Avalon » Serie komiksowe » Journey Into Mystery » Journey Into Mystery #86

Journey Into Mystery #86

Journey Into Mystery #86

"On the Trail of the Tomorrow Man!"

Postacie
Streszczenie

W XXIII wieku ludzie żyją pokojowo, a wojny są jedynie odległą przeszłością, podobnie jak wszelka broń. Radość i technologia wypełniła sielski świat przyszłości. Ale i w tym szczęśliwym, zdawałoby się, czasie znalazł się ktoś, kogo pokój nie raduje. Ktoś, kogo celem jest wykorzystanie swej wiedzy w celu czynienia zła. Tym kimś jest Zarrko - naukowiec i twórca wehikułu czasu, dzięki któremu odkrywa potęgę bomby atomowej z XX wieku. Natychmiast postanawia jedną sobie sprawić.

Tymczasem Thor pomaga armii Stanów Zjednoczonych, ścigając się z rakietami i wypróbowując ich efektywność w warunkach bojowych. Następnie ma wytrzymać z bliskiej odległości wybuch bomby kobaltowej. Próbę przerywa nagłe pojawienie się Zarrko, który kradnie bombę. Thor natychmiast rusza do akcji, lecz zanim jego młot może trafić wroga, ten wraca do swych czasów.

Jeden z naukowców, widząc, że Zarrko nie odleciał, ale rozpłynął się w powietrzu, domyśla się, iż przestępca pochodzi z innego czasu. Thor postanawia odzyskać bombę. W tym celu udaje się na wzgórze i zwraca do Odyna, aby pomógł mu on odnaleźć złodzieja. Tak też, kręcąc się z największą prędkością, z jaką potrafi, Thor przenosi się do 2262 roku. Okazuje się, że Zarrko nie próżnował i już został dyktatorem przyszłości.

Thor wraz z jednym z ludzi ruszają do walki, niszcząc ochronę przestępcy. Jednak bóg gromów wpada w zasadzkę i zostaje zamknięty w lustrzanej komorze. Wtedy okazuje się, że Thor i Ziemianin przebrali się za siebie nawzajem i syn Odyna przypuszcza niespodziewany atak na dyktatora. Żadna broń ani potężne roboty nie są w stanie spowolnić herosa z młotem, ostatecznie więc Zarrko postanawia uciec. Thor zestrzeliwuje jednak jego statek powietrzny piorunem, łapie bombę, zdobywa wdzięczność mieszkańców, wraca do swego czasu (kręcąc się w przeciwnym kierunku niż poprzednim razem) i kontynuuje pomoc dla armii. Zarrko zaś po wypadku stracił całkiem pamięć.

Na koniec dr Blake wraca do gabinetu, gdzie spotyka Jane, która zaczytana jest w kolejnej prasowej informacji o swym ulubionym superbohaterze.

Autor: Mr. M

Galeria numeru

Journey Into Mystery #86

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.