Avalon » Serie komiksowe » New Mutants vol. 3 » New Mutants vol. 3 #23

New Mutants vol. 3 #23

New Mutants vol. 3 #23

"Age of X" - Chapter 4

Postacie
Zapowiedź

Rogue, posiadająca wiedzę, która może doprowadzić do upadku Fortecy X, jest ścigana przez wszystkich mutantów na planecie... Ale jeden z nich ma zupełnie inne zamiary niż reszta.

Cytat

Moonstar: "Parennial question. How fast can you run with with a sick man in your arms? And an arrow through your head?"

Streszczenie

Dzień dobiega końca. Zbroje poległych ludzi wybuchają, by mutanci nie mogli z nich niczego wyciągnąć. Ranni mieszkańcy Fortecy X są transportowani do uzdrowicieli. Wieści o tym, jak Magneto zabił Legacy i Gambita rozchodzą się wśród homo superior.

Force Warriors są zdania, że Magneto popełnił błąd. Jedynie Revenant nie wie, co myśleć – czuje się zagubiona, jakby nie była sobą.

Legion wraca do swoich pokojów, gdzie spotyka zrozpaczoną Moirę. Kobieta mówi, że wszystko się sypie i że niedługo znów się utracą. David zapewnia, że do tego nie dopuści.

Magneto schodzi do tuneli poniżej Fortecy X, pod pretekstem upewnienia się, że nikt nie zaatakuje ich od tej strony. X zdaje mu relacje z nastrojów panujących wśród mutantów. Radzi, by Katherine Pryde również zabić. Magneto schodzi niżej i używa swych zdolności, by zakłócić komunikację z X. Nie chce mieć świadków rozmowy z Gambitem i Legacy.

Gambit nie jest pewny intencji generała, ale Eric szybko przystępuje do wyjaśnień. Tłumaczy, że buntuje się przeciwko własnemu panowaniu, bo coś tu nie gra. Forteca X powinna była polec już dawno, a mimo tego od trzech lat trwają w impasie. Legacy wyjawia, czego dowiedziała się od Pryde i co widziała w umyśle Charlesa Xaviera, jednego z więźniów. Magneto obawia się, że zbudowali życia na fundamencie kłamstwa, dlatego wysłał Pryde na zwiady. Teraz jednak ma inny pomysł. Zabrał z biura Madisona plany Fortecy X, miejsca, które sam stworzył. Na planach, w samym centrum cytadeli, widnieje pokój, którego Eric nie pamięta. Prosi, by Legacy i Gambit sprawdzili, co się w nim znajduje. On tymczasem pogada z Xavierem.

Tymczasem X kontaktuje się z Moonstar. Mówi Danielle, że dobrze wykonała rozkazy, ale te były nieprawidłowe. Bo wydała je osoba, na której zlecenie działała Legacy, i która później ją uciszyła, by nie mogła niczego wyjawić. Osoba, której celem jest zniszczenie Fortecy X.

Magneto nie bawi się w subtelności. Wdziera się do samego serca więzienia i uwalnia Katherine Pryde. Mówi jej, że przybył na ratunek i że zamieszanie jest celowe. Udają się do celi Charlesa Xaviera.

Upewniwszy, że są poza zasięgiem X, Gambit i Legacy całują się, po czym zaczynają wspinaczkę szybem nieczynnej windy.

Eric rozkłada na części pierwsze maszynę utrzymującą Xaviera w stanie śpiączki. Mężczyzna budzi się i przyznaje, że ona go zaskoczyła. Zanim jednak udaje mu się powiedzieć coś bardziej składnie, traci przytomność. Ale Magneto i tak nie miałby czasu na rozmowy, bo właśnie pojawiła się Moonstar z Magmą i Sunspotem.

Legacy i Gambit dostają się do ukrytego pomieszczenia przez szyb wentylacyjny. Jest wypełnione maszynerią. W środku jest zastygnięty w bezruchu sięgający do klawiatury mężczyzna. Legacy podnosi pudełko leżące w samym środku pokoju. Otwiera je i zagląda do środka.

Magneto ma szczęście, że Dani i jej towarzysze chcą rozmawiać. Zaczyna im tłumaczyć, co podejrzewał od pewnego czasu.

Pudełko wypada zszokowanej Legacy z rąk.

Eric mówi, że nie zabił Legacy i Gambita. Że są teraz w samym centrum Fortecy X, poszukując prawdziwego wroga. Udowodni do Dani i jej towarzyszom, jak tylko Xavier się ocknie i wyjaśni, co zaszło. Moonstar przystaje na ten plan.

Pudełko upada na ziemię.

Force Warriors przebijają się przez ścianę i szybko unieszkodliwiają Magneto.

Legacy wyjaśnia Gambitowi, że już wie, dlaczego poza polem siłowym chroniącym Fortecę X nic nie ma. Bo ktoś ukradł wszechświat i ukrył go w tym pudełku.

Autor: Hotaru

Galeria numeru

New Mutants vol. 3 #23 New Mutants vol. 3 #23 New Mutants vol. 3 #23 New Mutants vol. 3 #23 New Mutants vol. 3 #23 New Mutants vol. 3 #23 New Mutants vol. 3 #23

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.