Avalon » Serie komiksowe » X-Men vol. 2 » X-Men vol. 2 #10

X-Men vol. 2 #10

X-Men vol. 2 #10

"To Serve and Protect" - Conclusion

Postacie
Zapowiedź

Tylko Spider-Man i Emma Frost mogą uratować pozostałych X-Men, zmienionych w potworne jaszczury głęboko w tunelach pod Nowym Jorkiem! Jeśli będą w stanie ze sobą wytrzymać...

Cytat

Spider-Man: "Getting to kick Logan in the face is definitely silver lining."

Streszczenie

Emma walczy z przemienionymi w jaszczury X-Men, a gdy na miejscu zjawia się Spider-Man, uciekają we dwójkę. Spidey próbuje wspiąć się po szybie na wolność, Jaszczur-Logan ściąga jednak Emmę w dół, Spidey rusza jej więc na ratunek. Gdy na miejscu zjawiają się pozostałe dwa X-Gady, herosi otwierają jeden z zaworów, zalewając pomieszczenie i spowalniając przeciwników.

Podczas, gdy Lars sprawdza, czy urządzenie Dark Beasta nie zostało uszkodzone, Lizard prosi, by szaleniec go wypuścił. Ten jednak stwierdza, że brakowałoby mu towarzystwa – a zresztą, podejrzewa, że Connors nie zniknąłby bez zemszczenia się.

Próbując znaleźć wyjście z kanałów, Spider-Man zauważa, że Emma wróciła do "ludzkiej" formy, ta więc stwierdza, że jako diament ciężej jej pływać – a że heros nie przemienia się w jaszczura, znaczy to, że ona też jest bezpieczna. Spidey stwierdza więc, że gdy walczył z Lizardem, przemiana, którą ten wywoływał, była stopniowa, a wystawienie na sygnał musiało być ciągłe – inaczej ofiary wracały do ludzkiej formy. Podejrzewa, że urządzenie Dark Beasta emituje ciągły sygnał, podczas uruchamiania jednak wysłany został pewnego typu katalizator – dlatego oboje, odcięci od niego, się nie transformują. Dochodzą do wniosku, że muszą zagłuszyć lub zniszczyć maszynę, a wtedy odnajduje ich Wolverine i pozostałe jaszczury. Spider-Man oferuje się je zająć, wysyłając Emmę do zniszczenia urządzenia. Gdy jednak dociera ona do laboratorium, zostaje schwytana przez Larsa. Dark Beast zastanawia się, czy telepatka zdąży się przemienić i powstrzymać go, nim jego pomocnik ją zabije, ta jednak próbuje uwolnić się, atakując jaszczura. Ten odrzuca ją, a McCoy stwierdza, że nie ma ona szans przeciwko im dwojgu. Emma przyznaje mu rację, po czym uwalnia Lizarda, który powala Larsa i atakuje Beasta – przed nim jednak staje Spider-Man, nie zamierzając pozwolić na czyjąkolwiek śmierć. Connors stwierdza, że Pająk ma szczęście, że jego kompanka go uwolniła i znika w kanałach.

Jakiś czas później. Cyclops i Angel oglądają transmisję z wyprowadzania porwanych z powrotem na powierzchnię, stwierdzając, że to stuprocentowe zwycięstwo z ich strony – coś, czego dawno nie mieli. I to świetne uczucie.

Autor: S_O

Galeria numeru

X-Men vol. 2 #10 X-Men vol. 2 #10 X-Men vol. 2 #10 X-Men vol. 2 #10 X-Men vol. 2 #10 X-Men vol. 2 #10 X-Men vol. 2 #10 X-Men vol. 2 #10 X-Men vol. 2 #10

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.