Avalon » Serie komiksowe » Strange Tales » Strange Tales #104

Strange Tales #104

Postacie
Streszczenie

Johnny Storm spędzał spokojnie czas w banku, martwiąc się jedynie, by nie podpisać się gdzieś przypadkiem "Human Torch", co ujawniłoby jego podwójną tożsamość, gdy nagle w budynku pojawił się Paste-Pot Pete. Przedstawiając się jako potężny kryminalista, począł przyklejać ludzi do ścian specjalną pastą, sklejać broń ochroniarzy i okradać bank. Po wszystkim wybiegł z miejsca zbrodni (wciąż klejąc wszystkich do różnych powierzchni), za nim jednak podążył Human Torch, przed którym przestępca rozpoczął ucieczkę na motorze.

Tymczasem Human Torch ścigający Paste-Pot Pete'a był zaledwie iluzją, która miała odwrócić uwagę ludzi od prawdziwego herosa. I tak do akcji wkracza członek Fantastic Four, który, podążając za cieplnym śladem swej kopii odnajduje przestępcę. Ten zaś zdążył wymienić motor na ciężarówkę, włamać się do ściśle chronionej bazy wojskowej, poprzyklejać żołnierzy do ziemi oraz użyć swej klejącej pasty do wykradzenia nowej rakiety. Następnie uciekł w swej ciężarówce, przy okazji klejąc kolejne osoby.

Wtedy jednak atakuje go Human Torch, rzucając w Paste-Pot Pete'a gradem strzał ogniowych, lecz ciężarówka kryminalisty jest nadzwyczaj zwrotna i robi uniki przed wszystkimi. Sfrustrowany Johnny tworzy więc ścianę ognia przed oponentem, by zmusić go do uległości. Ten jednak spokojnie wychodzi z samochodu, za pomocą klejącej pasty ustawia leżące nieopodal metalowe deski nad ogniem, który zdążył już wpalić się w ziemię, po czym wraca do samochodu i kontynuuje ucieczkę przed Torchem, który miast atakować obserwował wroga w skupieniu.

Niestety Storm nie może walczyć dalej, gdyż kończy mu się płomień. Korzystając z chwili słabości superbohatera, Paste-Pot Pete celnym strzałem z ciężarówki przykleja Johnny'ego do startującej właśnie rakiety. Stormowi udaje się jednak zapalić palec i uwolnić z pasty. Gdy wraca do walki, ma już pełną moc, bez problemu niszczy ciężarówkę przestępcy, jego zapas pasty i tworzy wokół niego krąg ognia. Pete'owi został jednak jeden strzał, który wykorzystuje, by samemu przykleić się do startującego niedaleko nich samolotu. Johnny nie ma wystarczająco sił, by za nim podążyć, zdołał jednak poinformować pilotów o pasażerze na gapę. Pete jednak skoczył do morza, gdzie czekała na niego łódź.

Na koniec dowiadujemy się, że złoczyńcy nie odnaleziono, za to jego łupy tak.Ponadto w komiksie ukazały się historie fantasy/science-fiction "Markham's Magic Crayon", "The Frog-Man" oraz "Venus".

Autor: Mr. M

Galeria numeru

Strange Tales #104

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.