Avalon » Serie komiksowe » Journey Into Mystery » Journey Into Mystery #88

Journey Into Mystery #88

Journey Into Mystery #88

"The Vengeance of Loki!"

Postacie
Streszczenie

Podczas ostatniej walki Thor pokonał złowrogiego Lokiego i wyrzucił go do Asgardu przed oblicza bogów. Za karę, bóg niezgody miał pozostać w Asgardzie na zawsze, jednak nie ostudziło to niegodziwego boga przed chęcią zniszczenia swego przyrodniego brata. Tak też dzięki magicznemu zaklęciu może spojrzeć na Ziemię aby sprawdzić jakie zajęcie trzyma tam Thora. Loki widzi ostatnie starcie boga gromów, gdy walczył on w ZSRR, widzi też coś więcej, w trakcie przebywania w niewoli Rosjan Thor na chwilę przeistacza się w śmiertelnika Dona Blake'a. Loki wiedząc teraz jaka jest największa słabość znienawidzonego Thora, zmienia się w węża i niezauważony raz jeszcze udaje się na Ziemię.

Będąc już w gabinecie Blake'a, pod postacią starca hipnotyzuje Jane Foster, aby ta go wpuściła do doktora oraz wydaje jej tajemnicze rozkazy, które ma wykonać, gdy nadejdzie odpowiednia pora. Następnie Loki pojawia się przed Donem, który zmienia się na widok wroga w Thora. Bóg niezgody wyzywa swego wroga na pojedynek, ma on nastąpić za godzinę, na co bóg gromów przystaje.

Godzinę później Thor i Loki spotykają się w parku by stoczyć jeden z największych pojedynków w dziejach. Oto Thor rzuca swój potężny młot w stronę Lokiego, który unika niechybnej zguby, gdy na miejscu pojawia się zahipnotyzowana Jane Foster, a za nią stworzony z drzewa nieopodal przez Lokiego tygrys gotowy ją pożreć. Thor musi natychmiast ratować ukochaną, przez co nie jest w stanie na powrót złapać swej arcypotężnej broni. Po pokonaniu tygrysa Thor przeistacza się w swe śmiertelne alter ego, zanim mógł dobiec do Mjolnira, Loki tworzy wokół młota magiczne pole ochronne, które nie pozwala odzyskać bogu gromów mocy. Zadowolony z siebie, bóg niezgody zaczyna siać chaos na Ziemi.

Zmienia ludzi we fragmenty niczego, wszystkie przedmioty nieożywione w słodycze, najpotężniejsze bomby komunistów w niewypały, broń armii USA w uzbrojenie odlatujące od swych właścicieli – taka jest niezwykła i okrutna moc Lokiego.

Thor, wciąż jako Blake, daje jednak ogłoszenie w gazecie, że w ciągu tygodnia pokona Lokiego. Bóg niezgody zatrwożony wieściami, sprawdza pole siłowe wokół młota, wszystko wygląda jakby nadal było po jego myśli. Lecz oto przed nim stoi Thor! Zszokowany Loki zdejmuje pole ochronne by przekonać się czy faktycznie młot jest w posiadaniu jego przyrodniego brata. Ku jego zdziwieniu Mjolnir wciąż spoczywa na swoim miejscu, jednak jest już za późno na powstrzymanie Blake'a. Loki, najbardziej przebiegły z bogów, dał się oszukać. Nie zauważył, że przed nie stał Thor tylko plastikowa imitacja boga gromów, za którą schowany był Don. Teraz, gdy odzyskał on młot, Loki próbuje ukryć się w stadzie gołębi, jednak Thor wykrywa go, rzucając karmę dla ptaków, której Loki nie jada. Odlatującego wroga właściciel Mjolnira pochwyca siatką do gry w tenisa i odstawia w Asgardzie, gdzie bogowie obawiają się dnia, gdy moc Lokiego wzrośnie na tyle, że będzie on w stanie pokonać swego przyrodniego brata.

Autor: Mr. M

Galeria numeru

Journey Into Mystery #88

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.