Avalon » Serie komiksowe » Uncanny X-Force » Uncanny X-Force #6

Uncanny X-Force #6

Uncanny X-Force #6

"Deathlok Nation" - part 2

Postacie
Zapowiedź

Po milionie lat ewolucji twórca The World, tajemniczy Father, wreszcie znalazł sposób na zakończenie konfliktów między nadludźmi. Wypuszczony do atmosfery, Deathlok Virus zdobędzie kontrolę nad nimi wszystkimi. Chyba, że X-Force zabije Fathera - i jego utopijne mrzonki razem z nim.

Streszczenie

Deathloki zabezpieczyły the World. Teraz trzeba zabić Fantomexa. Widzą przelatujący statek bohatera, Spider-Man strzela do niego ze swojej sieci. E.V.A. umie się jednak bronić i strąca natręta. Ten spada z dużej wysokości, a na ziemi czeka już na niego Fantomex. Rozpoczyna się zażarta walka. Kiedy Peter pada pokonany, odzyskuje trochę własnej świadomości i błaga o litość. Weapon XIII zakańcza sprawę strzałem w głowę. Po chwili dołącza do niego Deathlok Prime ciągnący za sobą Cyclopsa-cyborga. Ich plan to odzyskać the World.

W pięknym ogrodzie, pod namiotem Psylocke pije herbatę w towarzystw swojego brata. Po chwili kobieta wyjawia swoją działalność w X-Force oraz, że podczas ostatniej misji zabili dziecko. Brian jest zszokowany. Nie tego uczył ich Xavier. To niemoralne. Betsy wyjaśnia mu swoje racje i prosi o zrozumienie. Captain nie pochwala tego co robi, ale kobieta zawsze będzie miała jego wsparcie. Zadowolona Psylocke odchodzi. Okazuje się, że była to tylko symulacja w Danger Room. Przychodzi do niej Angel. Drużyna wylatuje pomóc Fantomeksowi. Betsy nie jest zachwycona. On potrafi sam o siebie zadbać.

Deathloki przeszukują las. Wykrywają obecność Deathloka Prime. Meldują o tym swojemu stwórcy. Ten każe zniszczyć intruza. Nagle zaskakuje ich ogień otwarty przez Fantomexa i jego nowego sojusznika. Udaje im się unieszkodliwić Electrę, ale Hawkeye rani w ramię Weapon XIII. Captain rzuca się do ucieczki, aby chronić the World. W pogoń rusza Unit L17, ale rani go Hawkeye. Deathlok niewzruszony wyjmuje strzałę z kaltki piersiowej i niszczy natręta. Po krótkiej walce pokonuje też Capa. Na miejsce dolatuje E.V.A. Fantomex wychodzi powitać przyjaciół, ale okazuje się, że to kolejne cyborgi. Deathlok zabiera rannego Capa i wszyscy rzucają się do ucieczki. Są zmuszeni skoczyć w przepaść. Na szczęście, pod nimi jest zamarznięte jezioro. Przy pomocy tarczy Captaina kruszą lód i lądują w wodzie. Kiedy wydostają się na powierzchnię, obok nich lądują prawdziwi X-Force.

Wszyscy w pośpiechu wchodzą na statek i odlatują. Na pokładzie podłączają nieprzytomnego Capa do komputera. Dzięki temu dostają się do świadomości Steve'a. Ten wyjawia im, że w przyszłości wszyscy polegli bohaterowie zostają przerobieniu na Deathloków. Przy ich pomocy wybito pozostałych przy życiu herosów i ich także przerobiono na cyborgi. Cała akcja miała poparcie społeczeństwa. Najgorsze, że twórca programu – Father – miał rację. Bez bohaterów, a z kontrolowaną super policją, świat kwitnie. To prawdziwa Utopia. Cofnęli się w czasie we wszystkich możliwych liniach czasowych, aby powstrzymać jedyne zagrożenie dla przyszłości – Apocalypse'a. Bohaterowie postanawiają zabić Fathera, aby zmienić przyszłość. Dowiadują się, że cały czas przebywa w the World.

Statek zostaje zaatakowany przez ścigające ich cyborgi. Zamieszanie wykorzystuje Cap. Zabiera pistolet Deadpoolowi i popełnia samobójstwo. Fantomex postanawia wyładować na Saharze. Tam wejdą do the World.

Autor: Spell

Galeria numeru

Uncanny X-Force #6 Uncanny X-Force #6 Uncanny X-Force #6 Uncanny X-Force #6 Uncanny X-Force #6 Uncanny X-Force #6 Uncanny X-Force #6

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.