Avalon » Serie komiksowe » Strange Tales » Strange Tales #103

Strange Tales #103

Strange Tales #103

"Prisoner of the 5th Dimension!"

Postacie
Streszczenie

Johnny Storm musi zdążyć na test z historii. Aby tego dokonać wystarczy, że zmieni się w Human Torcha i jego podróż do szkoły skraca się do krótkiej chwili. W szkole zaś słyszy niechcący rozmowę o nowym projekcie architektonicznym, który jest realizowany na pobliskich bagnach. Niestety, domy wybudowane na tym terenie toną w ziemi. Nawet w tej właśnie chwili, architekt wraz ze swoimi współpracownikami ogladają pozostałości po kolejnym domu, który zatonął w nocy.

Miejscowy staruszek straszy architekta bagiennymi demonami, jednak ten nie ulega zabobonom tylko zamierza wzmocnić obszar budowania i ponowić próby wzniesienia domu. Sytuacji z dala przyglądają się dwie tajemnicze postaci, które postanawiają dać architektowi kolejną nauczkę. Następnego dnia okazuje się, iż szóste już zatonięcie miało miejsce nocą.

W międzyczasie z Johnnym skontaktował się Reed Richards, który zbadał tę dziwną sprawę i doszedł do wniosku, że domy nie toną z naturalnych przyczyn - prosi więc Storma o przeprowadzenie śledztwa na miejscu. Human Torch natychmiast rusza na miejsce i sprawdza ziemię pod strefą budowy, jednak nie udaje mu się nic znaleźć, o czym informuje architekta i pobudza miejscowego staruszka do snucia kolejnych ostrzeżeń o bagiennych demonach.

Nie przejmując się opowieściami straszącego wszystkich podstarzałego pana, Johnny wpada na genialny pomysł, który nikomu wcześniej nie przyszedł do głowy. Otóż zostanie on na noc i zobaczy co się dzieje z domami. Okazuje się, że sprawcami zatonięć są opowiadający o demonach staruszek wraz z dwiema dziwnie ubranymi osobami. Używają oni do swych niecnych celów nieznanej Johnny'emu maszyny. Storm postanawia śledzić sprawców, jednak niedługo potem rozpływają się oni w powietrzu, pozostawiając staruszka od demonów samego. Human Torch się ujawnia i każe mu wyjaśnić całą sytuację. Okazuje się jednak, iż staruszek nie jest człowiekiem, tylko humanoidalną istotą z pistoletem strzelającym elektronami antymaterii gaszącymi płomień Human Torcha. W ten sposób nastolatek staje się więźniem w piątym wymiarze.

Okazuje się, że przywódca tego wymiaru ma zamiar podbić wymiar zamieszkiwany przez Johnny'ego. Co więcej, musi też bronić przejścia międzywymiarowego, które znajduje się na bagnach. Dlatego też nie może pozwolić, aby zostały wybudowane tam jakiekolwiek budowle. Johnny zauważa jednak, że nie wszyscy mieszkańcy piątego wymiaru są przychylni swemu władcy. Storm nie ma jednak czasu nad tym rozmyślać, gdyż zostaje uwięziony w specjalnej cieczy, która nie pozwoli mu zapłonąć. Jako więzień będzie żywym monumentem wyższości Zemu, władcy piątego wymiaru, nad innymi.

Na miejscu pojawia się tymczasem tajemnicza Valeria, córka Phineasa, jedna z osób nieprzychylnych Zemu. Hipnotyzuje strażnika i uwalnia Storma, po czym, wraz ze swymi przyjaciółmi, formują plan walki z dyktatorem. Human Torch przypuszcza atak na arsenał Zemu, który tymczasem odnajduje Valerię i jej sprzymierzeńców. Torchowi udaje się jednak na czas zniszczyć arsenał i uratować przed rozstrzelaniem Valerię wraz z całym ruchem oporu.

Dyktator rozkazuje swym żołnierzom zaatakować Storma, który tworzy supertornado, tym samym rozprawiając się z wrogami. Następnie ognistymi literami na niebie każe mieszkańcom powstać i walczyć przeciw tyranii, co też wszyscy czynią pokonując oddziały Zemu. Samego dyktatora pochwyca zaś Johnny, który po wszystkim wraca do szkolnych zajęć.

Autor: Mr. M

Galeria numeru

Strange Tales #103

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.