Avalon » Serie komiksowe » Astonishing Spider-Man/Wolverine » Astonishing Spider-Man/Wolverine #5

Astonishing Spider-Man/Wolverine #5

Astonishing Spider-Man/Wolverine #5

"The Spider-Man and Wolverine Show!"

Postacie
Zapowiedź

Jeden z tych panów to Czar, drugi to Big Murder. Nie pytajcie mnie, który jest który. Wiem tyle, że to oni kopią naszych herosów przez czasoprzestrzeń, by zrealizować wielki plan ich szefa. Który jest bliski zwycięstwa.
Okej, następna zapo....zaraz zaraz, PHOENIX FORCE TU JEST?!

Cytat

Spider-Man: "So how is it we just bedazzled ourselves with magic diamonds and you still come out looking all tough and mean, while I look like the world's wors Liberace impersonator?"
Wolverine: "Czar is mine."
Spider-Man: "You're right, I do look awesome, don't I?. Thanks, pal."

Streszczenie

Za kulisami najnowszego hitu Mojovision, "The Spider-Man and Wolverine Show", Mojo szafuje wyrokami śmierci dla nie stających w jego mniemaniu na wysokości zadania podwładnych. Przynajmniej dopóki jeden z nich nie przypomina mu o "dziewczynie" – kobiecie, którą wprowadzili do snów Spider-Mana i którą zamierzają przedstawić jako miłość bohatera. Mojo gratuluje mu pomysłu, po czym chwali się ekipie kręcącej dokument o powstawaniu hitu, że udało mu się odkryć sposób, by zapanować nad czasem, dzięki czemu może stworzyć jeszcze ciekawsze programy. Wtedy na miejscu pojawia się Czar, który przypomina, że to on zajmuje się panowaniem nad czasem, producent stwierdza więc, że płaci mężczyźnie na tyle, by mieć prawo do ubarwiania historii. Następnie pyta, co dokładnie sprowadza tu jego współpracownika, ten więc informuje, że bohaterom udało się zdobyć jeden z jego diamentów – teraz mogą samodzielnie podróżować w czasie, a że kryształy potrafią myśleć samodzielnie, nie wiadomo dokąd trafią. W tej chwili Spider-Man i Wolverine pojawiają się przed nimi, w końcu odkrywając, kto stoi za ich ostatnimi problemami. Atakują łotrów, jednak Czar i Big Murder bez większych problemów ich powalają. W tym momencie podwładni Mojo decydują się przedstawić dziewczynę... która zostaje przygnieciona przez spadającego Spider-Mana. Parker rozpoznaje ją ze swoich snów i podaje jej rękę, w tej chwili jednak Czar zatrzymuje czas, a Big Murder znajduje ukryty w jego kostiumie diament. Razem stwierdzają, że najwyższa pora pozbyć się herosów, jednak w tym momencie Wolverine eksploduje ogniem, uwalniając siebie i kompana spod wpływu kryształów. Podczas, gdy Spidey walczy z Big Murderem, Logan przebija się przez jaskiniowców i roboty zsyłane przez Czara, który przechwala się swoimi umiejętnościami. Mutant stwierdza, że gdyby mężczyzna był taki mądry, to cofnąłby się w czasie, żeby ostrzec się o tym, co mu zaraz zrobi. I rzeczywiście, nagle przed nimi pojawia się stary, zgredziały Czar, który każe swojemu młodszemu odpowiednikowi zabić przeciwnika tu i teraz – inaczej cały świat będzie w niebezpieczeństwie. Czarowi nie podoba się, że ktoś – nawet jeśli tym kimś jest on sam – mówi mu, co ma robić, i zaczyna się kłócić ze swym alter ego. Logan i sponiewierany przez przeciwnika Spider-Man przez chwilę się temu przyglądają, po czym Wolverine podchodzi do łotra i ucina mu rękę, w której ten trzymał swój timestick, a następnie zabiera Parkera w podróż w czasie i przestrzeni. Czar pyta swą zdziadziałą wersję, czemu go nie ostrzegł, nagle jednak pojawia się przed nimi jeszcze jeden, jednoręki Czar, który przybył uratować samego siebie, ale trochę się spóźnił.

Tymczasem – jeśli można tu użyć tego słowa – Wolverine i Spider-Man trafiają na planetę, z której pochodzą tajemnicze diamenty, a które, jak się okazuje, dosłownie rosną tam na drzewach. Logan, z płonącymi oczami, wyjaśnia, że rdzeń tej planety jest niestabilny, a ona sama eksploduje za niecałe dwa lata, rozsiewając kryształy po kosmosie – a jeden z meteorów nimi wypełnionych trafi na Ziemię pod koniec Kredy. Zaczyna zbierać kryształy i wbija je sobie w pazury, każąc Pete'owi zrobić to samo.

Mojoverse. Teraźniejszy i przyszły Czar kłócą się zawzięcie, a ten z niedalekiej przyszłości próbuje ich uspokoić. Dzisiejszy Czar stwierdza, że jest spokojny, co udowadnia, zabijając swoją stetryczałą wersję – jak mówi, że jeśli naprawdę stanie się takim starym grzybem, to będzie chciał, żeby ktoś go zatłukł, na co jego alter ego przyznaje mu rację. W tym momencie na miejsce wracają bohaterowie – Wolverine z diamentami na pazurach i Spider-Man z okraszonymi nimi maską, rękawicami i podeszwami butów – jak szybko się przekonuje Czar z bliskiej przyszłości. Podczas, gdy Spidey zastanawia się, co zrobić z bobasem, w którego po tym ciosie zmienił się przeciwnik, Logan zwraca Czarowi jego timestick, po czym zaczyna z nim walczyć, szatkując broń przeciwnika. W czasie starcia coraz większą część jego ciała zaczyna pokrywać płomień, a w końcu – ku przerażeniu Spidera, który dochodzi do wniosku, że to konsekwencja tego, co zrobili w przyszłości – przeistacza się... w Dark Phoenix!

Autor: S_O

Galeria numeru

Astonishing Spider-Man/Wolverine #5 Astonishing Spider-Man/Wolverine #5 Astonishing Spider-Man/Wolverine #5 Astonishing Spider-Man/Wolverine #5 Astonishing Spider-Man/Wolverine #5 Astonishing Spider-Man/Wolverine #5 Astonishing Spider-Man/Wolverine #5

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.