Avalon » Serie komiksowe » Amazing Spider-Man Family » Amazing Spider-Man Family #7

Amazing Spider-Man Family #7

Postacie
Cytat

Peter: "After all these years... I'm still learning about this crazy family."

Streszczenie

Spider-Man zbliża się do domu Parkerów w Queens. W ukryciu przebiera się i jako Peter Parker wchodzi do domu, życząc swojej cioci wszystkiego najlepszego z okazji rocznicy ślubu jej i wujka Bena. Ta wita go i dziękuje za nowy odtwarzacz muzyczny, a gdy Pete zauważa stojące na środku pokoju dwa kufry wyjaśnia, że właśnie przybyły z magazynu, w którym przechowywała stare pamiątki. Jeden z nich jest pełen starych komiksów, należących niegdyś do Bena, a które teraz May przekazuje swemu bratankowi. Pete dostrzega też leżący nieopodal album i zaczyna wraz z ciocią przeglądać zdjęcia z jej młodości. Rozmowa szybko przechodzi na okoliczności, w jakich kobieta poznała swego męża, ta więc postanawia mu opowiedzieć tę historię.

Gdy miała 18 lat, May pojechała wraz z przyjaciółką do Atlantic City na dziewczyńskie wakacje. Taka była przynajmniej "oficjalna" wersja, którą znali ich rodzice – tak naprawdę owa przyjaciółka pojechała spotkać się ze swoim chłopakiem, który akurat dostał przepustkę z wojska, a May miała stanowić swoiste "alibi". Para jednak o niej nie zapomniała – żołnierz zabrał ze sobą swego przyjaciela z koszar, Bena Parkera. May i Ben szybko przypadli sobie do gustu, jednak po kilku dniach ich zabawa dobiegła końca, gdy mężczyźni musieli wracać. Czas mijał, a May poznała innego – nazywał się Johnny Jerome, był przystojny, szarmancki i zabierał ją do najlepszych lokali. Podczas jednej z randek, gdy tańczyła razem z Johnnym, dostrzegła na scenie Bena, śpiewającego piosenkę, do której sami tańczyli dwa lata wcześniej. A co gorsza, on dostrzegł ją i o mało nie złamało mu to serca. Spotkali się oni jakiś czas później na Coney Island, gdzie Ben dorabiał do swojej kariery piosenkarza. Chłopak ostrzegł May przed Johnnym, ta jednak uznała, że jest on po prostu zazdrosny i odeszła. Wkrótce jednak okazało się, że Ben miał rację – kilka dni później, w środku nocy, Johnny wszedł przez okno do pokoju May i zaproponował, żeby uciekli razem. Nagle jednak dziewczyna usłyszała strzały, a chwilę później w drzwiach pojawił się Ben Parker, ujawniając, że Jerome jest złodziejem, który właśnie obrobił jubilera. Ujawniony, Johnny postanowił uciec sam, szybko jednak został zatrzymany przez policję i kolejne lata spędził w więzieniu. May natomiast postanowiła wyjść za Bena.

Ten jednak nie poprosił jej o rękę jeszcze przez jakiś czas. Gdy w końcu się przełamał, było to sprawką jego młodszego brata, Richarda. Gdy byli we trójkę w barze, to Richard, potajemnie namówiony przez May, ustawił szafę grającą tak, by odtworzyła piosenkę, przy której para tańczyła dnia, którego się poznali. Słysząc ją, Ben w końcu zebrał się w sobie i prezentując pierścionek zaręczynowy poprosił May o rękę. Wkrótce odbył się ślub, na którym drużbą był właśnie Richard. A kilka lat później Ben odwdzięczył się, zostając drużbą na ślubie brata. Wkrótce urodził się Peter, wprowadzając wiele radości do życia obu małżeństw. Niestety, niedługo później Richard i jego żona, Mary, zginęli, pozostawiając swego syna pod opieką Bena i May. Dopiero po latach ujawniono, że byli oni tajnymi agentami i że za ich śmierć odpowiada Red Skull.

Peter przyznaje, że jego rodzice byli prawdziwymi bohaterami – tak samo jak Ben i May, którzy się nim zajęli. Kobieta przeprasza, jeśli kiedykolwiek wydawała się nadopiekuńcza - to dlatego, że nie chciała stracić kolejnego dziecka. Z ciężkim sercem wyjawia, że wkrótce po ślubie zaszła w ciążę, jednak poroniła. Co gorsza, z powodu choroby serca ponowne zajście w ciążę byłoby zbyt niebezpieczne. Ale los okazał się dla niej łaskawy i zesłał jej Petera. Rozmowa szybko przechodzi na Bena – podczas, gdy Pete wyrzuca sobie w duchu, że to przez jego bierność jego wujek zginął, May przyznaje, że długo nie mogła dojść do siebie po jego śmierci i przez jakiś czas nie była w stanie zasnąć, jeśli obok nie leżało jego ubranie. Wiele lat upłynęło, zanim May była w stanie pozostawić przeszłość za sobą. Przez jakiś czas związała się z Nathanem Lubenskym, który, niestety, również umarł. Teraz jednak znalazła oparcie w Jay'u Jamesonie. Przeprasza bratanka za sposób, w jaki się o nich dowiedział i postanawia razem z nim wznieść toast – za May i Bena, za Mary i Richarda, za Nathana i za Jaya – za miłość i za życie.

