Avalon » Serie komiksowe » New Mutants vol. 3 » New Mutants vol. 3 #22

New Mutants vol. 3 #22

New Mutants vol. 3 #22

"Age of X" - part 2

Postacie
Zapowiedź

W świecie, w którym X-Men nigdy nie powstali, niedobitki rasy homo superior bronią się przed atakami ludzi w swej fortecy. Jednak część mutantów odkrywa wewnątrz twierdzy spisek, który może doprowadzić do zagłady ich gatunku.

Cytat

Blindfold: "It's the scar tissue, Rogue! Ask the Professor! Where it doesn't fit! Where everything was amputated but the patient didn't die!"

Streszczenie

Forteca X. Chamber i Jubilee zastanawiają się, dlaczego w ogóle zamknęli się za ścianami z pola siłowego i walczą z całym światem. Jubilation uważa, że "przetrwanie" to za mało. Juno ma nadzieję, że ich walka będzie kiedyś inspirować innych.

Magneto odmawia Legacy zgody na przesłuchanie Katherine Pryde. Dziewczyna będzie całkowicie izolowana, dopóki nie upewnią się, że nie jest koniem trojańskim.

Legacy idzie do Jeffriesa. Mężczyzna pracuje nad teleskopem i nie może zrozumieć, dlaczego gwiazdy nie są takie, jakie być powinny. Reaper prosi, by spróbował wyciągnąć coś z aparatu, który wcześniej znalazła. Madison stwierdza, że urządzenie nie jest zepsute, jest na nim nawet niespełna 250 zdjęć. Wszystkie puste. Legacy ma więc jeszcze jedną prośbę.

Frenzy dziwi się, że Basilisk nie śpi po tym, co razem wyprawiali. Scott wyjawia, że ma problemy ze snem. Pokazuje swej dziewczynie nieśmiertelnik, który zabrał jako trofeum z poległego wroga kilka dni wcześniej. Zawsze zbiera trofea. I w swej kolekcji ma już identyczny.

Legacy używa pożyczonych od Madisona zdolności, by dostać się do więzienia. Na niższym poziomie zaczepia ją uwięziona w jednej z cel Blindfold. Dziewczyna mówi nieskładnie, że Rogue musi wszystko odkręcić. Legacy nie wie, o co chodzi, więc idzie dalej. Na odchodne, Ruth krzyczy, by powiedziała profesorowi, że ona jest tylko blizną powstałą po amputowaniu.

Reaper dociera do Pryde, nieświadoma, że Danger wykryła u Blindfold podwyższone tętno. Pyta dziewczynę, dlaczego wszystkie zdjęcia w jej aparacie są puste. Ta niechętnie przyznaje, że dlatego, iż tam nic nie było. Rozmowę przerywa pojawienie się Danger. Android próbuje pochwycić Legacy, ale ta zaczyna uciekać, pożyczywszy wcześniej zdolności Katherine. Fazuje przez ścianę by uniknąć ostrzału i trafia do pokoju, w którym nieprzytomny łysy mężczyzna leży w łóżku podłączonym do skomplikowanej aparatury.

Kobieta wie, że powinna skądś go znać. Nie ma jednak pewności skąd, dlatego dotyka go. Psychiczny impuls boleśnie odczuwają wszyscy mieszkańcy Fortecy X. Danger przebija się przez pancerne drzwi i bierze Legacy na muszkę, ale ta, ostatkiem sił, odwraca jej uwagę i wyskakuje przez okno. Przechwytuje ją jedna z dron Madisona.

Magneto wydaje rozkaz, by pochwycić Legacy za wszelką cenę. Moonstar i jej zespół przystępują do akcji.

Autor: Hotaru

Galeria numeru

New Mutants vol. 3 #22 New Mutants vol. 3 #22 New Mutants vol. 3 #22 New Mutants vol. 3 #22 New Mutants vol. 3 #22 New Mutants vol. 3 #22 New Mutants vol. 3 #22

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.