Avalon » Serie komiksowe » Captain America #615.1 » Captain America #615.1

Captain America #615.1

Postacie
Zapowiedź

Kiedy Steve Rogers, pierwszy Captain America, umarł, Bucky Barnes przejął jego tarczę i został nowym Captainem. Teraz Barnesa czeka proces i ktoś musi przejąć tarczę!

Streszczenie

Steve siedzi zmęczony nad raportami. Po chwili kończy i idzie na lądowisko, gdzie czeka na niego Sharon. Ma trochę dość tej roboty i chętnie wspomina swoje życie podczas II WŚ.

Tajemniczy człowiek oraz z Dr. Malus obserwują poczynania mężczyzny, ubranego w strój Captaina. Jest to kolejny kandydat, który wyjątkowo dobrze sobie radzi. Chyba znaleźli odpowiednią osobę. Power Brockers Inc. mają zamiar pokazać światu, że Captain jest potrzebny. Jest już nawet pomysł na debiut nowego bohatera.

Nowy Cap powstrzymuje napad na bank. Idzie mu naprawdę dobrze. Bandyci zostają złapani, a nikomu nie dzieje się krzywda. Całą scenę oglądają z dachu Steve i Sharon. Dostali cynk od Fury’ego, wraz z dokumentami o nowym bohaterze. Po akcji, do nowego Capa podbiegają reporterzy. Chłopak nie ma tremy. Przyznaje, że nie jest oryginałem. Zawsze tak było, że kiedy jeden Captain schodził ze sceny, ktoś zajmował to miejsce. Teraz nadeszła jego kolej. Steve każe zostawić chłopaka w spokoju. Mają go tylko obserwować i dowiedzieć się, skąd uzyskał swoja podwyższona siłę. Rogers wraca do swojego apartamentu. Tam wspomina innych, którzy nosili tarcze zamiast niego.

Dave wraca do laboratorium. Nie znajduje nigdzie Dr. Malusa i daje się zaskoczyć agentom A.I.M. Ci ogłuszają go i porywają. Wszystko widzi Sharon i natychmiast melduje o tym swojemu chłopakowi. Steve prosi o namiary. Skacząc po dachach szybko dociera na miejsce i wskakuje na statek porywaczy.

W środku Dave odzyskuje przytomność. Jest przykuty do dziwnego łóżka. A.I.M. ma zamiar stworzyć z niego nowego M.O.D.O.K.a. Na szczęście pojawia się Steve. Szybko rozprawia się z ochroną. Znajduje swoją tarcze. Rzuca nią tak, że wytrąca kolejnemu przeciwnikowi broń, niszczy kajdany Dave’a i sprzęt przestępców. We dwóch, bohaterowie szybko kończą robotę i uciekają ze statku, zanim ten się rozbije. Na ziemi, obaj mężczyźni rozpoczynają dyskusje na temat roli Captaina. Ostatecznie Rogers przekonuje chłopaka do porzucenia roli bohatera.

Później. Fury wraca do swojego apartamentu. Tam czeka na niego Sharon. Na stole leży maska tajemniczego mężczyzny, który na początku obserwował trening Dave’a. Nick spodziewał się, że zostanie namierzony. Wie tez, że Agent 13 nie powie nic swojemu chłopakowi. Zorganizował wszystko, aby uświadomić Rogersowi, że świat potrzebuje Captaina i to on musi nim być.

Korekta: Morganka

Autor: Spell

Galeria numeru

Captain America #615.1 Captain America #615.1 Captain America #615.1 Captain America #615.1 Captain America #615.1 Captain America #615.1 Captain America #615.1

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.