Avalon » Serie komiksowe » New Avengers vol. 2 » New Avengers vol. 2 #9

New Avengers vol. 2 #9

Postacie
Zapowiedź

Żadna z tajemnic Uniwersum Marvela nie jest tak szokująca jak ta, która zostanie wyjawiona w tej historii. Przed S.H.I.E.L.D., przed superbohaterami, Nick miał tajemnicę tak mroczną, że jest ona przerażająca nawet dziś.

Cytat

Luke Cage: "Who is that fine piece of thickness?"
Spider-Man: "According to the lovely and talented Victoria Hand, that... is Dr Deidre Wentworth."
Luke Cage: "What is she a doctor of? Fineness?"
Jessica Jones: "Really Cage? I'm right here."

Streszczenie

Kuba, Bayamo, rok 1959. Dwaj mężczyźni w cadillacu przemierzają uliczki Bayamo wyraźnie kogoś szukając. W końcu na skrzyżowaniu dostrzegają Nicka Fury'ego. Ten widząc ich zaczyna uciekać. Mężczyźni ruszają za nim w pościg. Nick ściąga samochód w ciemną uliczkę, gdzie obrzuca go granatami. W wyniku wybuchu jeden z mężczyzn ginie na miejscu, drugi ledwie unika śmierci. Śmierci, która została jedynie odroczona w czasie. Do Nicka dołącza Dum-Dum Dugan oraz Gabriel Jones i wspólnie wykonują na mężczyźnie wyrok za zbrodnie przeciw ludzkości, jakich ten dopuścił się służąc nazistowskiemu reżimowi.

W jakże romantycznych okolicznościach na dachu budynku, mając za sobą malowniczo zachodzące słońce New Avengers obserwują rozładunek transportu z ciężarówek, które właśnie zaparkowały pod sklepem. Nie jest to jednak taki zwyczajny sklep, a i ludzie w nim pracujący nie są zwykłymi handlarzami. Wszyscy oni, wraz ze swoją przywódczynią Superią to członkowie organizacji H.A.M.M.E.R.. Avengers czekają na jakiś pretekst, by przystąpić do akcji. Nadaremnie jednak, co w członkach zespołu wywołuje frustrację i prowadzi do kłótni. Nerwową sytuację rozładowuje Thing, który wykonuje efektowny skok z dachu, po którym ląduje w samym środku sklepu. Pozostali Avengers atakują za nim. Podczas gdy część walczy z uzbrojonym - jak się okazuje - personelem, pozostali zmierzają do kabin zaparkowanych ciężarówek, którymi za chwilę odjeżdżają. Poza Cagem, któremu dostał się samochód bez kluczyków i teraz musi wynieść pojazd na własnych plecach. Tymczasem w sklepie w bitewnym zamieszaniu zostaje postrzelona Mockingbird. Spider-Man rzuca się do niej. Nie mogąc wiele więcej zrobić podpiera głowę dziewczyny, która nieprzytomna leży na upstrzonej motywami z własnej krwi podłodze.

Kuba, Bayamo, rok 1959. Nick Fury w miejscowym pubie opija kolejny sukces w walce z nazistami. Po pewnym czasie pojawia się generał Hill z informacją, że Fury ma się niezwłocznie udać do Waszyngtonu. Prezydent potrzebuje jego pomocy przy projekcie zwanym Avengers Initiative.

Autor: Bosnas

Galeria numeru

New Avengers vol. 2 #9 New Avengers vol. 2 #9 New Avengers vol. 2 #9 New Avengers vol. 2 #9 New Avengers vol. 2 #9 New Avengers vol. 2 #9 New Avengers vol. 2 #9

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.