Avalon » Serie komiksowe » Fantastic Four » Fantastic Four #7

Fantastic Four #7

Fantastic Four #7

"It Came From The Skies!"

Postacie
Streszczenie

Okazuje się, że Ziemia od wielu tygodni jest monitorowana przez tajemniczego Kurrgo. Postanawia on wprowadzić w życie plan mający na celu porwanie F4 i sprowadzenie ich na jego Planetę X. Jego decyzja jest motywowana tym, iż ku planecie zbliża się meteoryt i kolizja jest nieunikniona. Niestety, mieszkańcy planety nie mogą się z niej ewakuować, gdyż posiadają zaledwie jeden statek kosmiczny. Kurrgo wysyła więc na Ziemię swego robota zaprogramowanego w celu pochwycenia superbohaterów.

Na Ziemi tymczasem F4 przygotowują się na specjalną kolację w Waszyngtonie zorganizowaną na ich cześć. Nie obywa się bez zwyczajowych narzekań i obiekcji. Ma miejsce także mała kłótnia między Benem i Johnnym, lecz ostatecznie Reed wszystkich przekonuje, że na kolację udać się trzeba, co też czynią.

Nie wiedzą jednak, że na Ziemi wylądował statek kosmiczny wysłany przez Kurrgo, a czerwony robot zaczął skanować planetę w poszukiwaniu F4.

Grupa superbohaterów w tym czasie jest goścmi wystawnej kolacji, w której uczestniczą ważne osobistości państwa oraz media. Na ich nieszczęście, robot z Planety X zaczyna emisję promieni wzbudzających u ludzi nienawiść i niepohamowaną agresję wobec siebie, szczególnie jednak wobec F4. Superbohaterowie muszą więc szybko uciekać przed rozpoczęciem posiłku. Nie chcąc zranić ludzi używają wszystkich swoich mocy, by wymknąć się przy czynieniu jak najmniejszych zniszczeń.

W końcu udaje im się dostać do Fantasticaru, w którym bezpiecznie docierają do Baxter Building. Tam jednak już na nich czeka robot, który wyjaśnia im powód swego przybycia i ostrzega, że jeśli F4 z nim nie wyruszą, ludzie przepełnieni nienawiścią do nich nie dadzą im żyć, a w końcu znajdą nawet jakiś sposób, by tych żyć ich pozbawić.

F4 decydują się ruszyć z robotem konstrukcji pozaziemskiej, lecz bardziej czynią to z ciekawości aniżeli ze strachu, gdyż byli pewni, że poradziliby sobie z ziemskimi problemami. Na miejscu okazuje się, że mają jedynie 24 godziny zanim planeta ulegnie całkowitej anihilacji. Thing i Human Torch postanawiają rozprawić się z porywaczami, jednak ulegają mocy robota, tym bardziej, że Reed i Sue zmuszają kąpanych w gorącej wodzie towarzyszy do uspokojenia się.

Reed mając do dyspozycji najlepsze laboratorium, jakie Planeta X ma do zaoferowania tworzy gaz, który zmniejsza mieszkańców planety, tak by zmieścili się oni wszyscy do jednego statku. Po dotarciu na inną, niezamieszkałą planetę zaś mają poddać się działaniu drugiego gazu, tym razem powiększającego.

F4 natychmiast po wyjaśnieniu działania gazu ruszają do ucieczki z Planety X, która już zaczęła ulegać zagładzie. Tymczasem Kurrgo zapragnął być jedynym Xańczykiem normalnych rozmiarów po podróży ku ocaleniu, jednak dźwiganie powiększającego gazu spowalniło go na tyle, że nie zdążył on dotrzeć do statku kosmicznego i stracił życie wraz z destrukcją planety.

Jak się na koniec okazuje, nigdy nie było żadnego gazu powiększającego. Po prostu, gdy Xańczycy dotrą na inną planetę nie będą mieli możliwości porównania swego wzrostu z niczym innym, a dla siebie nawzajem będą normalni. Zresztą, jak stwierdza na koniec Richards, we wszechświecie wielkość jest tylko relatywna.

Autor: Mr. M

Galeria numeru

Fantastic Four #7

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.