Avalon » Serie komiksowe » Strange Tales » Strange Tales #107

Strange Tales #107

Strange Tales #107

"The Master of Flame vs. The Monarch of the Sea!!"

Postacie
Streszczenie

Johnny'ego zastajemy, gdy, wychodząc ze szkoły, zaskoczony spostrzega resztę drużyny, która pracuje nad nową przygodą. Niestety, nie wtajemniczają w nią Human Torcha, gdyż powinien się jeszcze uczyć. Johnny więc myśli, jakby to wzmocnić swoją pozycję wewnątrz grupy, dochodzi do wniosku, że musi zrobić coś spektakularnego. Pomysł podsuwa mu zdjęcie Namora leżące na stoliku jego siostry. Tak, Human Torch pokona w pojedynkę księcia Atlantydy.

Na pełnym morzu niestety płomień Johnny'ego się wyczerpuje, postanawia więc odpocząć na przepływającej nieopodal łodzi. Jej załoga bierze go za pasażera na gapę, nie wierząc w zapewnienia co do jego superbohaterstwa, i stwierdza, że jeśli chce zostać na pokładzie, musi go umyć, na co Johnny przystaje. W nocy jednak statek zanurza się w niebezpiecznej mgle i jedynie ognie Human Torcha, który zapala się przy zdumionej załodze, pozwalają bezpiecznie przez nią przebrnąć.

Następnie Human Torch tworzy nad powierzchnią morza płonący napis, w którym wzywa Namora do pojedynku. Napis parzy wyskakujące ryby, które zwracają uwagę Sub-Marinera. Gdy tylko książę Atlantydy wynurza się z morza, Human Torch przeprowadza atak, walka jest wyrównana, więc Namor wyciąga artefakty z ruin Atlantydy. Hipnotyzuje nimi superbohatera, po czym go nokautuje i przywiązuje do delfina, który ma nieprzytomnego Johnny'ego dostarczyć na brzeg. Storm jednak się budzi i wraca na kolejne starcie z Namorem.

Po niedługim czasie walka przenosi się pod wodę, gdzie Human Torch wykorzystuje swój płomień do maksimum, co kończy się tym, że Namor zostaje zasypany w podwodnej jaskini, a Storm ledwo dopływa na powierzchnię i zostaje wyłowiony przez ten sam statek, który wcześniej uratował. Sub-Marinerowi udaje się zaś wygrzebać z pułapki i zobaczyć, jak Johnny odpływa, Namor jest jednak na tyle zmęczony, iż postanawia nie ścigać nastolatka, który wraca do domu, gdzie natychmiast zasypia.

I specjalna informacja na koniec: od tej pory Namor nie posiada już zdolności imitowania cech różnych ryb, ale poza tym jest potężniejszy niż kiedykolwiek!Ponadto w komiksie ukazały się historie science-fiction "Secret Weapon", The Treasure of Planetoid 12" oraz "The Universal Gadget!".

Autor: Mr. M

Galeria numeru

Strange Tales #107

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.