Avalon » Serie komiksowe » Journey Into Mystery » Journey Into Mystery #84

Journey Into Mystery #84

Journey Into Mystery #84

"The Mighty Thor vs. The Executioner"

Postacie
Streszczenie

Druga opowieść o potężnym Thorze rozpoczyna się wspomnieniem jego debiutu w uniwersum Marvela, kiedy to po raz pierwszy dobył swego młota i rozprawił się z inwazją kamiennych ludzi z Saturna.

Teraz jednak, jako Don Blake, jest kulejącym, acz bardzo dobrym lekarzem zakochanym w swojej pielęgniarce, Jane Foster. Nie zamierza jednak powiedzieć jej o swych uczuciach, gdyż ona pewnie i tak nie zechciałaby kulejącego mężczyzny, a wyznanie miłości sprawiłoby, że porzuciłaby pracę. Niestety Blake nie wie, iż Jane potajemnie odwzajemnia uczucie poczciwego doktora, ale czeka na pierwszy krok z jego strony.

Miłość musi jednak odejść na dalszy plan, kiedy okazuje się, że w San Diablo nadal trwa krwawa rewolucja i USA wysyła tam wolontariuszy celem pomocy rannym cywilom. Dr Blake zgłasza się na jednego z ochotników. W San Diablo, jak się okazuje, walczą dwie strony: jedna jest prodemokratyczna, a druga prokomunistyczna, która dowodzi bezlitosny Executioner.

Kłopoty lekarzy-wolontariuszy zaczynają się już na statku transportującym ich do San Diablo, gdy zostaje on zaatakowany przez eskadrę samolotów. Don czym prędzej zmienia się w Thora i niszczy samoloty zarówno zwykłą siłą, jak i tworzeniem wirów powietrznych.

Tymczasem Executioner dowiaduje się o porażce odrzutowców (i każe rozstrzelać przynoszącego złe wieści), po czym wysyła swe oddziały, aby zabiły wszystkich Amerykanów, którzy zdążyli już wyjść na brzeg. Thor pozbywa się żołnierzy, tworząc potężną wichurę, a czołgi pokonuje pniem i młotem. Niestety żołnierze biorą Jane Foster jako zakładniczkę, Thor kapituluje więc i zmienia się na powrót w Dona Blake'a.

Doktor staje natychmiast naprzeciw szwadronu egzekucyjnego, który ma go rozstrzelać. W ostatniej próbie uratowania życia wyzywa Executionera od słabeuszy, co powoduje, iż ten, zdenerwowany, podchodzi do Blake'a. Don wyrywa mu z ręki swoją laskę i na powrót zmienia się w Thora. Teraz już tylko kwestią czasu jest nim bóg gromów rozprawi się z armią San Diablo, tym bardziej, że piorunami spowodował on erupcję wulkanu.

Widząc swą przegraną, Executioner salwuje się ucieczką, zabierając przy okazji pieniądze, które trzymał w bazie. Na jego nieszczęście, dezercja jest w oczach żołnierzy San Diablo niewybaczalna. Widząc ucieczkę dowódcy, zabijają zdrajcę i dochodzą do wniosku, że to Amerykanie są ich prawdziwymi przyjaciółmi. Kiedy Executioner upada jako ostatnia ofiara muru rozstrzeliwanych, Thor znika, a po niedługim czasie cywile otrzymują zasłużoną opiekę medyczną.

Autor: Mr. M

Galeria numeru

Journey Into Mystery #84

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.