Jakiś czas później Peter wychodzi, zastanawiając się nad tym, do jak niezwykłej i pełnej tajemnic rodziny należy. Tymczasem May wyciąga z drugiego kufra stary garnitur Bena i, gdy odtwarzacz zaczyna grać "ich" piosenkę, tańczy ze swoim mężem ostatni raz."Into The Fire"

Postacie:
* Spider-Girl [May Parker], Spider-Girl [April Parker]
* Peter Parker, Phil Urich, Kapitan Ruiz
* Davida Kirby, Courtney Duran, Wes Collins, Simone DeSantos, Lindsay
* Darkdevil, Kaine
* Tombstone, Silverback

Spider-Girl walczy na placu budowy z Tombstonem, okazuje się jednak, że zadawane łotrowi ciosy bardziej bolą bohaterkę, niż jego. Obserwujący to wszystko gangster dzwoni do Don Silvio, by poinformować o starciu.

Tymczasem na posterunku Phil Urich w końcu odnajduje dane dotyczące zmarłej Gwen Reilly. Okazuje się, że naprawdę nazywała się Connie Fredickson, była drobną oszustą i używała licznych aliasów, wśród nich "Gwen Osborn". Peter zastanawia się, co ją mogło łączyć z rodziną Green Goblina.

Podobną rozmowę prowadzą Darkdevil i Kaine. Ten pierwszy ujawnia, że Connie była córką pielęgniarki, która miała przelotny romans z Normanem Osbornem. Klon Spider-Mana domyśla się, że ktoś, kto nienawidzi Parkerów i chce zdobyć dla siebie spuściznę Goblina upodobnił ją do Gwen Stacy, a potem zabił. A że znają kogoś, do kogo ten opis idealnie pasuje, postanawiają wkroczyć do akcji.

W tym samym czasie April dociera do kawiarni, w której zwykli przesiadywać May i jej przyjaciele, po drodze karząc Simone i jej przyjaciółkę za plotkowanie na jej temat. W środku widzi Wesa, flirtując z nim próbuje się więc dowiedzieć, gdzie może być jej "kuzynka". Obserwują to Davida i Courtney, które bezskutecznie próbują zawiadomić o tym przyjaciółkę.

Ta jednak jest zbyt zajęta walką z Tombstonem, by odebrać telefon. Co gorsza, cała poobijana traci koncentrację, jeszcze bardziej zwiększając przewagę przeciwnika, który metalowym prętem niszczy jej wyrzutnie sieci.

April żegna się z Wesem, który prosi o pozdrowienie May. Słysząc to, April denerwuje się i wychodzi stwierdzając, ze chłopak wcale jej się nie podoba. Gdy idzie ulicami, zauważa pożar, który wybuchł w jednym z budynków. W zaułku zmienia się w Spider-Girl, żeby odegrać się na Mayday używając oryginalnego, czerwono-niebieskiego deseniu, a następnie wyrusza na pomoc uwięzionym mieszkańcom bloku.

Silverback widzi w telewizji transmisję z tych wydarzeń i wściekły dzwoni do swojego podwładnego obserwującego walkę Tombstone'a. Ten potwierdza, że Spider-Girl nadal jest z nimi. Nagle super-łotr zauważa na telebimie tę samą transmisję i stwierdzając, że wcale nie walczył z prawdziwą bohaterką, zaczyna wściekle ją okładać.

Na posterunku kapitan Ruiz wygania Phila z gabinetu i pokazując Parkerowi znaleziony na ciele Connie Fredickson spider-tracer każe mu ujawnić wszystko, co wie o Spider-Girl.

Tymczasem April jest niesiona na rękach przez wdzięcznych nowojorczyków, których uratowała. Scenę tę na ekranie telewizora widzi pewna tajemnicza postać, która wściekła niszczy odbiornik promieniem energii.

