Avalon » Serie komiksowe » Dark Tower: The Gunslinger - The Little Sisters of Eluria » Dark Tower: The Gunslinger - The Little Sisters of Eluria #3

Dark Tower: The Gunslinger - The Little Sisters of Eluria #3

Postacie
  • * Roland
  • * Jenna
    * John
    * retrospekcje: traperzy, zielone mutanty, siostry
Zapowiedź

Roland nie ma wyboru - musi uciec od Sióstr. Ale naszprycowany do granic możliwości, ledwo może powłóczyć nogami. Jego jedyną szansą jest Jenna, która wydaje się stać po jego stronie. Czy Roland może jednak zaufać komuś, kto nie jest do końca człowiekiem?

Cytat

John: "Make no mistake: nice don't mean natural. They ain't natural, and neither is Sister Jenna."

Streszczenie

Roland rozmawia z Johnem, by dowiedzieć się jak chłopak dostał się "pod opiekę" sióstr.

John opowiada, że wraz z bratem i kilkoma innymi mężczyznami mieli przeprowadzić konwój do miasteczka 200 mil na zachód od Elurii. Podczas gdy zespół jednego pełnił rolę zwiadowców, drugi zamykał pochód. Kiedy dotarli pod kopalnie radu nieopodal Elurii, konie zaczęły się dziwnie zachowywać. Może przywiązaliby do tego więcej wagi, ale śpieszyło się im, a to była najkrótsza droga. Kobiety niecierpliwiły się, by jak najszybciej dotrzeć do mężów. Dlatego ruszyli dalej, zmuszając wierzchowce do stępu.

Nagle konwój od zamykających pochód odcięła lawina kamieni. Jeden z nich znalazł się pod startą gruzu i tylna straż postanowiła go wykopać, by zapewnić mu godny pochówek. Wtedy reszta zdecydowała się iść dalej i poczekać na maruderów w najbliższym miasteczku. Rozdzielili się.

Jakiś czas potem, grzebiącym poległego przyjaciela mężczyznom echo przyniosło krzyki. Ruszyli czym prędzej, ale kiedy dotarli do źródła hałasu, walka miała się już ku końcowi. Zielone mutanty pojmały kobiety i większość jeźdźców. John z bratem i kilku innych mężczyzn jeszcze odpierało atak, ale mutantów nie ubywało. Wtedy Jimmy oberwał w głowę i wpadł do koryta, w którym się utopił. John też oberwał i ostatnią rzeczą, jaką zobaczył przed utratą przytomności była procesja sióstr.

Potem obudził się w szpitalu. Widział robaki, które pełzając po ludziach leczyły ich. A ludzi było mnóstwo, o wiele więcej, niż miał ich konwój.

Przyszły do niego w nocy. Udawał, że śpi. Schyliły się nad nim, ale kiedy zobaczyły poświęconą tabliczkę na jego piersi, zlękły się i pożywiły kimś innym. Tylko Jenna nie uczestniczyła w uczcie.

John kończy swą opowieść, ostrzegając Rolanda przed Jenną. Może i wygląda jak księżniczka wśród trolli, może jeszcze walczy z przeznaczeniem, ale ka już jej wyznaczyło rolę do odegrania. W finale tej sztuki Jenna będzie jedną z sióstr - duszą i ciałem.

Wtedy Rolandowi zaczyna się kręcić w głowie. Chłopak zgaduje, że to jakiś specyfik, którego do strawy dołożyły mu siostry. John nie jest pewny, czy uda im się przetrwać kolejną noc.

Jednak po zmierzchu to nie siostry przychodzą do Rolanda, ale Jenna. Zostawia przy nim liścik i chowa pod jego poduszką zioła.

Roland budzi się, nadal w połowie sparaliżowany. Z niebywałym trudem sięga po liścik od Jenny. Dziewczyna napisała, żeby jadł jedno źdźbło co godzinę i był gotowy do ucieczki następnej nocy.

Autor: Hotaru

Galeria numeru

Dark Tower: The Gunslinger - The Little Sisters of Eluria #3 Dark Tower: The Gunslinger - The Little Sisters of Eluria #3

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.