Avalon » Serie komiksowe » Strange Tales » Strange Tales #105

Strange Tales #105

Strange Tales #105

"The Return of the Wizard!"

Postacie
Streszczenie

Przestępca Wizard, któremu niegdyś Human Torch zafundował pobyt w więzieniu, okazuje się być aresztantem na tyle grzecznym, iż dostaje dostęp do pracowni chemicznej. Tam tworzy niezwykle potężną miksturę, którą niszczy ścianę swego więzienia. Lecz Wizard jest niezwykle sprytnym kryminalistą i miast skorzystać z tej dziury, chowa się w kącie celi. Strażnicy, którzy zauważyli otwór, ruszyli w pościg za przestępcą, myśląc, że uciekł on właśnie tędy. Zgodnie z przewidywaniami Wizarda zostawili drzwi prowadzące z celi otwarte, dzięki czemu uciekł on z zakładu karnego. Tak też przebiegły kryminalista znalazł się z powrotem na wolności.

Dotarł on do swego domu, który otoczyła policja. Panowie w mundurach byli jednak bezsilni, gdyż Wizard postawił elektromagnetyczne pole siłowe wokół swej posiadłości, otworzy je zaś tylko dla Human Torcha. Wiadomość o sytuacji do nastoletniego herosa dociera drogą mediów telewizyjnych, które ogląda wraz z siostrą Susan. Odradza mu ona udzielenia odpowiedzi na zaczepkę Wizarda. Johnny nie ma zamiaru odpuścić, więc aby uspokoić siostrę, zostawia w domu płonącą kopię swojej osoby. Invisible Girl szybko jednak zorientowała się, że milcząca postać to nie Johnny, i powiadomiła o sprawie resztę Fantastic Four, która decyduje, że Human Torch jest na tyle dorosły, że może sam powalczyć przeciw Wizardowi.

Tak też się dzieje, Johnny pojawia się w domu przestępcy i natychmiast zostaje zaatakowany strzałem z armaty. Nie jest to jednak dla superbohatera problemem, Wizard otwiera więc pod herosem podłogę, lecz lotne właściwości Torcha utrzymują go ponad pułapką. Przestępca się nie poddaje i przypuszcza atak gazowy, przeciw któremu Storm chowa się w kuli ognia.

Tymczasem Wizard zauważył, dzięki swej aparaturze, ruch w pokoju nieopodal. Jako, że nic tam nie dostrzegł, domyślił się, że w domu pojawiła się Invisible Girl. Zagazował ją, po czym umieścił między ścianami, które wyłoniły się z podłogi. Następnie Wizard zabrał się do przygotowywania kolejnej pułapki, podczas gdy do pomieszczenia wszedł Torch. Mając Sue za zakładniczkę Wizard każe Johnny'emu przestać płonąć i wrzuca go do uwięzionej siostry. Human Torch nie może zaś użyć swego płomienia, ponieważ przy wzroście temperatury choćby o jeden stopień aktywuje się aparatura detonująca bombę. Invisible Girl nie może jej sięgnąć, lecz Johnny strzela szybkim ognistym pociskiem, który niszczy aparaturę, zanim ta zadziałała. Następnie wyciągają bombę ze ściany, a Human Torch tworzy katapultę z płomienia, którą wystrzeliwuje bombę w przestworza.

Po uwolnieniu się z pułapki ruszają za Wizardem, który salwuje się ucieczką. Johnny włącza system spryskiwania, przez co przestępca upada na mokrej podłodze. Próbuje on zagrozić herosom pistoletem, lecz Torch niszczy fragment sufitu, który spada na kryminalistę.

Na koniec Sue wyłącza pole ochronne wokół domu Wizarda, herosi oddają go w ręce policji, po czym wracają do domu.Ponadto w komiksie ukazały się historie horror i science-fiction "Man Alone", "The Supernatural" oraz "Discovery".

Autor: Mr. M

Galeria numeru

Strange Tales #105

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.