Avalon » Serie komiksowe » Tales To Astonish » Tales To Astonish #38

Tales To Astonish #38

Tales To Astonish #38

"Betrayed by the Ants!!"

Postacie
Streszczenie

Kilku przestępców dochodzi do wniosku, że aby pokonać Ant-Mana potrzeba czegoś więcej aniżeli zwykłej siły, potrzeba inteligencji. Na ich szczęście w Waszyngtonie właśnie zostaje zwolniony z pracy genialny, acz zły naukowiec Egghead, który chciał sprzedać atomowe tajemnice Ameryki. Egghead bowiem nie zna uczucia patriotyzmu. Informacja o jego zwolnieniu pojawia się w gazetach, a gazety w rękach wspomnianych wcześniej przestępców. Wkrótce potem w ich rękach pojawiają się wielkie sumy gotówki, które z kolei przechodzą do rąk Eggheada. Tak też formuje się kolejny plan zlikwidowania Ant-Mana.

Egghead studiuje życie mrówek aż znajduje sposób komunikowania się z nimi, wmawia im, że on jest ich przyjacielem, a one nie powinny słuchać Ant-Mana tylko sprawić by to właśnie Ant-Man został niewolnikiem owadów. Następnie każe im powiadomić superbohatera o planowanej kradzieży w muzeum, co ma posłużyć jako niezawodna pułapka. Jak się też okazuje Egghead przygotował na spotkanie z herosem lep na muchy, przygotowany w ten sposób nie może przegrać.

W nocy Ant-Man faktycznie wchodzi oknem do muzeum, lecz jego wróg jest już gotowy do akcji. Zdmuchuje on specjalnym urządzeniem Ant-Mana prosto w pudełko wyklejone lepem na muchy. Jednak bohater ma ukryte w butach specjalne sprężyny, które uwalniają go ze śmiertelnej pułapki. Wraz z pomocą swych mrówek Ant-Man pokonuje wszystkich przestępców, którzy również przybyli z Eggheadem do muzeum. Gdy próbują uciec po przegranej potyczce, okazuje się, że czeka już na nich policja.

Wychodzi wtedy na jaw, iż Egghead nie zrozumiał psychologii mrówek. One nie uważają się za sługi Ant-Mana, lecz za jego przyjaciół w walce ze zbrodnią. Co więcej, nie posiadają one takich uczuć jak chciwość czy próżność, więc podstęp Eggheada nie powiódł się podwójnie. Powiadomiony o wszystkim przez mrówki Ant-Man nie miał problemów z przygotowaniem się na spotkanie z przestępcami.

Sam Egghead zaś ukrywa się teraz w obskurnych mieszkaniach, uważany przez wszystkich wokół za bezmózga.
----------
Ponadto w Tales To Astonish #38 pojawiła się historia science-fiction "The Secret of the Statues".

Autor: Mr. M

Galeria numeru

Tales To Astonish #38

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.