Avalon » Serie komiksowe » Strange Tales » Strange Tales #101

Strange Tales #101

Strange Tales #101

"The Human Torch"

Postacie
Streszczenie

Johnny'ego zastajemy, gdy wyprzedził właśnie - w ramach treningu - napędzaną atomowo rakietę. Następnie po cichu ląduje na ziemi i wraca do domu, tak by nikt nie dowiedział się, że Human Torch i Johnny Storm to ta sama osoba. Wkrótce potem młodzieniec zapada w sen, w którym na nowo przeżywa wydarzenia z czasów pierwszej manifestacji mocy Fantastic Four.

Tymczasem w innej części miasta zło nie śpi i pod postacią zamaskowanego Destroyera planuje zniszczyć niemal ukończoną budowę parku rozrywki. Zanim jednak to robi wysyła ostrzeżenie do miejscowej gazety, w którym informuje o swych planach. Może ich jednak zaniechać, pod warunkiem, że budowa parku zostanie porzucona. Niestety groźby przestępcy zostały zbagatelizowane, wynikiem czego tester roller coastera wypada z szyn. Na szczęście wśród obserwującej go grupy ludzi znajduje się również Storm, który tworzy zasłonę dymną zapobiegającą spostrzeżeniu jego przemiany w ognistą postać, po czym ratuje testera.

Niestety to nie koniec niebezpieczeństw. Następnego dnia do gazety przychodzi kolejny list od Destroyera, w którym ponawia swe groźby.  Szef gazety zaniepokojony drugim listem i poprzedzającym go wypadkiem informuje o wszystkim właściciela parku rozrywki, który bagatelizuje sprawę, wynikiem czego kolejni testerzy znajdują się w śmiertelnym niebezpieczeństwie. Po raz kolejny Johnny odwraca uwagę małego tłumu i - po raz kolejny - w postaci Human Torcha ratuje wszystkim życie.

Po drugim „wypadku” wszyscy zaczynają traktować groźby Destroyera na poważnie. Ten jednak wysyła list, w którym domaga się czegoś zgoła innego niż poprzednio. I tak, kilka dni później, w gazecie opublikowane zostaje wyzwanie do walki, które Destroyer skierował do Human Torcha.  Walka ma odbyć się w odosobnionym domku na obrzeżach miasta. Zaniepokojony informacją w gazecie jest Thing, oferujący swą pomoc najmłodszemu członkowi F4. Pomoc, którą Johnny odrzuca, by samemu odpowiedzieć na wyzwanie.

Gdy przybywa do wyznaczonego przez przestępcę miejsca wpada prosto w pułapkę, zostając zalany wodą. Nim jednak Destroyer ma okazję strzelić w bezbronnego bohatera na miejsce przybywają nastolatkowie zwabieni informacją w gazecie, która w ich interpretacji oznaczała darmową rozrywkę. Destroyer postanawia uciec, a Johnny udaje, że śledził Torcha, lecz ten mu umknął.

Nazajutrz Storm postanawia sprawdzić, co znajduje się w okolicach feralnego parku rozrywki, a co mogłoby być przyczyną działalności Destroyera. Jak się okazuje niedaleko cumuje komunistyczna łódź podwodna. Mimo, że na widok Torcha zanurza się, to i tak nie jest w stanie umknąć przed płonącym herosem. Następnie wraz z policją Human Torch rusza do ataku przeciw Destroyerowi. Na nic zdają się próby oporu komunisty - Storm z łatwością go pokonuje, a policja demaskuje. Okazuje się nim być wydawca gazety, do którego dochodziły groźby. Gdy wszystko dobiega końca, Johnny wymyka się  się i odlatuje.

Autor: Mr. M

Galeria numeru

Strange Tales #101

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.