadpoola, ale Logan odcina mu ręce. Kiedy chcą zabrać Psylocke okazuje się, że wszystko było tylko iluzją. Wolverine i Wade ruszają w pościg, a Angel ma za zadanie odpalić głowice nuklearne znajdujące się w bazie. Wszyscy zbędni żołnierze dostają polecenie powieszenia się w swoich pokojach.

Na planie astralnym oboje telepatów staje do bitwy. Shadow King przejmuje swoją prawdziwą formę, podczas gdy Psylocke zakłada zbroję. Kobieta chce wykorzystać to, że jej przeciwnik musi działać na 3 frontach.

Deadpool odnajduje ciało Betsy. Nie zauważa jednak Fantomexa, który wstrzykuje mu coś w szyję. Tymczasem Shadow King przełamuje pierwszą linię obrony mutantki. Odkrywa, że ta obawia się, co powie jej rodzina, kiedy wyjdzie na jaw jej działalność w X-Force. Doznaje wizji swoich braci. Kobieta stara się zebrać w sobie, zanim jej przeciwnik zrani ją głębiej. Chce otrząsnąć się z tej wizji. W rzeczywistym świecie, Wade przebija się mieczami na wylot tak, że ostrza ranią stojącego za nim Fantomexa. Jednocześnie Logan podchodzi do ciała Psylocke z wysuniętymi pazurami. Na szczęście Betsy wyrywa się z iluzji i wraca do swojego ciała. W porę pozbywa się Logana. Fantomex ma powstrzymać napastników, podczas gdy ona powstrzyma odpalenie głowic. Udaje jej się zbliżyć do sali sterowania, ale drzwi zamykają jej się przed nosem. Na szczęście udaje jej się uśpić Warrena i wejść do jego umysłu. Tam ponownie jest w jego wspomnieniu o jadłodajni. Jest tu też Shadow King, który odnajduje klatkę Archangela i uwalnia go. Potwór w zamian zabija swojego wybawcę. Wyrzuca też ze wspomnienia Betsy informując ją, że nie będzie tego pamiętać.

Warren odzyskuje świadomość, jak i żołnierz, który miał już wcisnąć guzik odpalający rakiety. Ten jest zaskoczony całą sytuacją i próbuje zrozumieć, co się dzieje. Archangel każe mu odsunąć się od konsolety. Kiedy ten wciąż stoi nie rozumiejąc, o co chodzi, Angel zabija go przy pomocy swoich piór. Dołącza do niego reszta drużyny. Logan stara się uspokoić jego sumienie, ale Warren patrzy tylko na Betsy i odchodzi w milczeniu.

Autor: Spell

Galeria numeru

Uncanny X-Force #8 Uncanny X-Force #8 Uncanny X-Force #8 Uncanny X-Force #8 Uncanny X-Force #8

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.