Avalon » Serie komiksowe » Fantastic Four » Fantastic Four #6

Fantastic Four #6

Fantastic Four #6

"Captives of the Deadly Duo!"

Postacie
Streszczenie

Johnny leci do bazy F4, Susan rozpychając się na ulicach w niewidzialnej formie również prędko zmierza do Baxter Building. Torch właśnie wrócił z poszukiwań Dr. Dooma, niestety nie był w stanie nic znaleźć. Grupa postanawia więc poczytać i odpowiedzieć na listy od swoich fanów. Mr. Fantastic otrzymał list od leżącego w szpitalu dziecka, które postanawia odwiedzić, natomiast Ben dostał list pełen gróźb autorstwa gangu z ulicy Yancy. Thing odpowiada im wysyłając zgnieciony kawałek sześciocalowego tytanu.

Gdy F4 czytali pocztę, Dr. Doom namierzył Namora, który właście trenował swoje poddane delfiny. Victor przekonuje Sub-Marinera, że jest jego sprzymierzeńcem, dzięki czemu książę Atlantydy zabiera go do swej podwodnej siedziby. Tam Doom wspina się na wyżyny swych zdolności oratorskich, całkowicie przekonując Namora do swych racji i do udzielenia mu wsparcia w całkowitej destrukcji F4. Okazuje się, że Victor skonstruował urządzenie, które zajmując niezwykle mało miejsca potrafi poruszać przedmiotami o ogromnych gabarytach. Namor udaje się więc do Ameryki.

W Baxter Building Johnny zaś znajduje ukryte w pokoju Sue zdjęcie Namora, które, po krótkiej kłótni, zostaje zniszczone przez Pochodnię. Okazuje się, iż Susan wciąż darzy księcia Atlantydy uczuciami. Zanim jednak może o tym porozmawiać z pozostałymi członkami grupy w pokoju pojawia się Namor.

Po krótkim pojedynku Namora z Johnnym, Namor niemal przekonuje F4, że nie ma zamiaru ich skrzywdzić. Męska część superbohaterskiej drużyny wątpi w jego słowa i przeszukują budynek w poszukiwaniu pułapek, niczego jednak nie mogą znaleźć. Mimo to, po chwili cała budowla wznosi się nad ziemię, przelatuje przez atmosferę, aż znajduje się w kosmosie. A tam kieruje się prosto w słońce. Okazuje się, że zarówno F4, jak i Namor mają zginąć.

Oczywiście stoi za tym Dr. Doom, który kieruje swoim urządzeniem w pojeździe lecącym przed budynkiem, ciągnąc go za pomocą fal elektromagnetycznych. Działania F4 aby dosięgnąć Dooma spełzają na niczym - jedynym ich efektem są poparzone od silników ręce Richardsa. Ben tymczasem nie wytrzymuje napięcia i postanawia pobić Namora. Nie jest to jednak najlepszy pomysł, gdyż budynek zbliża się do słońca na niebezpieczną odległość. Okazuje się jednak, iż w budynku jest zbiornik z wodą. Sub-Mariner nabiera z niej energii po czym skacząc po meterorytach dostaje się na dach pojazdu Dooma.

Mimo próby powstrzymania przez Victora udaje mu się dostać na pokład. Tam Doom poraża Namora prądem, lecz ten wchłania energię elektryczną, po czym sprawiaja, że cała kabina pilota zostaje naładowana prądem. Doom nie ma wyboru i salwuje się ucieczką w przestrzeń kosmiczną.

Na koniec Namor przywraca Baxter Building na swoje miejsce, niszczy pojazd Dooma. Mówi F4, gdzie znajdą urządzenie Victora, po czym wraca do oceanu.

Autor: Mr. M

Galeria numeru

Fantastic Four #6

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.