Avalon » Serie komiksowe » X-Men: Legacy » X-Men: Legacy #246

X-Men: Legacy #246

X-Men: Legacy #246

"Age of X" - Chapter 3

Postacie
Zapowiedź

Rogue odkryła pewną tajemnicę głęboko wewnątrz Fortecy X - i teraz stała się wrogiem publicznym numer jeden także wśród mutantów. Ucieczkę blokuje jej gigantyczne pole siłowe, otaczające wyspę, a po piętach depcze jej drużyna najlepszych mutantów-zabójców.

Streszczenie

Magneto obserwuje kolejną bitwę między mutantami strzegącymi Fortecy X, a ludzkimi najeźdźcami, zastanawiając się, czy nieustająca walka o przetrwanie może stać się rutyną. Tymczasem wewnątrz Fortecy Danielle Moonstar klęka nad nieprzytomnymi Anole i Domino, stwierdzając, że próbowali oni pochwycić Legacy, zostali jednak przez nią zatrzymani. Karma zauważa ślady krwi na schodach prowadzących na górę, Dani zauważa jednak, że ścigana przez cały czas podążała w głąb budowli i zauważa w pobliskich drzwiach zamek, który został najpierw wyłamany, a potem złożony z powrotem.

Bar Rat Run. Logan siedzi przy stole, bawiąc się nożem. Nagle stwierdza, że choć nie posiada już wyostrzonych zmysłów, nadal słyszy przybyłą, Legacy więc wtacza się do środka. Nie zważając na to, że przyjaciółka jest ścigana przez resztę mieszkańców, Logan postanawia ją opatrzyć i wysłuchać jej historii.

Tymczasem do Magneto podchodzi Moira MacTaggert, matka Legiona, żądając wyjaśnień w sprawie ataku, jakiego dokonała Reaper. Generał wyjaśnia więc, że kobieta włamała się do aresztu i wchłonęła moce jednego z więźniów, umieszczonych tam, gdyż ich moce są zbyt niebezpieczne. Wtedy Moira przypomina, że wcześniej tego dnia jeden z więźniów – Pryde – uciekł z brygu i skontaktował się z władzami ludzi. Stwierdza, że wygląda to na próbę rewolty i razem z synem proponuje pomoc Force Warriors – telekineci, którym przewodzi David, będą w stanie przeszukać całą fortecę, nie narażając przy tym niewinnych. Magneto stwierdza jednak, że nie będzie potrzeby używania ludzi Hallera, potrzebnych przy przebudowie pól siłowych – zakładając swój hełm ogłasza bowiem, że sam wyrusza, by rozwiązać tę sprawę.

Bar Rat Run. Legacy wyjaśnia Loganowi, że udało jej się dostać do niego dzięki pożyczonym mocom Anole'a i Domino. Dziękuje mu też za to, że jej nie wydał, ten więc stwierdza tylko, że nie zawsze sytuacja jest czarno-biała i pyta, czego właściwie kobieta szuka. Reaper odpiera więc, że od kiedy spotkała uciekinierkę z aresztu, zaczęła czuć się nieswojo, jakby nie mogła sobie przypomnieć czegoś naprawdę ważnego. A gdy trafiła w areszcie na Charlesa Xaviera i ukradła jego moce, stała się tym bardziej podejrzliwa. Informuje Kanadyjczyka, że choć nigdy nie spotkała tego człowieka, to go pamięta, a w jego umyśle zobaczyła wspomnienia, w których pojawili się wszyscy mieszkańcy Fortecy i zastanawia się, jak to możliwe. Logan przypomina więc, że nie ma mocy pozwalających na manipulację umysłem. Tymczasem w pobliżu pojawia się drużyna Danielle, która zaczyna obstawiać wyjścia.

