Avalon » Serie komiksowe » New Avengers vol. 2 » New Avengers vol. 2 #10

New Avengers vol. 2 #10

Postacie
Zapowiedź

New Avengers odkryli jeden z najmroczniejszych, najlepiej ukrytych sekretów uniwersum Marvela. Sekret z przeszłości Nicka Fury'ego, która odkrywa sekret powstania Avengers. Dodatkowo: kto odkrył Formułę Nieskończoności i dlaczego tylko Nick ją zażył? Czy aby na pewno?

Cytat

Spider-Man: "What do we do?"
Dr. Strange: "We call an ambulance."
Spider-Man: "Like normal peoplo do?"
Dr. Strange: "I need a phone."

Streszczenie

Madripoor, rok 1959. Nick Fury i Dum-Dum Dugan zgodnie z prośbą prezydenta rekrutują oddział do zadań specjalnych. Na wyspę przybyli w poszukiwaniu Victora Creeda. Szybko go odnajdują, kierując się odgłosami knajpianej bójki. Victor uznaje, że Fury i Dugan chcą zaoferować mu swoje usługi w charekterze worków treningowych i atakuje Nicholasa. Dugan jest jednak szybszy i strzałem z pistoletu zdejmuje Victora. Dum-Dum Dugan nie wie jednak o czynniku samogojącym, dlatego też widok wstającego powoli z ziemii Creeda jest dla niego dużym zaskoczeniem. Fury przedstawia Victorowi swoją propozycję, na którą ten przystaje.

Rhode Island, Barrington, chwila obecna. New Avengers walczą z Superią i podległymi jej byłymi agentami HAMMER. Wentworth jest wściekła, że komuś udało się ją odnaleźć i zniweczyć jej plany. Avengers tymczasem skupiają się na postrzelonej Mockingbird (poprzedni numer). Doktor Strange okazuje się być całkiem bezradny, w związku z czym zmuszeni są wezwać karetkę.

Paryż, rok 1959. Dominic Fortune z balkonu apartamentu podziwia nocną panoramę miasta. Rozmyślania przerywa mu roznegliżowana kobieta za jego plecami. Ta podchodzi do niego, obejmuje i zaczynają się całować. Kobieta jednocześnie dyskretnie wyciąga ukryty nóż i zamierza się na Fortune'a. Dominic uprzedza jednak jej ruch i łapie za rękę, w której trzymała broń. Dziewczyna okazuje się być nazistką, a morderstwo Dominica miało być zemstą. W tym momencie do pokoju wbiega uzbrojony w karabin mężczyzna i zaczyna strzelać do Fortune'a. Ten wyskakuje przez okno wprost na ulicę, a tuż przed nim zatrzymuje się Willis prowadzony przez Nicka Fury'ego. Ten proponuje Dominicowi współpracę, którą to ofertę Fortune ochoczo przyjmuje.

Floryda, Emerald Coast, rok 1959. Nad brzegiem oceanu Nick Fury spotyka się z Aquarią. Ma propozycję dla niej i dla jej chłopaka. Prosi też, by ten nie celował do niego z ukrycia. Namora każe wyjść Kravenowi. Ten opuszcza pobliską gęstwinę, jednak widząc Creeda strzela do niego. Victor po chwili wstaje i panowie rzucają się sobie do gardeł. Nick Fury przerywa bójkę informując ich, że są mu potrzebni i jeśli nie przestaną, to obu załatwi. Podaniem ręki Kraven i Creed pieczętują zawieszenie broni.

Boston, Massachusetts, rok 1959. Ernst Sablinova i Ulysses Bloodstone spotykają się na mieście wezwani przez kogoś trzeciego. Tym kimś jest Nick Fury, który teraz oficjalnie wita obu w Avengers i przedstawia cel, którym jest Red Skull.

Rhode Island, Barrington, chwila obecna. Luke, Jessica i Iron Fist przeszukują porwane ciężarówki (poprzedni numer). Natrafiają jeszcze na niedobitki agentów HAMMER, z którymi szybko się rozprawiają. Po chwili mija ich kordon pojazdów uprzywilejowanych, w tym karetki, co budzi w nich obawy o los pozostałych Avengers. Ratownicy natomiast dojechawszy na miejsce rozpoczynają akcję reanimacyjną Bobbi Morse. Obserwująca to z góry Superia ogłusza wszystkich znajdujących się w pobliżu potężnym uderzeniem.

Autor: Bosnas

Galeria numeru

New Avengers vol. 2 #10 New Avengers vol. 2 #10 New Avengers vol. 2 #10 New Avengers vol. 2 #10 New Avengers vol. 2 #10 New Avengers vol. 2 #10

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.