Avalon » Serie komiksowe » Avengers Academy » Avengers Academy #11

Avengers Academy #11

Avengers Academy #11

"Growing Up"

Postacie
Zapowiedź

Powrót Wasp? Powrót Korvaca? Thor, Steve Rogers, Iron Man i reszta Avengers szturmują szkołę, gdy powraca Korvac!

Cytat

Hazmat: "I feel like the black guy in a disaster movie."

Streszczenie

Uruchomienie maszyny Pyma przez Veil okazuje się mieć nieoczekiwane konsekwencje. Na Ziemię sprowadzona zostaje bowiem nie Janet van Dyne, a Carina Walters, która od razu każe zebranym włączyć urządzenia maskujące. Na próżno - jej mąż, Korvac, jest już na terenie Akademii. 

Następuje krótka wymiana zdań, w której zostaje wyjaśnione, że kobieta zdematerializowała się, by uciec przed mężem. Przybrała stałą formę dopiero po tym, jak odnalazł ją Hank i umieścił w jej umyśle wspomnienia jego zmarłej żony. Korvac szybko traci cierpliwość. Na szczęście na miejscu pojawiają się już dwie drużyny Avengers i Steve Rogers.

W międzyczasie studenci oraz Jocasta starają się ukryć Carinę. Kiedy znajdują się już w odpowiednio zabezpieczonym pomieszczeniu, żona Korvaca ukazuje im przebieg toczącej się walki oraz opowiada swoją historię. Przeszłość uczniów również nie jest dla niej żadną tajemnicą. Podobnie jak fakt, że tylko oni mogą powstrzymać istotę, która wtargnęła do ich domu. W tym celu muszą tylko zgodzić się na przeniesienie swych umysłów do ciał ich dorosłych odpowiedników z różnych rzeczywistości.

Walka w innej części Avengers Mansion rozgorzała na dobre, jednak jej przebieg nie jest najlepszy. Szczególnie w chwili, kiedy Korvac, poirytowany sytuacją, wyzwala całą swą moc. To wystarcza, by po zaledwie jednym ciosie Thor padł nieprzytomny na ziemię. Na placu boju pozostaje już tylko Speedball, który nie ma zamiaru się poddawać. Sam Korvac jest nawet zaskoczony tym, jak silny jest jego aktualny przeciwnik. Aby ograniczyć potencjalne zagrożenie postanawia zabić Baldwina.

W ostatniej chwili przerywa mu jednak pojawienie się Cariny, której towarzyszą dorośli i wyraźnie potężniejsi studenci Avengers Academy.

Autor: Pete

Galeria numeru

Avengers Academy #11 Avengers Academy #11 Avengers Academy #11 Avengers Academy #11 Avengers Academy #11 Avengers Academy #11

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.