Avalon » Serie komiksowe » Hulk vol. 2 #30.1 » Hulk vol. 2 #30.1

Hulk vol. 2 #30.1

Hulk vol. 2 #30.1

"The Whale"

Postacie
Zapowiedź

Generał Thaddeus "Thunderbolt" Ross przez lata ścigał Hulka. Teraz on sam jest gamma-goliatem, ściganym przez mężczyznę o imieniu Fortean. A jego jedynym celem jest odnalezienie i zabicie potwora, który zamordował generała Rossa!

Cytat

Rulk: "Are you real...?"
Annie: (...) "Yes, I-AM-A-RO-BOT, just like all the other Life Model Decoys working here on Gamma Base. When I'm done here I have to go DE-STROY some HU-MANS."

Streszczenie

Red Hulk, podróżując typowymi dla gamma-postaci siedmiomilowymi susami, mija Aspen w Kolorado. Tam zostaje wykryty przez pewien oddział wojskowy. Po upewnieniu się, że w pobliżu nie ma cywilów, wystrzeliwuje w stronę siłacza dwie torpedy, których ten, w połowie skoku, nie jest w stanie uniknąć. Opadłszy na ziemię, Rulk przygląda się samolotowi, z którego wystrzelono rakiety i z niedowierzaniem rozpoznaje w nim ruchomą bazę, której projekt niegdyś zgłosił. Rusza w pogoń za pojazdem, z bliska mając już pewność, że to "Thunderbolt". Tymczasem wewnątrz żołnierze informują swego dowódcę, że przeciwnik wskoczył na dach samolotu. Uzbrojony po zęby generał wychodzi więc na spotkanie. Nie pozwalając mu dojść do głosu wystrzeliwuje prosto w Czerwonego "magazynki" dwóch supernowoczesnych i śmiercionośnych broni, po czym zaczyna wyjaśniać unieruchomionemu Hulkowi, czemu go ściga. Choć Steve Rogers stanął w jego obronie i zapewniał, że znajduje się pod jego kuratelą, a w przeszłości był kontrolowany przez grupę superłotrów, mężczyzna wie lepiej. Pamięta również, że Red zabił jego wieloletniego dowódcę, generała Thadeussa Rossa. Dodaje, że Thunderbolt zawsze w pewnym stopniu powstrzymywał się podczas konfrontacji z oryginalnym Hulkiem – być może podświadomie, ze względu na uczucie, jakim darzyła potwora jego córka. Oni dwaj jednak nie mają ze sobą nic wspólnego, wojskowy nie będzie miał więc żadnych problemów z ostatecznym rozwiązaniem kwestii Red Hulka. Spychając Reda z samolotu daje mu jedną szansę, by się poddać – jeśli stawi się następnego ranka w opuszczonej bazie wojskowej – inaczej wytropi go i zabije. Spadając, Ross przypomina sobie wszystkie misje, które prowadził razem ze swym rozmówcą – Forteanem.

Jakiś czas później, Gamma Base. Podczas gdy Chuck kontaktuje się z Gusem, zajmującym się wyszukiwaniem informacji w sprawie Reginalda Forteana, Rulk jest badany przez nową LMD w zespole, Annie, która ma za zadanie monitorować jego przemiany – jeśli kiedykolwiek się na nie zdecyduje. Zauważa, że od czasu walki na Monster Island Czerwony ani razu nie wrócił do ludzkiej formy. Siłacz próbuje więc – z powodzeniem – się zmienić, przy okazji lecząc swoje obrażenia. Gdy Ross zakłada nowe ubrania, Gus łączy się z Chuckiem, zapraszając do sali odpraw.

Tam Ross dowiaduje się, że Fortean otrzymał rangę generała, by wypełnić pustkę stworzoną po jego "śmierci". Gdy jednak próbował przekonać Sekretarza Wojny o konieczności odwetu na Red Hulku, usłyszał jedynie, że nie potrzebują kolejnego "Ahaba". Nie powstrzymało go to jednak i, razem z podobnie myślącymi generałami, udało mu się zebrać budżet, by zlecić budowę "Thunderbolta" i zebrać pokaźny arsenał, przeznaczony do walki z jednym tylko przeciwnikiem – Rulkiem. Generał domyśla się, że swej najgroźniejszej broni Fortean będzie mógł użyć dopiero jutro rano i idzie wypocząć przez walką.

Następnego dnia, zbliżając się do wyznaczonego miejsca spotkania, Rulk wspomina swoją rozmowę z Annie. Domyśliła się ona, że generał nie chce zdradzić swej tożsamości staremu przyjacielowi w obawie przed tym, co mogłoby się stać z jego reputacją. Spytała go jednak, czemu w takim razie w ogóle zamierza przed nim stawać. Thad stwierdził jedynie, że Reggie jest dobrym wojskowym, a stając przed nim na dachu samolotu zyskał dozgonny szacunek załogi, dlatego zasługuje na tę walkę. Gdy w końcu ląduje przed czekającym na niego oddziałem, zakuty w zbroję Redeemer Fortean wzywa do ataku, samemu stając do walki wręcz. Po krótkiej wymianie ciosów Rulk porywa go z dala od jego żołnierzy, po czym miażdżąc jego uzbrojenie zaczyna tłumaczyć, że jeśli zacznie z nim walczyć, nic dobrego z tego nie wyjdzie. Stwierdza, że nowy generał walczy z naturą, a takiej walki nigdy nie wygra. Straci jedynie wszystko, na czym mu zależy, w końcu stając się tym, czego najbardziej nienawidzi. A Czerwony doskonale wie, o czym mówi – rozrywając pancerz krzyczy, że generał Ross to on. Jak się jednak okazuje, z powodu zniszczonego systemu audio Fortean nie usłyszał ani słowa z tej przemowy, informuje jednak, że ma jeszcze jednego asa w rękawie. Na jego komendę nanity, które wstrzelił Rulkowi podczas ich poprzedniego spotkania, atakują jego mózg. Choć oszałamiający ból minie, gdy tylko układ odpornościowy Rulka zniszczy nanoboty, generał stwierdza, że ten atak nie był ich głównym zadaniem. Tłumaczy, że umieściły one w mózgu Reda mikroskopijne miny, które zdetonuje, gdy tylko potwór wróci do ludzkiej postaci. To powiedziawszy, uruchamia plecak odrzutowy i odlatuje, a Ross informuje łączącą się z nim Annie, że Fortean może go namierzyć i że nie może już wrócić do bazy.

Autor: S_O

Galeria numeru

Hulk vol. 2 #30.1 Hulk vol. 2 #30.1 Hulk vol. 2 #30.1 Hulk vol. 2 #30.1 Hulk vol. 2 #30.1 Hulk vol. 2 #30.1 Hulk vol. 2 #30.1 Hulk vol. 2 #30.1 Hulk vol. 2 #30.1

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.