Avalon » Serie komiksowe » Fantastic Four » Fantastic Four #8

Fantastic Four #8

Fantastic Four #8

"Prisoners of the Puppet Master!"

Postacie
Streszczenie

Komiks rozpoczyna się w momencie, gdy Ben wchodzi do Baxter Building, gdzie Reed przeprowadza eksperyment. Richards każe pozostałym członkom F4 powstrzymać Grimma przed wejściem, by ten nie zobaczył doświadczenia. Oczywiście Thingowi nie za bardzo się podoba takie traktowanie, czego wynikiem jest kolejna kłótnia i potyczka Grimma z Torchem. Kiedy emocje nieco ostygły, Reed chce wyjaśnić Benowi przyczynę swego zachowania, jednak ten nie jest już zainteresowany wyjaśnieniami i wychodzi na ulicę.

Podąża za nim Sue, która próbuje przekonać Bena do powrotu. Zanim jednak rozmowa może się rozwinąć, muszą zająć się trzema irytującymi panami na ulicy, a następnie są świadkami próby samobójczej, gdy młody mężczyzna, samemu nie wiedząc dlaczego, zamierza skoczyć z mostu. Sue wystrzeliwuje sygnał F4, by bardziej mobilni członkowie grupy ruszyli nieszczęśnikowi na pomoc.

Zostaje on zauważony przez Reeda i Johnny'ego. Richardsowi nie udaje się dosięgnąć mężczyzny, za to Storm ratuje go w ostatniej chwilli.

Nie wiedzą jednak, że śmierć mężczyzny była zaplanowana przez tajemniczego Puppet Mastera, który zbudował makietę mostu i lalkę w kształcie mężczyzny. Jednak gdy zrzucał ją z mostu został poparzony, Puppet Master domyślił się przez to ingerencji F4. Jego podejrzenia potwierdził widok zza okna.

Okazuje się także, że Master jest ojczymem Alicii Masters - niewidomej, dobrej dziewczyny, która nic nie wie o przestępczych knowaniach człowieka, z którym mieszka. Puppet Master tymczasem z radioaktywnej gliny formuje podobiznę Thinga, nad którym od teraz sprawuje kontrolę. Sprowadza go do siebie, nie wiedząc, że za Benem przyszła niewidzialna Sue. Ta jednak zostaje dosłyszana przez Alicię, której zmysł słuchu jest czulszy aniżeli ludzi widzących. Puppet Master usypia Invisible Girl i przygotowuje swój plan.

Podczas gdy Susan jest uwięziona, Puppet Master przebiera za nią Alicię i wraz z Thingiem wysyła z powrotem do siedziby F4. Następnie przejmuje kontrolę nad naczelnikiem pobliskiego więzienia.

W bazie superbohaterów natomiast nie panujący nad sobą Ben zaczyna wszystko niszczyć, walcząc z Torchem i Fantasticiem. Reed zmusza Thinga, aby ten przeszedł przez płyny, nad którymi pracował Richards. Okazuje się, że jest to eliksir zmieniający Thinga z powrotem do jego ludzkiej postaci. Kiedy wszystko zostaje wyjaśnione okazuje się również, że Alicia zakochała się w Thingu, ale nie w jego ludzkiej postaci. Całe szczęście, gdyż formuła Reeda okazuje się krótkotrwała i Ben na powrót staje się pomarańczową skałą.

Tymczasem w więzieniu naczelnik wypuszcza z cel swoich więźniów. Sue zaś ucieka od Puppet Mastera, ten jednak ma przygotowaną lalkę w jej kształcie, co zapobiega wymknięciu się Susan. Zdołała ona jednak wystrzelić flarę powiadamiającą resztę drużyny o jej miejscu przebywania. Na miejscu F4 walczą z poteżnym tworem lalkarskim. Udaje im się go pokonać, jednak w tym czasie Puppet Master odlatuje na pegazie ze związaną Sue. Reed rozciąga się i łapie Sue, a Pochodnia ściga Mastera. Niestety pegaz przestępcy jest wyposażony dodatkowo w silniki odrzutowe, dzięki którym umyka on Johnny'emu.

Tymczasem w więzieniu trwa walka między przestępcami a strażnikami. F4 przyłączają się do ogólnego zamieszania i szybko robią z nim porządek. Nie wiedzą, że w tym samym czasie Puppet Master wrócił do swojego domu, gdzie ma ostatniego asa. Lalka przedstawiająca go jako króla ma dać mu wielką moc. Jego fantazjowanie o władzy nie podoba się Alicii, która wyszarpuje mu lalkę z dłoni. Kiedy ona upada, Master próbuje ją złapać. Potyka się jednak o rękę niewidomej dziewczyny i wypada przez okno. Na miejscu pojawia się F4, a Ben przytula Alicię.

Autor: Mr. M

Galeria numeru

Fantastic Four #8

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.