Avalon » Serie komiksowe » Tales To Astonish » Tales To Astonish #36

Tales To Astonish #36

Tales To Astonish #36

"The Challenge of Comrade X!"

Postacie
Streszczenie

Naszą przygodę rozpoczynamy od niecodziennego widoku niedoszłych rabusiów, którzy niechcący zamknęli się w sejfie bankowym, gdzie kończy się zapas powietrza. Na ich szczęście do akcji rusza Ant-Man, który wchodzi w mechanizm zamka i wypuszcza przestępców prosto w ramiona policji.

Tymczasem za Żelazną Kurtyną komuniści planują zniszczenie mężnego herosa, wysyłają do tego celu Comrade'a X.

Kilka dni później na posterunku policji w Ameryce zjawia się młoda kobieta, która żąda zobaczenia się z Ant-Manem, twierdząc, iż jest to sprawa życia i śmierci. Policja jednak nie zna tożsamości ani miejsca przebywania superbohatera, nie może więc pomóc kobiecie. Nikt jednak nie zdaje sobie sprawy, że w całym mieście działa świetnie zorganizowana siatka informacyjna mrówek, które informują Pyma o zaistniałej sytuacji. Henry nie czekając ani chwili zmienia się w Ant-Mana i wystrzeliwuje się w kierunku posterunku policji, gdzie już czekają na niego wierne mrówki.

Spostrzega on wspomnianą wcześniej kobietę i niepostrzeżenie chowa się w jej torebce, kiedy razem jadą taksówką. Gdy docierają do jej apartamentu, Ant-Man ujawnia się i prosi o wyjaśnienie powodów spotkania. Jak się okazuje jest to była kochanka Comrade'a X, która pragnie zemsty za porzucenie jej dla innej. Informuje ona Ant-Mana o misji komunisty oraz o statku, na pokładzie którego on się znajduje.

Bohater prędko tam dociera wraz z oddziałem mrówek, wpada jednak w pułapkę, gdy marynarze zamykają go w szklanym pudełku. Uwięziony Ant-Man wysyła sygnały do mrówek w pobliżu, które niezwłocznie przybywają na statek, odwracając uwagę strażników i umożliwiając Pymowi ucieczkę. Następnie bohater i mrówki korzystając z pokładowego systemu komunikacji powiadamiają o sprawie policję, po czym ruszają na spotkanie z komunistą.

Mrówki zamykają ludzi Comrade'a X w odosobnionej kajucie, a sam Henry wchodzi do kwatery szpiega zza Żelaznej Kurtyny. Niestety komunista wie o obecności herosa i próbuje użyć przeciw niemu specjalnego gazu, nie ma jednak ku temu okazji, gdyż mrówki gaszą w pomieszczeniu światło, a Ant-Man powala zaskoczonego szpiega na ziemię. Na koniec mrówki ściągają z twarzy komunisty maskę odsłaniając twarz kobiety, która udawała porzuconą miłość Comrade'a X. Jak się okazuje Ant-Man zauważył maskę, jak i urządzenia modulujące głos w torebce kobiety, gdy wkradł się do niej podczas jazdy taksówką. Pechową komunistką zajmuje się więc policja, a Henry Pym odjeżdża na swej mrówce.

----------
Ponadto w Tales To Astonish #36 pojawiła się historia z gatunku fantasy/horror pt. "The Search for Pan".

Autor: Mr. M

Galeria numeru

Tales To Astonish #36

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.