Avalon » Serie komiksowe » Journey Into Mystery » Journey Into Mystery #85

Journey Into Mystery #85

Journey Into Mystery #85

"Trapped by Loki, the God of Mischief!"

Postacie
Streszczenie

Poza czasem i przestrzenią istnieje Asgard - cytadela nordyckich bogów, która połączona jest z Ziemią za pomocą mostu-tęczy, Bifrost. W odosobnionej części Asgardu, w pniu wielkiego drzewa, uwięziony jest bóg niezgody, Loki. Żeby złamać wiążące go magiczne zaklęcie, ktoś musi zapłakać przy jego więzieniu, jednak nikt nie chce uronić łzy nad złym bogiem. Nie jest to problemem dla niegodziwego boga, gdyż Loki przebywał w drzewie na tyle długo, że nauczył się manipulować nim w ograniczonym stopniu. Tymczasem obok drzewa przechodzi właśnie Heimdall, strażnik Bifrostu. Loki sprawia, że z drzewa spada liść, trafiając Heimdalla w oko, z którego uroniła się łza. Tak oto Loki na powrót jest wolny.

Używając swej magii, namierza on Thora, po czym, przybierając postać śmiertelnika, pojawia się na Ziemi. Aby zwrócić uwagę boga gromów, zmienia troje ludzi na ulicy w ich negatywy. Na szczęście wśród obserwującego niecodzienne wydarzenie tłumu przebywają Don Blake i Jane Foster. Blake wymyka się niepostrzeżenie i zmienia w Thora, który używając młota jako super wiatraka, zdmuchuje cząsteczki antymaterii, przywracając ofiary Lokiego do ich naturalnego stanu.

Gdy wydaje się, że Thor może się już oddalić, Loki się ujawnia. Rozpoczynając pojedynek w podniebnych przestworzach, bóg niezgody hipnotyzuje Thora, któremu każe następnie odrzucić swój młot. Ponieważ po rzuceniu zawsze wraca on do właściciela, Loki tworzy duplikat swego przeciwnika, któremu Thor przekazuje młot, będąc przekonany, że to duplikat jest prawdziwym bogiem. Po sześćdziesięciu sekundach bez młota bóg gromów zawsze zmienia się na powrót w Dona Blake'a. W ludzkiej postaci nie jest już zahipnotyzowany przez Lokiego, dzięki czemu może na powrót dobyć młota i wrócić do pojedynku.

Walka zmienia się w pościg Thora za Lokim, który lata na gołębiach, ucieka przez teatr, zrzucając na swego wroga kurtyny, spycha ludzi na tory metra, a w końcu próbuje umknąć na pegazie. Thor jednak trafia oponenta rurą, którą bierze z placu budowy, a następnie wrzuca Lokiego z powrotem do Asgardu: prosto przed oblicza Odyna, Baldera, Tyra i innych zdumionych bogów. Sam Thor zaś po powrocie do ludzkiej postaci kontynuuje spacer z Jane Foster.

Autor: Mr. M

Galeria numeru

Journey Into Mystery #85

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.