Avalon » Serie komiksowe » Astonishing Thor » Astonishing Thor #3

Astonishing Thor #3

Astonishing Thor #3

Part 3 of 5

Postacie
Zapowiedź

Asgard w ruinach. Grey Gargoyle atakuje. Szuka jabłek Idunn, dających nieśmiertelność bogom. Nic go nie powstrzyma przed zrealizowaniem celu, którego od tak dawna pożąda. W upadłym mieście zamienia w kamień każdego, kto stanie mu na drodze. Czy Thor da mu radę? Dodatkowo w środku historia duetu Dan Abnett i Andy Lanning!

Streszczenie

Thor jest w kiepskim położeniu. Przed nim jest żywa planeta Alterego, które ma zamiar zaraz go zjeść. Odinson podnosi swój młot i stara się odlecieć jak najdalej. Bez trudu zostawia przeciwnika z tyłu. Zdaje sobie jednak sprawę, że to jedynie tymczasowe rozwiązanie. Ten kieszonkowy wymiar jest pusty i nie otrzyma od nikogo pomocy. Nawet jego boska wytrzymałość w końcu zawiedzie i wówczas Alterego go dogoni. Musi znaleźć sposób, aby stąd uciec. Uświadamia sobie, że ten wszechświat jest zamknięty w krysztale. Prawdopodobnie będzie potrafił wyczuć cień tego obiektu, w końcu jako bóg potrafi przemieszczać się między wymiarami. Ma nadzieje, że uda mu się użyć tego cienia do ucieczki. Powoli otwiera portal i przez niego przechodzi.

Niestety nie dostaje się do miejsca, do którego chciał trafić. Jest gdzieś między wymiarami. Uciekł przed Alterego, ale teraz nie wie, co ma robić dalej. Nagle za rękę łapie go Stranger i przyciąga do siebie, dzięki czemuThor znowu jest w swoim wymiarze. Kosmiczny byt zabronił bogowi interweniować w przeznaczenie Ego. Powinien wymierzyć mu za to karę. Z drugiej strony, dzięki jego działaniom wie już, w którym krysztale trzymany jest Alterego, więc przewinienie zostaje mu wybaczone. Odinson prosi, aby wyjawiono mu cel tych wszystkich działań. Stranger potwierdza, że to on jest twórcą Ego. Zawsze pociągało go tworzenie inteligentnych bytów, jednak to wyzwanie było poza jego możliwościami. Potrzebował pewnych instrumentów, które były w posiadaniu Collectora. Zawarł z nim układ: otrzymał to, czego potrzebował, a w zamian stworzył dwie planety. Jedną z nich dał Collectorowi. Dzięki temu doszło do ciekawej sytuacji. Z jednej strony jest Ego, który jest kompletnie wolną i autonomiczną jednostką. Z drugiej mamy Alterego, który całe życie spędził w niewoli i samotności. Ich spotkanie będzie ciekawym doświadczeniem. Dlatego ostatnio odwiedził Ego i poinformował go o istnieniu jego brata. Był pewien, że będzie chciał go odnaleźć. Dał mu także możliwość podróżowania bez silników i pomocy z zewnątrz. Teraz przekona się, co jest silniejsze: wolność czy uwięzienie. Jest pewien, że planety będą wałczyć i tylko jedna przetrwa. Thor na to nie pozwoli. Stranger jest jednak pewny swego. Oswobodził już Alterego. Stworzył także połączenie psychiczne między nimi, aby mogli się wzajemnie wyczuć. Alterego nie pała miłością do brata. Uważa się za coś unikalnego, dlatego nie może istnieć identyczny byt.

Collector widzi smutek Zephyr. Pyta się jej, czy ta żałuje pozbycia się Asgardczyka. Ta odpiera, że uważa to tylko za marnotrawstwo. Taneleer prosi, aby kobieta opowiedziała, co łączyło ją z Thorem. To była około 1000 lat temu. Poszukiwała pewnego artefaktu, który miał przywrócić moc jej panteonowi. Doszły ją słuchy, że może go mieć pewien młody bóg piorunów. Okazało się, że jest to inny klejnot, ale i tak go ukradła. Thor ścigał ją. Kiedy ją odnalazł, nie okazała strachu. Opowiedziała, kim jest i zagroziła, że użyje artefakty, dzięki któremu mogła uwieść dowolnego mężczyznę. Odinson nie pozwolił jej na to. Zamiast tego stwierdził, że są dla siebie stworzeni. Ich spotkanie to przeznaczenie. Kiedy doszło do zbliżenia, pojawił się piorun tak silny, że omal nie zniszczył planety. Przestraszyli się tego i każde odeszło w swoją stronę. Nagle Collector odkrywa ucieczkę z jego kryształu. Postanawia uzbroić swój statek.

Przez Układ Słoneczny leci Thor. Stranger uwolnił go, ponieważ uznał, że heros już nic nie może zrobić. On się jednak nie zamierza się poddać. Nie ma zamiaru przyglądać się jak dwie planety będą walczyć na śmierć i życie. Uważa, że to nie przypadek, że do tej walki ma dojść właśnie teraz, kiedy statek Collecotra jest tak blisko Ziemi. Ego i Alterego lecą sobie naprzeciw, a między nimi znajduje się trzecia planeta od Słońca.

Autor: Spell

Galeria numeru

Astonishing Thor #3 Astonishing Thor #3 Astonishing Thor #3 Astonishing Thor #3 Astonishing Thor #3 Astonishing Thor #3 Astonishing Thor #3 Astonishing Thor #3

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.