Avalon » Serie komiksowe » Journey Into Mystery » Journey Into Mystery #90

Journey Into Mystery #90

Journey Into Mystery #90

"Trapped by the Carbon-Copy Man!"

Postacie
Streszczenie

Na odległej, wojennej planecie Xarta, mieszkańcy pod wodzą Ugartha i jego syna Zano szykują się do kolejnego podboju. Tymczasem na Ziemi dr Blake dręczony miłością do Jane postanawia w końcu wyznać jej swoje uczucie, wiąże się z tym również przyznanie się do swej podwójnej tożsamości. Niestety, w chwili, gdy Don podchodzi do Jane by o wszystkim jej powiedzieć, na niebie pojawia się piorun, a Odyn zakazuje Thorowi kiedykolwiek wyjawić swej sekretnej tożsamości jakiemukolwiek śmiertelnikowi. Blake odchodzi więc smutny, a Jane jest przekonana, że przestraszył się on pioruna.

Na zewnątrz budynku Blake jednak nie ma czasu na miłosne rozmyślania, gdyż staje się świadkiem niecodziennego widoku. Od tej pory samochody w mieście mają jeździć po chodnikach, tak stanowi nowe prawo. Jak się okazuje nie tylko to, most musi być pomalowany w kropki, billboardy mają wisieć tak, by zasłaniały okna mieszkańców, a przez najbliższy tydzień nie wolno zamykać drzwi w domach. Gdy zaś Blake wraca do gabinetu okazuje się, że zakazano darmowego leczenia pacjentów. Don myśli, że miasto zwariowało, lecz Jane zgadza się z tą decyzją, co więcej stwierdza, że nie będzie pracować dla "głupca o miękkim sercu" i odchodzi. Blake postanawia więc jako Thor udać się do burmistrza.

Burmistrz jednak nie daje nawet szansy dojścia Thorowi do głosu, nazywając go publicznym zagrożeniem i natychmiast wzywa ochronę. Thor umyka i przypomina sobie naukę Odyna, żeby zawsze szukać najprostszych wyjaśnień zaistniałych sytuacji. Bóg gromów dochodzi w ten sposób do wniosku, iż jeśli ludzie nie zachowują się jakby byli sobą, to pewnie sobą nie są. Są więc oszustami. Stąd już tylko krótki rekonesans po mieście dzieli herosa od odkrycia statku kosmicznego Xartan. Niestety pole magnetyczne więzi Thora sprawiając, że pozostaje on bez kontaktu ze swoim młotem dłużej niż 60 sekund, przez co na powrót przeistacza się w śmiertelnika.

Xartanie zabierają Dona do innych porwanych ludzi i wyjaśniają, że mogą przybierać kształty każdego, kogo chcą, co więcej ich armada stacjonuje nieopodal Ziemi i jest przygotowana do ataku. Burmistrz i Jane stwierdzają, że plan inwazji im się nie powiedzie z powodu Thora, Blake popiera ich słowa, dodając, że zaprowadzi najeźdźców do Thora w zamian za swoją wolność. Jane i burmistrz są zszokowani zachowaniem Blake, a Xartanie na jego propozycję przystają.

Blake kieruję uwagę kosmitów z dala od młota po czym na nowo zmienia się w Thora. Syn Ugartha chce z nim walczyć w pojedynkę. Lecz ani próba zamrożenia, ani schwytania w stalowe sieci nie zdają rezultatu i Thor zostaje zwycięzcą. Na koniec jeszcze czeka go walka z samym Ugarthem, który niewidzialny na chwile zyskuje przewagę nad Thorem. Jednak bóg gromów wywołuje wielką ulewę, w której widzi zarysy swego wroga, pokonuje go i wyrzuca poza Układ Słoneczny. Armada Xartan podąża za nim. Tym, którzy zaś zostali na Ziemi Thor rozkazuje zmienić się w drzewa, gdyż jako rośliny nie będą mogli myśleć, więc nigdy nie użyją swej mocy ponownie. Thor jeszcze stwierdza, że Don Blake mu pomógł udając zdrajcę i na tym kończy się dzisiejsza przygoda.

Autor: Mr. M

Galeria numeru

Journey Into Mystery #90

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.