Avalon » Serie komiksowe » Dark Tower: The Gunslinger - The Little Sisters of Eluria » Dark Tower: The Gunslinger - The Little Sisters of Eluria #4

Dark Tower: The Gunslinger - The Little Sisters of Eluria #4

Postacie
  • * Roland
  • * Jenna
    * John Norman
    * siostry
    * powolny mutant Ralph
Zapowiedź

Jeśli Rolandowi nie uda się uwolnić, i to szybko, pochłoną go Siostry. Z powodu odniesionych ran zakonnice przyjęły go do siebie, ale chłopak już wie, że nie mają zamiaru go wyleczyć. Wampirze kły jego "wybawczyń" świadczą o zupełnie innych zamiarach.

Cytat

Zakonnica: "I know ye're no brother to that boy, sigul or no sigul Why do ye lie?"
Roland: "Why do you, Coquina, pretending that porrige is aught but poison."

Streszczenie

Roland jeszcze raz czyta liścik od Jenny, po czym zgodnie z jej zaleceniem zjada jeden z zasuszonych kwiatów. Źdźbło jest gorzkie i momentalnie żołądek skacze chłopakowi do gardła, a serce zaczyna walić w piersi. Roland zaczyna podejrzewać, że Jenna go oszukała i zioła są śmiertelną trucizną. Musi jednak udawać śpiącego, bo właśnie nadchodzą siostry.

Piątka zakonnic podchodzi do łóżka obok, w którym leży starzec. Siostra Mary wykonuje jakąś inwokację w języku, którego Roland nie zna, po czym siostry przystępują do uczty. Zioła od Jenny sparaliżowały go, więc nie może zasłonić uszu i uchronić się przed ohydnymi odgłosami.

Kiedy starzec umiera, siostry przenoszą swoją uwagę na Rolanda. Z powodu medalionu, który nosi, nie mogą pożywić się jego krwią, ale siostra Mary przypomina, że to nie jedyny życiodajny płyn, jaki chłopak ma im do zaoferowania. Roland może tylko z przerażeniem patrzeć, jak jej dłoń niczym wąż wślizguje się pod jego szaty i fachowo obejmuje. Po chwili, wbrew swej woli, Roland ofiarowuje jej to, co chciała. Zakonnice ze smakiem wylizują rękę Mary. Starczyło dla wszystkich. Z oddali scenie przygląda się przestraszona Jenna.

Nadchodzi ranek. Roland budzi się wypoczęty i z powrotem ufa Jennie. Dawno nie czuł się tak dobrze. Nadchodzi jedna z sióstr z porannym posiłkiem i poleca, by zjadł wszystko. Chłopak udaje, że jest za słaby, by poruszyć ręką, ale zakonnice dobrze wiedzą, że trucizna nie była aż tak silna. Roland zjada więc posiłek, doskonale zdając sobie sprawę z tego, że jest zatruty. Następnie popada w odrętwienie.

Kiedy się budzi, zażywa kolejna porcję ziół od Jenny. Tym razem nie wątpi, że pomimo przykrych efektów teraz, później poczuje się lepiej. Znów musi udawać śpiącego, bo właśnie nadchodzą siostry. Nie są same, towarzyszy im powolny mutant, Ralph.

Siostry obiecały mu mnóstwo whiskey i tytoniu, jeśli tylko zdejmie medalion z szyi Johna Normana, "brata" Rolanda. Ralph od razu przystępuje do spełnienia prośby sióstr, ale w ostatniej chwili się waha i chce zobaczyć obiecane dobra już teraz. Nie boi się sióstr, bo jego krew jest dla nich trująca. Mary jednak wyjmuje pistolety i stwierdza, że mogą go zabić w inny niż zwykle sposób. Ralph nachyla się więc nad Johnem, zrywa medalion, po czym błyskawicznie szybkim ruchem rozszarpuje mu szyję. Krew tryska z rozerwanych tętnic, a siostry rzucają się do łóżka, by wypić jak najwięcej, zanim źródełko wyschnie. Ralph tymczasem ucieka z lazaretu.

Mija czas. Roland leży sam, po Johnie Normanie nie pozostał ślad. Chłopak zjada kolejną dawkę ziół Jenny. Przychodzi zakonnica. Roland pyta o to, gdzie jest jego brat, ale ta nie daje się nabrać, dobrze wie, że nie byli rodzeństwem. Skoro blefowanie się kończy, Roland wyjawia, że dobrze wie, iż jego posiłki są zatrute. Wtedy zakonnica znajduje pod jego poduszką zioła i wściekła żąda, by wyjawił, skąd je ma. Stojąca za jej plecami Jenna mówi, że od niej.

Dziewczyna jest ubrana do podróży, w rękach dzierży dwa rewolwery. Wiedząc, że czas nadszedł, Roland chwyta zakonnicę i przypala jej twarz poświęconym medalionem. Ta z krzykiem rzuca się do ucieczki, więc chłopak prosi Jennę, by ją zastrzeliła. Ta jednak potrząsa tylko dzwoneczkami. Robaki, czy też "lekarze", przychodzą całą chmarą i chociaż zakonnica próbuje je odesłać dzwoniąc swoimi dzwonkami, jest już za późno – odnalazły swój cel.

Autor: Hotaru

Galeria numeru

Dark Tower: The Gunslinger - The Little Sisters of Eluria #4 Dark Tower: The Gunslinger - The Little Sisters of Eluria #4

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.