Tombstone kończy tłuc swoją przeciwniczkę i upewniwszy się, że Don Silvio również nie wiedział o dwóch Spider-Girl, postanawia wytropić Pajęczycę i zabić ją."Loa and Order"

Postacie:
* Petey Parker, Flash Thompson, Liz Allan, pani Oktids
* J. Jonah Jameson, Fred Foswell
* profesor Drumm, Daniel Drumm, Jericho Drumm
* Fancy Dan

Redakcja Daily Bugle. Wściekły, Jameson pyta swojego reportera, Freda Foswella, czemu w ich gazecie nie ma słowa o organizowanym w mieście wykładzie na temat Voodoo połączonym ze zbiórką pieniędzy. Fred stwierdza, że nie ma sensu pisać o takiej bzdurce, Jonah jednak uważa inaczej, zwłaszcza, że ujawnienie oszustwa, którym ta sprawa bez wątpienia jest, na pewno podniesie sprzedaż. Dlatego każe Foswellowi udać się na pokaz, a żeby upewnić się, że wszystko pójdzie zgodnie z planem, udaje się razem z nim.

Tymczasem klasa Petey'ego przygotowuje się do spotkania z kapłanem Voodoo, który ma przeprowadzić wykład. Ten rozmawia akurat ze swoim młodym bratankiem, Jericho Drummem, tłumacząc, że choć sztuczki, które pokażą, nie są prawdziwym Voodoo – co byłoby zbyt niebezpieczne – muszą to zrobić, by zyskać fundusze na pomoc biednym mieszkańcom Haiti.

Fancy Dan obserwuje kolejkę chętnych do wysłuchania wykładu, gdy nagle wpada na niego Foswell. Odciągnięty zaraz przez Jamesona w kierunku wejścia redaktor nie zauważa, że zgubił portfel, który podnosi przestępca. Ten, wykorzystując przepustkę prasową Freda, również wchodzi do środka.

Podczas, gdy inne dzieci słuchają kapłana, Petey ucina sobie pogawędkę z Jericho, który, podobnie jak on, wierzy bardziej w naukę niż w magię. Nagle chłopak zostaje wysłany przez swojego wuja do załatwienia pewnych sprawunków, a w następnej chwili pojawia się drugi bratanek kapłana, Daniel. Nieświadom, że rozmawia z bratem swojego nowego kolegi, Petey żartuje z Voodoo, co bardzo irytuje głęboko wierzącego Daniela. Nim jednak cokolwiek zdąży zostać wytłumaczone, przychodzi pora na rozpoczęcie wykładu.

Wykładu, na który czekają między innymi Jameson i Foswell. Fred domyśla się, że nie pozwolono im zajrzeć za kulisy, gdyż jest to ostatni z serii wykładów przeprowadzanych w całym kraju i prawdopodobnie organizatorzy chcą w ten sposób zabezpieczyć zebrane datki przed kradzieżą. Podsłuchujący ich rozmowę Fancy Dan postanawia sam się tam wybrać i zaopiekować się pieniędzmi.

Półtorej godziny później, na zakończenie wykładu, profesor Drumm postanawia zaprezentować widowni "prawdziwe" Voodoo, a na ochotnika zgłasza się Jameson, razem z mniej ochoczym Foswellem. Gdy Jonah staje się ofiarą klasycznej sztuczki z laleczką Voodoo i igłami, Liz zauważa, że zgubiła własną laleczkę, Petey ofiaruje się więc ją odnaleźć i zakrada się za kulisy. Tam spotyka Jericho, przeprasza więc za wcześniejsze żarty i tłumaczy, czego szuka. W końcu znajduje lalkę, gdy jednak pochyla się po nią, potyka się o niego Fancy Dan, trzymający walizę pełną skradzionych pieniędzy. Chłopcy próbują go ścigać, a gdy łotrowi wydaje się, że już ich zgubił, ponownie wpada na uciekającego przed swoim szefem Foswella. Gdy złodziej zostaje aresztowany, Jericho dziękuje swojemu nowemu przyjacielowi za pomoc w jego zatrzymaniu – ku zdumieniu Daniela, który właśnie przybył. Dopiero wtedy Petey dowiaduje się, że miał do czynienia z braćmi-bliźniakami.

Później, gdy dzieci wracają do szkoły, Pete postanawia wypróbować otrzymaną od Drummów laleczkę Voodoo upodobnioną do Flasha Thompsona. Gdy tylko wbija w nią kolec, prawdziwy Flash siada na należącej do Liz poduszce z igłami.

Autor: S_O

Galeria numeru

Amazing Spider-Man Family #7 Amazing Spider-Man Family #7 Amazing Spider-Man Family #7 Amazing Spider-Man Family #7 Amazing Spider-Man Family #7 Amazing Spider-Man Family #7 Amazing Spider-Man Family #7 Amazing Spider-Man Family #7 Amazing Spider-Man Family #7 Amazing Spider-Man Family #7

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.