Avalon » Serie komiksowe » Journey Into Mystery » Journey Into Mystery #89

Journey Into Mystery #89

Journey Into Mystery #89

"The Thunder God and the Thug!"

Postacie
Streszczenie

Thora zastajemy, gdy wraca do swego gabinetu. Niestety zostaje spostrzeżony przez pacjentów. Aby nie wzbudzić podejrzeń, co do swego śmiertelnego alter ego, Thor wlatuje wpierw do sklepu z manekinami, skąd wyrzuca upodobnionego do siebie manekina, skutecznie odwracając uwagę pacjentów Blake'a. Dzięki temu może bezpiecznie wlecieć oknem do gabinetu i zmienić się na powrót w doktora.

Gdy Jane wprowadza pacjentów do Dona, czytelnicy "Journey Into Mystery" zostają uraczeni powtórką genezy Thora. Po przypomnieniu sobie w jaki sposób Blake wszedł w posiadanie Mjolnira, obserwujemy lekarza po zakończeniu pracy, rozmyślającego nad niespełnioną miłością, którą darzy swoją pielęgniarkę, Jane Foster. Sama Jane zaś marzy o tym aby jej miłość została odwzajemniona przez Dona Blake'a. Dochodzi jednak do wniosku, że nie jest to typ człowieka, który by się łatwo zakochiwał. Zmienia więc swój obiekt wzruszeń na Thora. Jakby to było miło polerować mu młot, prasować pelerynę czy ściąć włosy...

Ale dość snów na jawie. Na wolność wychodzi właśnie Thug Thatcher, oszust i przestępca. Wychodzi na wolność dzięki swym ludziom, którzy atakują więźniarkę, skutecznie wyprowadzając Thuga. Zbiegiem okoliczności sytuacja ma miejsce pod oknem gabinetu Dona Blake'a, który niestety nie może zareagować, gdyż obok niego znajduje się Jane. Podczas strzelaniny z policją Thug zostaje ranny, więc jego ludzie widząc w pobliżu gabinet lekarski, porywają Blake'a, a Jane związują.

Don, będąc już w kryjówce Thatchera, odkrywa, że gangstera kocha dziewczyna, imieniem Ruby oraz, że posiada on sporą grupę typów spod ciemnej gwiazdy na swoich usługach, którzy zabierają lekarzowi laskę. Blake wykonuje operację, która kończy się pełnym sukcesem. Po niej niestety Thatcher każe zabić lekarza, Don wysyła więc myśli o pomoc do Odyna. Ojciec boga gromów zsyła piorun trafiający przestępcę z laską Blake'a, która następnie ląduje w rękach Dona i natychmiast zmienia się w młot, a samego właściciela przekształca w Thora.

Bóg gromów bez problemu rozprawia się ze wszystkimi przestępcami, m.in. blokuje im drogę ucieczki za pomocą sześciu dorodnych drzew, które niszczy. Sam Thatcher jednak ucieka wraz z Ruby i włamuje się do gabinetu Blake'a, gdzie bierze Jane jako zakładniczkę. Zmuszony do kapitulacji bóg odkłada młot, lecz jego struny głosowe są tak potężne, że rzuca on swym głosem na drugą stronę pokoju. Myśląc, że ktoś za nim stoi Thatcher odwraca się, pozwalając Thorowi na powrót chwycić za młot. Bóg gromów jednak nie zajmuje się przestępcą tylko wpierw ratuje Jane zanosząc ją na dach nieopodal.

Uciekając Thug trafia na wysokie poziomy budowanego właśnie w okolicy budynku, pozostawiając za sobą zapłakaną Ruby. Thor strzela piorunami niszcząc fragmenty budowli, która była zapewne wynikiem ciężkiej pracy wielu ludzi. Nie trafia jednak w Thatchera. Ten zaś grozi, że zrzuci na tłum poniżej rozżarzone śrubki, jednak fragment rusztowania, na którym stoi pęka i spada on w dół wraz ze śrubkami. Thor go ratuje, śrubki nie czynią nikomu krzywdy, bo wszyscy o nich zapomnieli, a rusztowanie było wadliwe, gdyż sam Thatcher sprzedał wcześniej firmie budowlanej uszkodzony towar.

Na koniec Thor wymazuje pamięć Ruby, aby nie była skażona niespełnioną miłością, a sam wraca do swego życia jako Don Blake.

Autor: Mr. M

Galeria numeru

Journey Into Mystery #89

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.