Avalon » Serie komiksowe » Journey Into Mystery » Journey Into Mystery #91

Journey Into Mystery #91

Journey Into Mystery #91

"Sandu, Master of the Supernatural!"

Postacie
Streszczenie

W swej niebiańskiej cytadeli, Odyn, władca bogów nordyckich, rozmyśla o swym najstarszym synu, trzymając w rękach pas, który w chwili wielkiej potrzeby zwiększa niepomiernie siłę Thora.

Tymczasem na Ziemi w powietrze unosi się bank wraz ze wszystkimi wewnątrz. Świadkiem tego niezwykłego wydarzenia jest Thor, który próbuje ściągnąć budynek na ziemię. Niestety ten rozpływa się w powietrzu, pozostawiając tylko ludzi z jego wnętrza. Thor powraca na miejsce jako Don Blake, słuchając tego, co mówią ludzie. Okazuje się, iż wszyscy, którzy pozostali nie pamiętają w ogóle, co się stało. Blake dochodzi do wniosku, że być może za wszystkim stoi Loki.

Jako Thor pyta o miejsce przebywania boga niezgody Odyna, okazuje się jednak, iż Loki wciąż przebywa w Asgardzie. Na Ziemi zaś wciąż dochodzi do dziwacznych kradzieży wielkich sum pieniędzy. Okazuje się, że faktycznie Loki z Asgardu, za pomocą magii wpływa na wydarzenia na Ziemi. W międzyczasie Don i Jane natrafiają na show niejakiego Sandu, który czyta ludziom w myślach – odkrywa m.in., że Don jest zakochany w kobiecie o inicjałach J. F. Don musi szybko wymyśleć jakąś wymówkę, aby ukryć swe uczucie przed Jane.

Sam Loki widzi zaś, że Sandu jest osobą złą i może wykorzystać ją do swych niecnych celów. Zwiększa więc jego moce, tak że Sandu nabiera zdolności teleportacji oraz telekinezy. To on właśnie stoi za tajemniczymi kradzieżami i wywoływaniem amnezji swoich ofiar. Wkrótce jednak wszyscy dowiadują się, że Sandu jest sprawcą zamieszania, gdy staje się na tyle pewny siebie, że otwarcie dokonuje swych spektakularnych przestępstw.

Ściąga tym samym na siebie uwagę Thora, którego jednak z łatwością pokonuje. Więzi boga gromów pod wielką budowlą, którą na niego stawia. Odyn zsyła więc Walkirie, które przynoszą Thorowi pas mocy. Bóg ponownie stawia czoła Sandu, tym razem jednak przestępca teleportuje siebie wraz z młotem Thora pozbawiając go mocy. Niestety Sandu chce podnieść Mjolnir, co jest niemożliwe, używa więc swych telekinetycznych mocy, powodując ich przeciążenie i, ostatecznie, całkowitą ich utratę.

Na koniec policja aresztuje Sandu, Thor oddaje pas, a Loki planuje kolejne ataki na swego przyrodniego brata.

Autor: Mr. M

Galeria numeru

Journey Into Mystery #91

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.