Avalon » Serie komiksowe » Strange Tales » Strange Tales #106

Strange Tales #106

Strange Tales #106

"The Threat of the Torrid Twosome!"

Postacie
Streszczenie

Pewnego dnia do domu Johnny'ego i Susan przybył niejaki Carl Zante z propozycją dla Human Torcha. Heros początkowo był zaskoczony, że Carl zna jego sekretną tożsamość, lecz Sue wyjaśnia mu, iż wszyscy ją znają. Johnny czuje się więc trochę głupio, że przez cały czas sądził, iż tak sprytnie ją ukrywał. Zante jednak wyjaśnia Torchowi, że jest on najważniejszą, najsilniejszą, najbardziej kolorową etc. postacią w Fantastic Four i że pozostali członkowie go wykorzystują, zamiast zwiększyć jego pensję. Wyjściem z tej nieszczęśliwej sytuacji jest połączenie sił z Carlem, który zwie siebie Acrobat, i stworzenie Torrid Twosome. Johnny mówi, że się zastanowi, po czym leci do Reeda i Thinga, aby wszystko przedyskutować.

Dyskusja jednak tylko utwierdza młodzieńca co do prawdziwości słów Zante, gdyż nikt nie chce, aby jego status w drużynie wzrósł. Torch wraca więc do domu i chwali się Susan, bezowocnie próbującej wyperswadować pochopną decyzję Johnny'emu, nowym kostiumem.
Nowy superbohaterski duet wyrusza zaraz po uformowaniu na pierwszą misję. W sejfie banku nieopodal zamknął się przypadkowo człowiek i zabraknie mu powietrza, jeśli herosi nie ruszą mu na pomoc. Johnny dociera na miejsce pierwszy, jednak okazuje się to pułapką Zante, który wodą gasi płomień Torcha i strzela do niego z pistoletu. Po pierwszym, celnym strzale, nie jest jednak w stanie dobić nastolatka, gdyż zacina mu się broń. Jak najszybciej ucieka więc z łupem. Daleko nie ucieka, gdyż reszta Fantastic Four już na niego czeka. Gdy zaś Thing ma zamiar wyraźnie pokazać, co zrobi z akrobatycznym przestępcą, z banku wyłania się postrzelony Johnny, który każe zostawić Carla, aby samemu się z nim rozprawić. Zante używa jednak swych umiejętności, by uciekać Johnny'emu. Postrzelony heros nie może zaś używać w pełni swych mocy, ani nawet prosto lecieć, mimo to udaje mu się w końcu roztopić asfalt pod nogami przestępcy, który nie może dalej uciekać.

Na koniec Storm wyrzuca swój kostium Torrid Twosome i powraca w szeregi Fantastic Four.Ponadto w komiksie ukazały się historie horror/science-fiction "Man on a Scaffold", "The Mystery of the Purple Planet" oraz "The Recipe!".

Autor: Mr. M

Galeria numeru

Strange Tales #106

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.