Avalon » Serie komiksowe » Uncanny X-Men » Uncanny X-Men #534

Uncanny X-Men #534

Postacie
Zapowiedź

X-Men padli ofiarą śmiertelnej, odbierającej moce zarazy... dlaczego więc rezygnują z kwarantanny?

Streszczenie

Prowincja Xinjiang w Chinach. Emma ucieka przed Shawem, ten jednak dogania ją i uderzeniem odrzuca na kilka metrów. Wykorzystując tę odległość, Frost wraca do swej ludzkiej formy i próbuje wpłynąć telepatycznie na Sebastiana, ten jednak dopada do niej i, gdy kobieta ponownie zmienia się w żywy diament, urywa jej głowę. Okazuje się jednak, że to jedynie iluzja, którą stworzyła Emma – wiedziała, że nie da rady zmusić mężczyzny do porzucenia zemsty, postanowiła więc przekonać go, że już jej dokonał. Teraz musi tylko wymyślić, co z nim zrobić.

Utopia. Doktor Rao próbuje przekonać Cyclopsa do zarzucenia pomysłu, ten jednak jest nieprzejednany. Od Nemesisa dowiaduje się, że wszyscy chętni zostali naszprycowani lekami i środkami wzmacniającymi i przez następną godzinę powinni trzymać się na nogach, co udowadnia z pomocą Anole'a, który pierwszy zaczął wykazywać symptomy choroby. Victor oświadcza, że jeśli ma zginąć, zamierza przedtem dopilnować, by ci, którzy stworzyli wirusa, za to zapłacili. Wolverine przyklaskuje temu pomysłowi i wkrótce X-Men wsiadają do zmienionej w samolot Danger i wyruszają do San Francisco.

Triumph Hill Ballroom. Trwa walka między drużyną Angela a Lobem i jego inwestorami. Storm kontaktuje się ze Scottem, prosząc o posiłki – przewaga liczebna ich przeciwników jest zbyt duża. Summers uspokaja ją i po chwili przebija się przez ścianę razem z innymi X-Men, uzbrojonymi w najróżniejszą broń. Gdy ruszają do walki, Lobe postanawia jeszcze wzmocnić działanie swego wirusa, gdy jednak mutanci padają na kolana, zauważa, że sam zaczyna krwawić z nosa, uszu i wszelkich innych otworów w ciele. To samo dzieje się z jego inwestorami, Cyclops przypomina więc, że szef Sublime Corporation zmienił ich wszystkich w mutantów – a to oznacza, że stali się oni podatni na wirusa, tak jak jego "Nowi X-Men", którzy zaczęli wykazywać pierwsze symptomy już w kilka minut po przybyciu na Utopię. Przerażony, Lobe "wyłącza" HX-N1, a gdy Summers odzyskuje siły, ogłasza, że teraz zebrani wiedzą już, jak to jest być mutantem – cały czas ściganym bądź wykorzystywanym za to, kim się jest. Gdy niedoszli inwestorzy odchodzą, Scott informuje próbującego ich zatrzymać Lobe'a, że pozwą go i wycisną z niego ostatni grosz. Tymczasem jednak prosi Stepford Cuckoos, by znalazły w umyśle łotra, gdzie przetrzymuje zapasy swego produktu, a Storm zgłasza się do ich zniszczenia. Na koniec Cyke zwraca się do "Nowych X-Men", pytając, czy dostali nauczkę, zauważa jednak, że jest ich tylko czworo.

W Chinach Kitty zasłania Shawa własnym ciałem, Emma przechodzi jednak przez nią, stwierdzając, że zbyt dużo przeszła, by po prostu zabić Sebastiana. Wchodzi w głąb jego umysłu i stwierdzając, że znajdują się w miejscu położonym najdalej od jakiegokolwiek morza, a tym samym od Namora, ogłasza, że tutaj Shaw będzie bezpieczny – po prostu nie będzie sobą. To mówiąc, gasi "świeczkę", symbolizującą świadomość Shawa, i wraca do rzeczywistości, gdzie każe nie rozpoznającemu ich mężczyźnie rozpocząć swoje nowe życie.

W San Francisco Storm oświadcza swej drużynie, że walka u ich boku była zaszczytem, po czym niszczy wszystkie znajdujące się w magazynie zapasy produktu Lobe'a, pewna, że to koniec ich problemów. Tymczasem Penny Newsom, Angel z "Nowych X-Men", wsiada do taksówki, gdzie wyciąga inhalatory zapewniające moce najpotężniejszych telepatów na świecie i zastanawia się, kim powinna być dzisiaj.

Autor: S_O

Galeria numeru

Uncanny X-Men #534 Uncanny X-Men #534 Uncanny X-Men #534 Uncanny X-Men #534 Uncanny X-Men #534 Uncanny X-Men #534 Uncanny X-Men #534 Uncanny X-Men #534

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.