Avalon » Serie komiksowe » X-Men vol. 2 » X-Men vol. 2 #9

X-Men vol. 2 #9

X-Men vol. 2 #9

"To Serve and Protect" - part 3

Postacie
Zapowiedź

X-Men, z pomocą Spider-Mana, wyruszają do podziemi Nowego Jorku, by uratować zaginionych nastolatków. Nie wiedzą jednak, że podążają prosto w pułapkę przygotowaną przez pewnego dobrze znanego łotra!

Cytat

Ronny Choi: "Let us go! Please! We promise we won't say anything. We won't tell anyone what you're doing. We don't even know what you're doing."
Dark Beast: "That's why I'm explaining, dear boy."

Streszczenie

Gdy Wolverine'owi udaje się zwalczyć jaszczuroludzi i zmusić ich do ucieczki, na miejscu zjawiają się pozostali X-Men i Spider-Man. Razem udają się tropem przeciwników.

Lars przybywa z Maxem do kryjówki swego pana, informując, że był śledzony, ten więc uruchamia kamery, odkrywając zbliżających się X-Men. Lizard stwierdza, że plany jego dręczyciela wkrótce dobiegną końca, ten jednak nie zamierza rezygnować z kontynuowania eksperymentów. Stwierdza, że dzięki Connorsowi zyskał świetnego pomocnika w Larsie – niegdyś urzędnika, któremu znudziło się liczenie cudzych pieniędzy, gdy jednak próbował uciec ze skradzioną gotówką, spanikował i spowodował wypadek, w którym stracił wszystkie kończyny, przynajmniej dopóki nie zgodził się zostać wystawionym na serum Connorsa. Dark Beast dodaje też, że z chęcią ponownie zobaczy się z mutantami. Tymczasem Max zostaje wrzucony do celi wraz z innymi porwanymi, a McCoy stwierdza, że wiąże z nim wielkie nadzieje.

X-Men docierają do pomieszczenia wypełnionego stołami operacyjnymi, na których leżą pocięte ciała jaszczuroludzi. Zauważają też potężne drzwi, a gdy Wolverine przebija się prze nie, Emma zaczyna wyczuwać strach. Tymczasem, gdzie indziej w kryjówce Dark Beast wyjaśnia, że Lizardowi udało się zainicjować kontakt z gadzią częścią umysłu innych ludzi, pobudzając ją – i nie tylko ją. Czyniąc to, obudził pewne uśpione geny, które doprowadziły do transformacji innych. Łotrowi udało się znaleźć odpowiednią częstotliwość, teraz więc, uruchomiwszy swoje urządzenie, zamienia porwanych w jaszczuroludzi. Emma wyczuwa, że strach, który wykryła, zmienił się w coś innego, a w następnej chwili drużyna zostaje zaatakowana przez przemienionych. Tymczasem McCoy podchodzi do Maxa, ujawniając, że nowa moc Lizarda działa tylko na określony typ człowieka – uczucie lęku społecznego, kompleks niższości i inne cechy odrzutka społecznego pomagają w "dostrojeniu" mózgu. Dlatego zostawił Maxa na koniec – ze wszystkich odrzutków bowiem, on jest największy. Uruchamia swoje urządzenie, z podziwem przyglądając się skutkom.

Gdy X-Men udaje się pokonać przemienionych porwanych, zostają zaatakowani przez gigantycznego Maxa-jaszczura. Jedna z wybuchowych kart Gambita zmusza go do ucieczki, X-Men rzucają się więc w pogoń. Gdy jednak docierają z powrotem do laboratorium, wrota zamykają się za nimi – i przed nosem Spider-Mana – a Dark Beast wita się z nimi, wyrażając zaciekawienie, czy diamentowa forma Emmy powstrzyma działanie jego urządzenia. Uruchamia je, a po chwili Storm, Gambit i Wolverine zmieniają się w jaszczury.

Autor: S_O

Galeria numeru

X-Men vol. 2 #9 X-Men vol. 2 #9 X-Men vol. 2 #9 X-Men vol. 2 #9 X-Men vol. 2 #9 X-Men vol. 2 #9 X-Men vol. 2 #9 X-Men vol. 2 #9 X-Men vol. 2 #9 X-Men vol. 2 #9

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2019 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.