Avalon » Serie komiksowe » Strange Tales » Strange Tales #102

Strange Tales #102

Strange Tales #102

"Prisoner of the Wizard"

Postacie
Streszczenie

Nasza historia rozpoczyna się w kinie, gdzie pokazywane są ostatnie dokonania Human Torcha, pokonującego komunistycznego Destroyera. Okazuje się, iż poczynania członka F4 oglądał także znany sztukmistrz Wizard, który dochodzi do wniosku, że byłoby ciekawym eksperymentem sprawdzenie, czyje zdolności są potężniejsze.

Gdy razem z Wizardem docieramy do jego domu dowiadujemy się, iż jest on genialnym wynalazcą i architektem - rozwiązał większość zagadek logicznych na świecie i pokonał najinteligentniejszego robota na świecie w szachy dziesięć razy z rzędu. Jest też mistrzem ucieczek, który Houdiniego mógłby przyprawić o gargantuicznych rozmiarów kompleksy.

Jako że tożsamość Human Torcha jest ukryta, Wizard postanawia skierować atencję superbohatera na siebie ogłaszając, że zamierza wykopać największy dół na Ziemi za pomocą swego nowego wynalazku.  Gdy przemyślny wynalazca znajduje się wystarczająco głęboko, powoduje zapadnięcie się ziemi nad sobą, przez co wszystkim wydaje się, iż znalazł się on w śmiertelnym niebezpieczeństwie. Wiadomość o tym dociera do Susan Storm i jej brata, który postanawia natychmiast, pod postacią Human Torcha, ruszyć Wizardowi na pomoc.

W podzięce za "uratowanie" życia wynalazca zaprasza swego wybawiciela do domu, gdzie gasi płomień Torcha armatkami wodnymi i umieszcza go w azbestowej celi. Sam Wizard zaś używa tworów własnego projektu, by sztucznie imitować umiejętności Human Torcha.

Podszywając się pod młodego bohatera obrabia bank, niszczy więzienie, powoduje ogólny chaos w mieście i wypisuje anarchistowskie hasła na niebie. Tymczasem prawdziwemu Torchowi udaje się uciec z celi wypalając sobie drogę maksymalną temperaturą, na jaką go stać. Gdy jednak pojawia się na zewnątrz okazuje się, że jest ścigany przez policję. Mimo to, udaje mu się znaleźć swego wroga, który każe mu ponownie przyjść do domu wieczorem, tym razem na ostateczny pojedynek. Torch zanim ruszy do walki musi wpierw wykonać telefon.

W posiadłości Wizarda, przestępca stawia superbohatera przed niełatwym wyborem. Otóż wynalazca trzyma w ręku zdjęcia, mogące oczyścić dobre imię Johnny’ego, jednak, aby je zdobyć Torch musi albo zabić Wizarda, albo zgasnąć i walczyć z nim wręcz, przez co przestępca dowie się o jego tożsamości. Ewentualnie może pozwolić mu spalić zdjęcia w kominku. Okazuje się zaś, że Storm ma czwartą drogę – za pomocą telekinezy sprawia, że zdjęcia wylatują z ręki wroga. Pokonany i zszokowany w ten sposób Wizard poddaje się, a Johnny powiadamia o wszystkim policję.

Na koniec okazuje się, że Human Torch nie posiada tak naprawdę zdolności telekinetycznych, a "latające" zdjęcia były sprawką jego siostry – Invisible Girl.

Autor: Mr. M

Galeria numeru

Strange Tales #102

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.