Avalon » Serie komiksowe » Tales To Astonish » Tales To Astonish #37

Tales To Astonish #37

Tales To Astonish #37

"Trapped by the Protector*!"

Postacie
Streszczenie

Wewnątrz: jubiler podnosi się z kolan. Na zewnątrz: pędzący radiowóz. Wszędzie wokół: niezliczona armia mrówek raportująca o przestępstwie do Henry'ego Pyma. Ten po odebraniu sygnału natychmiast przeistacza się w Ant-Mana, wystrzeliwuje miniaturową katapultą w okolice jubilera, zostaje przechwycony przez mrówki zapewniające mu miękkie lądowanie i, po odczekaniu aż odjedzie policja, pojawia się przed nieszczęsnym sprzedawcą biżuterii.

Jak się okazuje pobił go Protector, nieludzko potężny kryminalista, który terroryzuje wszystkich jubilerów w mieście. Wyłudza on pieniądze w zamian za „ochronę”, nikt mu się sprzeciwia ani nie donosi na policję z powodu strachu jaki ów Protector wzbudza. Niestety biznes rozmówcy Ant-Mana nie idzie zbyt dobrze, przez co przestępca nie otrzymał „należnych” mu pieniędzy. Za karę użył promienia dezintegrującego i zdezintegrował w pył biżuterię w sklepie. Na koniec pobił swą ofiarę, która ze strachu i tak nie powiedziała o tym policji. Pochwycenie kryminalisty spoczywa więc w rękach Henry'ego Pyma.

Po wysłuchaniu informacji Ant-Man łapie się tylnego zderzaka przejeżdżającego samochodu i udaje się do swego laboratorium, nie wiedząc, że Protector już wie o jego działalności i z oddali obserwował superbohatera.

W swej pracowni Pym wyczula mrówki by wyłapywały wszystkie informacje w mieście, w których pojawią się słowa „Protector” oraz „promień dezintegrujący”. Jego poszukiwania kończą się wykryciem kolejnego ataku przestępcy. Ponownie jest to zadanie dla Ant-Mana by powstrzymać kryminalistę.

Niestety po wystrzeleniu z katapulty superbohater nie może wylądować na mrówkach gdyż ulica jest zbyt zatłoczona. W ostatniej chwili udaje mu się skierować kierunek lotu tak, by prowadził do wózka dziecięcego, gdzie też bezpiecznie ląduje. Następnie, wraz z mrówkami, staje naprzeciw Protectora. Zaskoczonemu przestępcy mrówki rozsypują perły pod nogi powodując jego upadek. Ant-Man chce przenieść pojedynek na ulicę, gdzie jest więcej miejsca do ruchu, ku jego nieszczęściu jednak potężny przestępca zabiera dziecku pistolet na wodę, którym atakuje herosa. Ant-Man spada w kierunku studzienki kanalizacyjnej, na szczęście mrówki przyniosły mu patyczek po lizaku, dzięki któremu nie wpada do kanałów. Po przegranym pojedynku Pym ponownie wraca do laboratorium i opracowuje kolejny plan pokonania wroga.

Wynajmuje on sklep jubilerski i czeka na przybycie Protectora. Cierpliwość bohatera zostaje wynagrodzona pojawieniem się oponenta. Zanim jednak walka rozgorzeje na nowo, Pym wciska tajemniczy przycisk w ladzie, a w międzyczasie Protector dezintegruje jego biżuterię w pył i grozi Henry'emy, po czym odchodzi.

Gdy jest już sam w pomieszczeniu, Pym zmienia się w Ant-Mana i zauważa plamy oleju maszynowego na podłodze. Jak się też okazuje przycisk, który wcześniej nacisnął Pym był rozkazem dla mrówek, które teraz szpiegują Protectora. Z łatwością więc heros odnajduje swego przeciwnika, który wciąga superbohatera w odkurzacz i zamyka go w worku na śmieci. Nie spodziewa się jednak, iż siła Ant-Mana pozwala mu rozerwać i przebić się przez ów worek z niesłychaną łatwością. Używając wiatraka bohater rozwiewa pył z worka oślepiając chwilowo Protectora. W tym czasie przychodzi policja i aresztuje kryminalistę.

Na koniec dowiadujemy się, że w międzyczasie Ant-Man wysłał mrówki by te powiadomiły policję o możliwości złapania Protectora (ułożyły się w wiadomość na podłodze), sam przestępca zaś okazuje się być pierwszym jubilerem, Geraldem Marshem, w mechanicznym kostiumie zwiększającym jego siłę i posturę. Co więcej nie używał on promienia dezintegrującego tylko w mgnieniu oka jubiler tworzył chwilową zasłonę dymną, zabierał biżuterię i na jej miejscu rozsypywał duże ilości piasku.

Po pokonaniu kolejnego przeciwnika Ant-Man znika w tłumie na ulicy gotów zmierzyć się z następnymi zagrożeniami.

* Na stronie tytułowej mylnie napisano „Protecter”.
----------
Ponadto w Tales To Astonish #37 ukazała się historia science-fiction pt. "The Star Raiders".

Autor: Mr. M

Galeria numeru

Tales To Astonish #37

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.