Avalon » Serie komiksowe » New Mutants vol. 3 » New Mutants vol. 3 #24

New Mutants vol. 3 #24

New Mutants vol. 3 #24

"Age of X" - Conclusion

Postacie
Zapowiedź

Armia ludzi atakuje Fortecę X. Mutanci postanawiają walczyć - przeciwko tak najeźdźcom, jak i osobie, która doprowadziła do obecnej sytuacji.

Cytat

Iceman: "This is insane! How do we fight against these odds?"
Basilisk: "Couple of hundred thousand to one? Look on the bright side, Drake... It's going to be really hard to miss."

Streszczenie

Moira krzyczy, że zmasowany atak ludzi to kara za wysłuchanie Xaviera. Sam wydaje rozkazy mutantom. Mają ochraniać cytadelę za wszelką cenę.

Legion jest zdezorientowany. Domaga się wyjaśnień od Moiry. Ta go uspokaja, że życia pozostałych mutantów się nie liczą. Zbuduje nowy świat, tylko dla ich dwojga.

Na dole rozpoczyna się walka. Basilisk motywuje przyjaciół, że w tak liczne hordy przeciwników trudno będzie spudłować.

Xavier próbuje przekonać syna, że tylko on może stawić czoła Moirze. Magneto ma jednak inny pomysł.

Bitwa trwa w najlepsze. Pojazdy wydają się być dobrze opancerzone, ale Namor daje przykład, że nadal można je zniszczyć. Frenzy powala swego przeciwnika. Zespół Dani uszczelnia ochronę. Na wszystko patrzy z góry Logan. Po chwili, pomimo bólu i ryzyka, wysuwa pazury i rzuca się w wir walki.

Moira rozpala ogień w kominku. Rzuca w niego pudełko ze wszechświatem. W ostatniej chwili przechwytuje je Katherine. Próbuje szybko uciec, ale jest za wolna. Moira paraliżuje ją. Wtedy pojawia się Magneto i atakuje. Moira przeprowadza kontratak, który wyłącza zarówno Erica, jak i skradającego się za nią Charlesa. David przygląda się z daleka.

Sam Guthrie zostaje strącony z nieba. Kiedy kona, u jego boku pojawia się Legacy i przejmuje jego wspomnienia i zdolności. Dziewczyna rzuca się w wir walki, a wtedy kolejna salwa ludzi dociera do cytadeli, która zaczyna się walić. Część mutantów jest sparaliżowana tym widokiem, ale nie Hellion. Chłopak zauważa, że teraz nie mają się gdzie wycofać, więc muszą walczyć na całego. Tak jak Basilisk i Wolverine.

Moira jest wściekła, że Xavier zatruł umysł Legiona. David czuje się winny, nawet jeśli zrobił to wszystko w obronie swego umysłu. Dziwi się, że Moira myślala, że taka nędzna namiastka świata mogłaby im wystarczyć. Kobieta rzuca się w jego ramiona i płacząc obiecuje poprawę. Następny świat będzie idealny. Tuląc ją, David zaczyna wchłaniać Moirę do swego umysłu, skąd pochodzi.

Następnie chłopak lewituje nad polem bitwy i usuwa z istnienia atakujących ludzi. Ląduje wśród zdezorientowanych mutantów i trzymając w rękach wszechświat skupia moc Moiry.

Utopia. Niektórym wspomnienia zaczynają wracać z miejsca. Inni nie wiedzą, co myśleć. Xavier obiecuje, że z pomocą Emmy Frost i Kukułek doprowadzi ich wspomnienia do porządku. Revenant zauważa, że ona i Juno nadal nie pasują do tego świata. Scott i Frenzy rzucają się sobie w ramiona, ale na widok Emmy Cyclopsowi wracają wspomnienia. Frost zabiera kochanka, zostawiając Cargil samą i porzuconą.

Blindfold trzyma się na uboczu. Opłakuje zmarłych, choć Xavier nie rozumie, dlaczego. Dziewczyna odpowiada, że byli tak realni, jak tylko ich stwórca mógł ich utworzyć i umarli bez świadomości tego, czym są. Zauważa też, że to nie pierwsze przewinienie Legiona.

Cyclops chce pogadać z Xavierem, póki jeszcze wszystko dobrze pamięta. Charles się zgadza, ale najpierw chce odszukać syna.

Autor: Hotaru

Galeria numeru

New Mutants vol. 3 #24 New Mutants vol. 3 #24 New Mutants vol. 3 #24 New Mutants vol. 3 #24 New Mutants vol. 3 #24 New Mutants vol. 3 #24 New Mutants vol. 3 #24 New Mutants vol. 3 #24

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.