Avalon » Serie komiksowe » Uncanny X-Force #5.1 » Uncanny X-Force #5.1

Uncanny X-Force #5.1

Postacie
Zapowiedź

Reavers, z Lady Deathstrike na czele, atakują X-Men - i to w ich własnym domu! Tylko nowa X-Force może ochronić mutantów - ale jaka będzie reakcja mieszkańców Utopii?

Streszczenie

Lady Deathstrike oraz inni Reaversi stoją nad zwęglonymi zwłokami Wolverine’a. Kobieta każe swoim podwładnym wytropić i zabić pozostałych mutantów.

Godzinę wcześniej. X-Force lecą na kolejną misję. Na pokładzie Deadpool zdaje relację ze swojego wypadu do Australii. Spotkał się tam z Gateaway’em i dowiedział się, że stara baza X-Men należy teraz do Reaversów. Jest z nimi Lady Deathstrike i planują atak na Utopię. Podczas odprawy Fantomex zaczyna dogryzać Psylocke z powodu jej wahań etycznych podczas ich poprzedniej misji na księżycu. Kobieta wychodzi. Logan idzie za nią. Ona tłumaczy mu, że nie chodzi jej o Apocalypse’a, tylko o Reaversów. Pragnie ich śmierci i to ją przeraża. Nie chce, aby zabijanie sprawiało jej przyjemność.

W barze na odludzi przesiadują Reaversi. Przechwalają się swoimi planami ataku na Utopię: zetrą mutantów z powierzchni ziemi. Do pomieszczenia wchodzi Lady Deathstrike, której zależy na poniżeniu Wolverine’a. Wie, że zabicie go nie będzie proste. Chce dokonać jak największych zniszczeń na Utopi, aby ściągnąć jego uwagę. Za godzinę wyruszają. Muszą przygotować Gateway’a. To on ich tam teleportuje. Skullbuster wychodzi na zewnątrz, aby "odcedzić kartofelki". Widzi, że stary aborygen rozmawia z Angelem i Psylocke. Odwraca się, aby podnieść alarm, ale za nim stoją pozostali członkowie X-Force. Skullbuster nie ma jednak zamiaru poddać się bez walki i odpala ładunki wybuchowe. Poświęca się, ale ma zamiar zabrać swoich wrogów ze sobą. Angel i Psylocke chcą pobiec na pomoc, ale Gateway ich powstrzymuje. Nie mogą zostawić go samego. Aborygen musi wypełniać polecenia Reaversów, inaczej ci zabiją jego plemię. Życzeniem mutantów jest, aby otworzył portal na Utopię.

Do bohaterów dobiegają złoczyńcy. Angel osłania ich swoimi skrzydłami. Betsy wyskakuje zza niego, dzierżąc swój miecz, i rozpoczyna się walka. Tymczasem Logan podnosi się z ziemi. Lady Deathstrike czeka na niego.

Psylocke odcina rękę Pretty Boy’owi, ale ten łapie ją swoimi mackami. Prosi Warrena o pomoc. Fantomex widzi jak dwóch przeciwników dociera do portalu. Angel, który właśnie uratował Betsy, wręcz rzuca ją w ich kierunku.

Logan ma trudności z podniesieniem się - jest cały pocięty. Lady Deathstrike rzuca się na niego i oboje wpadają przez okno do baru. Pojedynek jest zażarty. Wolverine znajduje na ziemi porzucony paralizator. Podnosi go i używa na kobiecie. Napięcie w urządzeniu było tak duże, że Lady Deathstrike zaczyna płonąć, wybiegając na zewnątrz.

Na Utopi dwóch Reversów przemyka po cichu między budynkami. Ich celem jest reaktor, który chcą wysadzić. Pixi widzi ich na ekranie i przekazuje położenie intruzów Cyclopsowi. Wraz z Magneto wyruszają, aby ich powstrzymać. Jednego z nich widzi Scott. Kiedy jednak dobiega za róg budynku, znajduje tylko bezgłowe ciało. To Psylocke. Cyclops ostrzega Magneto, ale ten zostaje właśnie postrzelony przez przeciwnika. Złoczyńca jest już wystarczająco blisko reaktora, dlatego postanawia wysadzić ładunki, które ma na sobie. Przed naciśnięciem przycisku powstrzymuje go Psylocke, która odcina mu rękę. Kiedy ten unosi drugą, w której trzyma karabin, traci i tę kończynę. Cyclops dobiega na miejsce. Magneto właśnie podnosi się z ziemi. Scott rozkazuje udać się do Australii i znaleźć Reversów. Chce ich żywych, aby możliwe było przesłuchanie ich, jednak ma to pozostać tajemnicą.

Betsy wraca przez portal. Wita ją Angel. Lady Deathstrike dobiega do komputera. Chce przesłać swoją świadomość, zanim zostanie złapana. Kiedy dociera do niej Logan, jest już za późno. Angel przenosi rannych na pokład statku i wszyscy odlatują.

Korekta: Aruna

Autor: Spell

Galeria numeru

Uncanny X-Force #5.1 Uncanny X-Force #5.1 Uncanny X-Force #5.1 Uncanny X-Force #5.1 Uncanny X-Force #5.1 Uncanny X-Force #5.1 Uncanny X-Force #5.1

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.