Magneto zjawia się w laboratorium Jeffriesa, nie zamierza jednak rozmawiać o astronomicznym fenomenie, jaki wykrył naukowiec. Zamiast tego stwierdza, że podczas wczorajszego włamania do aresztu Legacy była w stanie odwracać "uwagę" kamer i otwierać zamki – posiadała więc umiejętności typowe dla Madisona. Obiecuje, że jeśli naukowiec powie, co się stało, będzie w stanie go obronić, jeśli zaś postanowi milczeć, będzie zmuszony przeznaczyć jego laboratorium do innych celów – oczywiście niechętnie, zważywszy na to, że jego wynalazki są jedynym, co pozwala Madisonowi zachować jego człowieczeństwo. Zaszantażowany, Jeffries w końcu przyznaje, że Reaper przyniosła mu aparat pełen pustych zdjęć, nie powiedziała jednak, skąd go wzięła ani gdzie go zabrała. Magnus dziękuje mu za współpracę i przystępuje do zadania jeszcze jednego pytania...

Bar Rat Run. Podczas, gdy reszta jej grupy otacza Logana, Danielle i Warlock badają pokój. Znajdują plamę krwi na podłodze i rękawiczkę Legacy, Kanadyjczyk oświadcza więc, że zostawiła ją wczorajszej nocy. Karma zauważa, że mężczyzna stoi na drzwiach do piwniczki, a gdy ten nie zamierza się stamtąd ruszać, Eclipse postanawia go do tego zmusić. Dani powstrzymuje jednak DaCostę, zauważywszy bowiem plamę krwi na parapecie oświadcza, że Logan odwraca jedynie ich uwagę, pozwalając Reaper na ucieczkę. Następnie informuje X, że poszukiwana kieruje się ku polu bitwy.

Tam trwa już walka z ludzkimi najeźdźcami. Niestety, Cannonball nie jest w stanie posłać nikogo w pogoń, pościg kontynuuje więc drużyna Danielle. Zgadując, że uciekinierka będzie korzystać z pożyczonej od Borkowskiego niewidzialności, Moonstar wysyła Soorayę, by ją odnaleźć, po czym, gdy powstała burza piaskowa ujawnia kontury Legacy, strzela do niej z łuku. Zespół dopada do powalonej przeciwniczki, wtedy jednak daje o sobie znać szczęście Domino, bowiem przed nimi pojawia się gigantyczna machina bojowa. Mutantom z łatwością udaje się ją zniszczyć, Reaper jednak korzysta z okazji i ucieka. Danielle jednak nie jest specjalnie zmartwiona – nadal ściga ją bowiem Sooraya.

Nieopodal Anna Marie wyciąga strzałę z ramienia, a jej rana goi się z błyskawicznym tempie. Nagle atakuje ją Sooraya, ogłaszając, że mogłaby zedrzeć ciało z jej kości. Nim zdąży jednak cokolwiek zrobić, zostaje postrzelona przed Remy'ego, a gdy eksploduje, Kreol pomaga kobiecie wstać, stwierdzając, że sam nie jest do końca pewien, czemu jej pomaga – po prostu zobaczył, że potrzebuje pomocy i wiedział, że powinien stanąć po jej stronie. Widzi to Magneto, który unosi cały złom z okolicy i zrzuca go na dwójkę buntowników. Stając na utworzonej górze ogłasza, że taki sam los czeka każdego, kto zdradzi ich bractwo.

Bar Rat Run. Logan kończy opowiadać to, czego dowiedział się od Legacy i mówi, że miała ona rację. Sporo rzeczy, które słyszą, wydaje się być kłamstwem, a wiele pytań nigdy nie zostaje zadanych. Jego rozmówca stwierdza, że sam miałby kilka pytań, zastanawia się jednak, co jego przyjaciel zamierza z tym zrobić. Logan odpiera, że zamierza uzyskać odpowiedzi, których szuka i pyta, czy jego kompan jest w stanie ubrudzić sobie ręce. Basilisk odpiera, że są one wystarczająco brudne i bez tego, ale nie miałby nic przeciwko odkupieniu win.

Autor: S_O

Galeria numeru

X-Men: Legacy #246 X-Men: Legacy #246 X-Men: Legacy #246 X-Men: Legacy #246 X-Men: Legacy #246 X-Men: Legacy #246 X-Men: Legacy #246 X-Men: Legacy #246

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.